Форум

Інформаційний ресурс

Суьоренда землі

Суьоренда землі

Номер повідомлення:#1


Повідомлення Володимир Андрійович » 02 січня 2012, 18:36

Фізична особа придбала у юридичної особи нежитлове приміщення. Для обслуговування даного приміщення між фіз.особою і міською радою заключено договір оренди земельної ділянки на якій розміщене дане приміщення. Фізична особа передає нежитлове приміщення в оренду юридичній особі. Так як фізична особа сплачує орендну плату за земельну ділянку, чи потрібно в обов’язковому порядку передавати дану земельну ділянку в суборенду?
Володимир Андрійович
 
Повідомлення: 8
З нами з: 02 січня 2012, 18:29
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Суьоренда землі

Номер повідомлення:#2


Повідомлення Rissaline » 03 січня 2012, 16:43

За бажанням "трудящих", але суборенда можлива лише за наявності пункта у договорі, який таку суборенду передбачає. Це земля комунальної власності, а отже можуть бути різні нюанси, в тому числі з оподаткування. Орендна плата за договором суборенди земельної ділянки державної або комунальної власності в розумінні пп. 14.1.185 п. 14.1 ст. 14 р. І ПКУ є операцією з постачання послуг. Враховуючи викладене, здійснювати перерахування орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, до місцевого бюджету повинен виключно орендар, який уклав з відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування договір оренди земельної ділянки. Таким чином, орендна плата за договором суборенди земельної ділянки державної або комунальної власності не надходить безпосередньо до відповідного бюджету, а зараховується на банківський рахунок платника податку (особи, що уклала договір суборенди землі), тому вартість наданих послуг у межах договору суборенди (орендна плата) є об'єктом оподаткування.
Imperare sibi maximum imperium est.
Аватар користувача
Rissaline
 
Повідомлення: 258
З нами з: 09 лютого 2011, 02:41
Дякував (ла): 92 раз.
Подякували: 187 раз.

Re: Суьоренда землі

Номер повідомлення:#3


Повідомлення Володимир Андрійович » 03 січня 2012, 22:37

Дякую за відповідь. Додатково прошу Вашої консультації. Як правильно поступити: оформити два окремі договори (оренда нерухомості і суборенда землі) чи обмежитись одним договором (якщо так, то яким саме)? Наперед вдячний за відповідь.
Володимир Андрійович
 
Повідомлення: 8
З нами з: 02 січня 2012, 18:29
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Суьоренда землі

Номер повідомлення:#4


Повідомлення Rissaline » 04 січня 2012, 18:41

Володимир Андрійович написав:Дякую за відповідь. Додатково прошу Вашої консультації. Як правильно поступити: оформити два окремі договори (оренда нерухомості і суборенда землі) чи обмежитись одним договором (якщо так, то яким саме)? Наперед вдячний за відповідь.

У договору оренди будівлі і суборенди землі різний предмет, тому це обовязково два окремих договори. До договору суборенди землі ставляться ті ж вимоги по оформленню, що й до оренди - обовязкова державна реєстрація.Законом України «Про оренду землі» від 06.10.98 р. № 161-XIV (зі змінами та доповненнями) установлено, що договір оренди землі укладається в письмовій формі та за бажанням однієї зі сторін може бути посвідчений нотаріально (ст. 14).
Договір суборенди земельної ділянки підлягає державній реєстрації. За згодою сторін договір суборенди земельної ділянки посвідчується нотаріально (ст. 8). Договір найму будівлі чи іншої капітальної споруди (їх окремої частини), укладений строком на три роки і більше підлягає нотаріальному посвідченню (Ст. 793, ст. 794 ЦКУ, Закон України «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо нотаріального посвідчення та державної реєстрації договору найму будівлі» від 20.12.2006 р. № 501-V)
Imperare sibi maximum imperium est.
Аватар користувача
Rissaline
 
Повідомлення: 258
З нами з: 09 лютого 2011, 02:41
Дякував (ла): 92 раз.
Подякували: 187 раз.

Re: Суьоренда землі

Номер повідомлення:#5


Повідомлення Нануська » 06 березня 2012, 11:57

У нас по практике - перезаключат договор аренды, тоесть предыдущий владелец (имущества которое продано) отказывается от аренды на пользу нового владельца имущества. И никаких субаренд делать не надо. А то получается субарендарь платит плату арендарю, а арендарь - арендодавцу...так никто не хочет затягивать цепочку. Продал - от аренды отказался и спи спокойно ))))
Нануська
 
Повідомлення: 58
З нами з: 19 лютого 2009, 20:07
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 0 раз.


Повернутись в Обговорення юридичної практики

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів