Форум

Інформаційний ресурс

Спадщина

Спадщина

Номер повідомлення:#1


Повідомлення vladelenka » 03 грудня 2012, 17:13

Допоможіть, будь-ласка в наступну питанні:
Чи повертається Державний акт на земельну ділянку, якщо спадкоємців декілька та видача неодночасно????
vladelenka
 
Повідомлення: 6
З нами з: 27 липня 2011, 14:06
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 1 раз.

Re: Спадщина

Номер повідомлення:#2


Повідомлення kemix » 28 січня 2013, 21:32

Порядок видачі державного акта на право власності
на земельну ділянку зі справ нотаріусів
(для розміщення на веб-сайті Головного
управління юстиції у Київській області)

Відповідно до частини шостої статті 126 Земельного кодексу України (зі змінами), при набутті права власності на земельну ділянку на підставі документів, визначених частиною другою цієї статті (цивільно-правова угода щодо відчуження земельної ділянки, укладена в порядку, встановленому законом, у разі набуття права власності на земельну ділянку за такою угодою; свідоцтво про право на спадщину), державний акт на право власності на земельну ділянку, що відчужується, долучається до документа, на підставі якого відбувся перехід права власності на земельну ділянку, в кожному такому випадку відчуження земельної ділянки.
На державному акті про право власності на земельну ділянку
нотаріус, який посвідчує (видає) документ, та орган, який здійснює
державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень, роблять
відмітку про перехід права власності на земельну ділянку із зазначенням документа, на підставі якого відбувся такий перехід.
Відповідно до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення"
Закону України від 05.03.2009 №1066-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об'єднання земельних ділянок" (зі змінами), положення цього Закону щодо посвідчення права власності на земельні ділянки цивільно-правовою угодою щодо відчуження земельної ділянки та свідоцтвом про право на спадщину поширюються також на випадки, коли зазначені документи були укладені (видані) до набрання чинності цим Законом, але державні акти на право власності на земельні ділянки видані не були. В такому випадку нотаріус, який посвідчив (видав) відповідний документ, звертається з письмовим запитом до органу, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, про підтвердження того, що державний акт на право власності на землю (земельну ділянку) не виданий новому власнику земельної ділянки. Після надходження до нотаріуса письмового підтвердження такого факту державний акт на право власності на землю (земельну ділянку) вилучається нотаріусом із його справ та після здійснення відмітки про перехід права власності на неї, долучається до відповідного правостановлювального документа на земельну ділянку.
У разі якщо нотаріус, який до набрання чинності цим Законом посвідчив (видав) зазначений у частині другій статті 126 Земельного кодексу України документ, припинив діяльність, але державний акт на право власності на земельну ділянку органом, який здійснював видачу таких актів, не видано, письмовий запит, передбачений абзацом першим цього пункту, до органу, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, вилучення державного акта на право приватної власності на землю, державного акта на право власності на землю або державного акта на право власності на земельну ділянку з державного нотаріального архіву та проставлення на ньому відмітки про перехід права власності на земельну ділянку, здійснює державний нотаріус відповідного державного нотаріального архіву.
Пунктом 3 Порядку здійснення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2009 №439 (зі змінами), передбачено, що нотаріус у разі посвідчення цивільно-правового договору про відчуження земельної ділянки, видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, а також вилучення державного акта у передбачених законом випадках із своїх справ за наявності витягу з Поземельної книги проставляє на державному акті відмітку про перехід права власності на земельну ділянку встановленого зразка.
Таким чином, проставити відмітку про перехід права власності на земельну ділянку та видати оригінал державного акта на право власності на земельну ділянку зі справ нотаріуса можливо лише у разі наявності такого витягу.
У разі відсутності у справах нотаріуса державного акта на право приватної власності на землю, державного акта на право власності на землю або державного акта на право власності на земельну ділянку, що видавався її відчужувачу, новому власнику (набувачеві) земельної ділянки видається державний акт на право власності на земельну ділянку протягом 30 календарних днів з дня подання ним до органу, який здійснює видачу державного акта на право власності на земельну ділянку, усіх передбачених законодавством документів.
Крім того, виходячи з положень абзацу третього частини шостої статті 126 Земельного кодексу України, оригінал державного акта на право власності на земельну ділянку не може бути виданий у разі набуття права власності на земельну ділянку кількома набувачами. В цьому випадку набувачам земельної ділянки протягом 30 календарних днів з дня подання ними до органу, який здійснює видачу зазначеного акта, документів, передбачених законодавством, видається державний акт на право власності на земельну ділянку.
Громадяни, які мають намір оформити державний акт на право власності на земельну ділянку, подають відповідну заяву до органів місцевого самоврядування, які здійснюють передачу таких заяв до територіального органу Держкомзему України в районі (місті).



Заступник начальника
управління Н.Ю. Коновал


Маліневська 425 05 77


Сорри за перепост, но во благо просветления http://www.kyivobljust.gov.ua/index.php?part=2079 файл взят по ссылке.
Істина, може бути змінена без погодження та повідомлення користувача! :-)
kemix
 
Повідомлення: 19
З нами з: 25 січня 2013, 14:53
Дякував (ла): 41 раз.
Подякували: 3 раз.

Re: Спадщина

Номер повідомлення:#3


Повідомлення Євгеній » 20 червня 2013, 15:20

Підскажіть. А який зарас порядок обігу державних актів на земельну ділянку при виникненні чи переходу права власності, враховуючи останні зміни до ЗКУ. Дякую.
Євгеній
 
Повідомлення: 1
З нами з: 20 червня 2013, 14:45
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 0 раз.


Повернутись в Обговорення юридичної практики

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів

  cron