В ОРИГИНАЛИ ЗАДАЧА ЗВУЧАЛА ТАК!!!!!!!!!!!!!!!!Гр. А уклав договір іпотеки будівлі № 1 з банком «Б» у 2006 році. Земельна ділянка знаходилася у власності Міської ради, тому заборона не накладалася. У 2007 році гр.. А викупив у Міської ради земельну ділянку, яка була надана для обслуговування будівлі. Термін дії договору іпотеки до 2009 року. Правочин купівлі-продажу земельної ділянки посвідчував нотаріус, який посвідчував договір іпотеки № 1. Заборона на земельну ділянку не накладалась. У 2008 році гр.. А звернувся до іншого нотаріуса з проханням посвідчити договір іпотеки № 2 на земельну ділянку з банком «Г». Нотаріусом до якого звернувся гр.. А було встановлено за реєстром заборон відчуження, що земельна ділянка розташована за адресою, де знаходиться будівля, але також їм було встановлено, що на земельну ділянку заборона відчуження не накладалась і посвідчив договір іпотеки № 2.
Чи мав право нотаріус посвідчувати договір іпотеки № 2 Чи повинен був нотаріус, який посвідчував договір іпотеки № 1 надати правову консультацію гр.. А, щодо роз’яснень умов договору іпотеки?
1. Так нотаріус мав право посвідчувати договір іпотеки № 2, так як земельна ділянка є окремий предмет договору іпотеки. Нотаріус, який посвідчував договір іпотеки № 1 розяснень не надає.
2. Ні нотаріус не мав право посвідчувати договір іпотеки номер № 2, так як відповідно до ст.. 7 Закону України «Про іпотеку» якщо будівля, що передається в іпотеку, розташована на земельній ділянці, яка належить іпотекодавцю на праві власності або іпотекодавець має право користування нею, така земельна ділянка підлягає передачі в іпотеку разом із земельною ділянкою на якій вона розташована. Нотаріус, якій посвідчував договір іпотеки № 1 повинен був роз’яснити умови договору іпотеки в тому числі у мови ст. 3, 18, 33, Закону України «Про іпотеку»
3. Ні нотаріус не мав право посвідчувати договір іпотеки № 2, так як відповідно до ст.. 6 Закону України «Про іпотеку», якщо будівля, що передається в іпотеку, розташована на земельній ділянці, яка належить іпотекодавцю на праві власності, така будівля підлягає передачі в іпотеку разом із земельною ділянкою, на якій вона розташована, в тому випадку, якщо земельна ділянка належить іншій особі та була передана іпотекодавцю в користування , після звернення стягнення на будівлю їх новий власник набуває права і обов'язки, які мав іпотекодавець за правочином, яким встановлено умови користування земельної ділянки. Нотаріус який посвідчував договір іпотеки № 1 повинен був роз’яснити умови ст. 3, 4, 18, 19, 33 Закону України «Про іпотеку» (
ЦЮ ВІДПОВІДЬ ВИБРАЛА Я, ВОНА НЕ ВІРНА)
4. Не пам’ятаю, якийсь суцільний бред….
5. Так нотаріус мав право посвідчувати договір іпотеки № 2, окрім цього повинен був взяти у банка «Б» дозвіл на посвідчення договору іпотеки № 2. Нотаріус який посвідчував договір іпотеки № 1 не повинен був надавати правової консультації. (
ЦЯ ВІДПОВІДЬ Є ВІРНОЮ)
ВОТ МОИ АРГУМЕНТИНачну з самого начала:
що таке нерухоме майно за ЗУ про іпотеку" -нерухоме майно (нерухомість) - земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці і невід'ємно пов'язані з нею, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
Далі в ЗУ Про іпотеку в ст. 6 указано:
Якщо будівля (споруда), що передається в іпотеку, розташована на земельній ділянці, яка належить іпотекодавцю на праві власності, така будівля (споруда) підлягає передачі в іпотеку разом із земельною ділянкою, на якій вона розташована. Якщо ця земельна ділянка належить іншій особі та була передана іпотекодавцю в оренду (користування), після звернення стягнення на будівлі (споруди) їх новий власник набуває права і обов'язки, які мав іпотекодавець за правочином, яким встановлено умови оренди цієї земельної ділянки (користування нею).
далее ст. 8-1 ЗУ "Про оренду землі":
Право на оренду земельної ділянки державної або комунальної власності не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного фонду, передано у заставу.
Таким чином земельна дылянка, яка знаходить у власності деж чи комун, вона не може бути предметом іпотеки!!!! АЛЕ Що ж до майнових прав на неї, то вони будуть передані іпотекодержателю, у випадку звернення стягнення на неї!!!!! Тобто так чи інакше іпотекодавець за фактом того, що будівля такі невідємна від землі, він буде мати права, чи то в майбутньому право оренди, чи то іпотеки на цю земельну ділянку. Незалежно від того була заборона на землю, чи ні!!!! іпотекодержатель має косвенніе права на землю за фактом невідємності будівлі з нею.
Коли нотаріус укладає доовір іпотеки, в даному випадку був договір іпотеки будівлі, без землі, нотаріус відповідно до п. 101 Іструкції розяснює: порядок державної реєстрації іпотек та порядок задоволення забезпечих іпотекою вимог за рахунок предмета іпотеки, про зазначається в тесті договору.
І ще, нащо хочю звернути увагу, так ми вже визначили, що будівля невідємна від землі, а особливо якщо земельна ділянка надана під обслуговування будинку.....то.....не побоюсь цього слова...цей предмет іпотеки яб назвала цілісним майновим комплексом ( lf 'да это грубо, и знаю что вы скажите, что целосный имущественный комлекс это другое, но я хочю чтобы вы проследили ход мотих мыслей, о том что земельна дилянка невидэмна от будинку, на якому вона розташована) т
ому як можна окремо від будинку землю продати, чи відати в наступну іпотеку, якщо все це буде мати місце, то угода буде по відношнню до усього і до будинку і до землі, а не окремо наступна іпотека на землю, окрема на будинок, так же справа і з наступною іпотекою!!!!!!!!!!