Форум

Інформаційний ресурс

Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами

Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами

Номер повідомлення:#1


Повідомлення Армани » 16 лютого 2012, 22:14

Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами



Питання № 1.



Пунктом 3 Порядку здійснення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2009 р. № 439 встановлено, що нотаріус у разі посвідчення цивільно-правового договору про відчуження земельної ділянки, видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, а також вилучення державного акта у передбачених законом випадках із своїх справ за наявності витягу з Поземельної книги проставляє на державному акті відмітку про перехід права власності на земельну ділянку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2009 р. № 1021 “Про затвердження порядків ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі” визначений порядок надання відомостей з Поземельної книги.

Так, відомості з Поземельної книги надаються територіальним органом Держземагентства за місцем розташування земельної ділянки у формі витягу чи інформаційної довідки.

Право на отримання витягу з Поземельної книги мають власник (користувач) земельної ділянки, суб'єкти права земельного сервітуту, емфітевзису і суперфіцію, їх спадкоємці, правонаступники або уповноважені ними особи.

Формування аркушів витягів (інформаційних довідок) здійснюється з використанням автоматизованої системи.

У разі відсутності в автоматизованій системі даних про відповідну земельну ділянку формування аркушів витягу (інформаційної довідки) здійснюється після внесення до автоматизованої системи відомостей про земельну ділянку.

У свою чергу, відповідно до Тимчасового порядку присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2010 р. № 749 дата відкриття Поземельної книги є датою присвоєння кадастрового номера.

Поземельна книга в паперовому вигляді складається з аркушів, які формуються з використанням автоматизованої системи.

Поземельна книга вважається відкритою після зазначення кадастрового номера земельної ділянки і дати її відкриття на титулі Поземельної книги, що завіряється підписом посадової особи, скріпленим печаткою територіального органу Держземагентства. Дата відкриття Поземельної книги є датою державної реєстрації земельної ділянки (пункти 7 та 9 Порядку ведення Поземельної книги затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2009 р. № 1021.

Згідно із пунктом 16 Тимчасового порядку присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, для визначення та присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, переданій у власність (користування) без проведення її державної реєстрації, власник (користувач) такої ділянки або уповноважена ним особа подає до територіального органу Держземагентства за місцезнаходженням земельної ділянки заяву про державну реєстрацію земельної ділянки.

Главою 48 “Загальні положення про спадкування” Цивільного кодексу України визначено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

Спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

Враховуючи наведене для проставлення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку, право на які посвідчено державними актами без визначеного та присвоєного кадастрового номеру земельній ділянці у зв’язку із неузгодженістю нормативно-правової бази, що полягає у неможливості отримання витягу з Поземельної книги який вимагається нотаріусом при видачі свідоцтва про право на спадщину, на виконання вимоги пункту 3 Порядку здійснення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2009 № 439 для проведення процедури присвоєння кадастрового номеру, що здійснюється з відкриттям Поземельної книги, замовником послуги з державної реєстрації земельної ділянки може бути особа, яка визначена у запиті нотаріуса, як спадкоємець, на підставі заведеної ним спадкової справи.



Питання № 2.



Відповідно до Тимчасового порядку присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2010 № 749 визначення та присвоєння кадастрового номера земельній ділянці здійснюють територіальні органи Держземагентства протягом десяти робочих днів.

Кадастровий номер земельної ділянки визначається за результатами складення документації із землеустрою до її погодження та прийняття рішення про надання земельної ділянки у власність (користування) в установленому порядку.

Кадастровий номер присвоюється земельній ділянці після погодження документації із землеустрою та прийняття рішення про надання земельної ділянки у власність (користування) під час здійснення державної реєстрації земельної ділянки в Поземельній книзі в установленому порядку.

Територіальний орган Держземагентства протягом п'яти робочих днів після отримання від адміністратора автоматизованої системи обмінного файла та протоколу проведення перевірки присвоює кадастровий номер земельній ділянці з відкриттям Поземельної книги та видає витяг з Поземельної книги із зазначенням кадастрового номера.

Датою присвоєння кадастрового номера є дата відкриття Поземельної книги.

Таким чином, для підтвердження присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці, особа, що відчужує будинок, будівлю, або споруду має надати нотаріусу витяг з Поземельної книги чи копію Державного акту на право власності на земельну ділянку.



Питання № 3.



Відповідно до статті 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без зміни її меж, цільового призначення, посвідчується:

а) цивільно-правовою угодою щодо відчуження земельної ділянки, укладеною в порядку, встановленому законом, у разі набуття права власності на земельну ділянку за такою угодою;

б) свідоцтвом про право на спадщину.

При набутті права власності на земельну ділянку на підставі цивільно-правових угод щодо відчуження земельних ділянок чи свідоцтва про право на спадщину державний акт на право власності на земельну ділянку, що відчужується, долучається до документа, на підставі якого відбувся перехід права власності на земельну ділянку, в кожному такому випадку відчуження земельної ділянки.

На державному акті про право власності на земельну ділянку нотаріус, який посвідчує (видає) документ та територіальний орган Держкомзему за місцем знаходження земельної ділянки роблять відмітку про перехід права власності на земельну ділянку із зазначенням документа, на підставі якого відбувся такий перехід.

Проте, постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2009 р. № 439 “Про деякі питання посвідчення права власності на земельну ділянку” передбачено, що державні акти, долучені до документа, на підставі якого відбувся перехід права власності на земельну ділянку, можуть бути замінені у разі добровільного звернення громадян та юридичних осіб, до яких переходить право власності на земельну ділянку.



Питання № 4.



Відповідно до Інструкції про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів 22.06.2009 № 325 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 6 серпня 2009 р. за № 735/16751 у рядку “і на підставі” вказуються назва, дата і номер документа, який є підставою набуття права на земельну ділянку; найменування органу, яким прийнято цей документ (рішення органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади, рішення суду, договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину, рішення про внесення земельної ділянки до статутного фонду, інші цивільно-правові угоди).

У свою чергу, згідно із Інструкцією про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України 03.03.2004 № 20/5 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 3 березня 2004 р. за № 283/8882 придбання арештованого або заставленого майна з публічних торгів (аукціонів) оформляється нотаріусом за місцем знаходження такого майна шляхом видачі набувачу відповідного свідоцтва.

Тобто, набувач арештованого або заставленого майна на підставі свідоцтва виданого нотаріусом про набуття ним у власність з публічних торгів (аукціону) земельної ділянки, згідно із Законом України “Про землеустрій”, Інструкції про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів 22.06.2009 № 325, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 6 серпня 2009 р. за № 735/16751 та Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженої наказом Державного Комітету України по земельних ресурсах 04.05.99 № 43, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 4 червня 1999 р. за № 354/3647 може звернутися до ліцензованої організації та замовити розроблення технічної документації із землеустрою щодо складання документу, який посвідчують право власності на земельну ділянку.

http://dazru.gov.ua/terra/control/uk/publish/article?art_id=131398&cat_id=39987
DE PUTA MADRE
Аватар користувача
Армани
 
Повідомлення: 27525
З нами з: 28 грудня 2006, 20:15
Дякував (ла): 19473 раз.
Подякували: 14030 раз.

Re: Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами

Номер повідомлення:#2


Повідомлення Nata77 » 17 лютого 2012, 13:25

Тобто, навіть якщо немає державного акту, а лише довідка про присвоєння кадастрового номеру, то потрібен витяг з поземельної книги при відчуженні будинку?
Nata77
 
Повідомлення: 9
З нами з: 22 серпня 2011, 15:55
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 1 раз.

Re: Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами

Номер повідомлення:#3


Повідомлення Scarlett » 17 лютого 2012, 14:24

а у нас вытяг из поземельной не дают на непривтизированные з/у
Я обещала быть хорошей… Но, если услышите стрельбу — значит у меня не получилось!
Аватар користувача
Scarlett
 
Повідомлення: 2171
З нами з: 08 липня 2008, 17:45
Дякував (ла): 1598 раз.
Подякували: 3436 раз.

Re: Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами

Номер повідомлення:#4


Повідомлення Veдьмо4ка » 17 лютого 2012, 15:36

Scarlett написав:а у нас вытяг из поземельной не дают на непривтизированные з/у

а у нас дают ... на везде прочерки... *WALL* идиотизм
Лучше быть любимой врединой, чем никому ненужным совершенством!
Зображення
Аватар користувача
Veдьмо4ка
 
Повідомлення: 3855
З нами з: 31 жовтня 2008, 18:13
Дякував (ла): 708 раз.
Подякували: 536 раз.

Re: Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами

Номер повідомлення:#5


Повідомлення олюко » 18 лютого 2012, 09:55

а у нас дают Витяги на неприватизированные з/д, просто пишут, что форма власності-державна
олюко
 
Повідомлення: 34
З нами з: 13 травня 2011, 11:45
Дякував (ла): 10 раз.
Подякували: 3 раз.

Re: Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами

Номер повідомлення:#6


Повідомлення Вселенная » 18 лютого 2012, 11:32

у нас кадастровий в районі дають без витягу з поземельної..за яким потрібно в Київ людям їхати(((
Cамое прекрасное чувство — чувство, когда уверен, что поступаешь правильно.
Аватар користувача
Вселенная
 
Повідомлення: 2963
З нами з: 12 серпня 2009, 16:38
Дякував (ла): 10958 раз.
Подякували: 5927 раз.

Re: Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами

Номер повідомлення:#7


Повідомлення sello » 19 лютого 2012, 11:28

Для Армани

http://from-ua.com/crime/58f2af4701cd9.html

Подпись про грибы и ковер *ROFL* А если смотреть на ковер через очки 3D, улет полный *CRAZY* *DANCE*
Аватар користувача
sello
 
Повідомлення: 14219
З нами з: 21 січня 2006, 00:06
Дякував (ла): 27319 раз.
Подякували: 33292 раз.

Re: Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами

Номер повідомлення:#8


Повідомлення травень » 20 лютого 2012, 17:28

А у меня вопрос по наследованию земельного участка, предназначеного для садоводничества. Только не бейте!!!! В данном случае необходима справка БТИ о наличии либо отсутствии построек на данном участке? Спасибо.
травень
 
Повідомлення: 42
З нами з: 26 травня 2011, 09:15
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 2 раз.

Re: Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами

Номер повідомлення:#9


Повідомлення Люси » 20 лютого 2012, 17:31

на витяге з поземельной книги будет видно есть там что то или нет....а вообще то одни требуют другие не требуют...
Счастье - это когда ты доволен тем, что имеешь...
Аватар користувача
Люси
 
Повідомлення: 1210
З нами з: 04 квітня 2011, 14:37
Дякував (ла): 2128 раз.
Подякували: 1413 раз.

Re: Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами

Номер повідомлення:#10


Повідомлення Люси » 20 лютого 2012, 17:31

а вы про наследование...
Счастье - это когда ты доволен тем, что имеешь...
Аватар користувача
Люси
 
Повідомлення: 1210
З нами з: 04 квітня 2011, 14:37
Дякував (ла): 2128 раз.
Подякували: 1413 раз.

Re: Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами

Номер повідомлення:#11


Повідомлення травень » 20 лютого 2012, 17:33

Да, про наследование.
травень
 
Повідомлення: 42
З нами з: 26 травня 2011, 09:15
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 2 раз.

Re: Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами

Номер повідомлення:#12


Повідомлення OLNIK » 20 лютого 2012, 17:37

травень написав:А у меня вопрос по наследованию земельного участка, предназначеного для садоводничества. Только не бейте!!!! В данном случае необходима справка БТИ о наличии либо отсутствии построек на данном участке? Спасибо.


На что предоставили документ правоустанавливающий, на то и выдаете.
Наследник все принял, а вот когда продавать придет... тогда стоит его спросить- А что там у Вас на участке построено для сельхозинвентаря, да в три этажа ? *OK*
OLNIK
 
Повідомлення: 13905
З нами з: 13 грудня 2008, 15:56
Дякував (ла): 15715 раз.
Подякували: 25378 раз.

Re: Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами

Номер повідомлення:#13


Повідомлення травень » 20 лютого 2012, 17:40

Спасибо огромное!!!!!!
травень
 
Повідомлення: 42
З нами з: 26 травня 2011, 09:15
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 2 раз.

Re: Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами

Номер повідомлення:#14


Повідомлення DON » 20 лютого 2012, 23:11

а еще добавить такой вопрос:
как поступать, если гос. акт на землю заламинирован?
DON
 
Повідомлення: 128
З нами з: 20 жовтня 2009, 01:29
Дякував (ла): 6 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами

Номер повідомлення:#15


Повідомлення Вселенная » 21 лютого 2012, 15:46

Пилять, забила свое ФИО в инет, висю на всех риэлторских сайтах, но это фигня, а как Вам возможность проставления рейтинга???какое право эти создатели сайта имеют предусматривать мой рейтинг((((
Cамое прекрасное чувство — чувство, когда уверен, что поступаешь правильно.
Аватар користувача
Вселенная
 
Повідомлення: 2963
З нами з: 12 серпня 2009, 16:38
Дякував (ла): 10958 раз.
Подякували: 5927 раз.

Re: Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами

Номер повідомлення:#16


Повідомлення Золотая Рыбка » 21 лютого 2012, 15:51

DON написав:а еще добавить такой вопрос:
как поступать, если гос. акт на землю заламинирован?


Если госакт заоаминирован сделать отметку нет возможности. Госакт оставляю у себя-стороны получают новый госакт.
Аватар користувача
Золотая Рыбка
 
Повідомлення: 10182
З нами з: 19 лютого 2008, 17:40
Дякував (ла): 4161 раз.
Подякували: 8070 раз.

Re: Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами

Номер повідомлення:#17


Повідомлення Stonehenge » 04 жовтня 2012, 13:35

У нас выдают на арендованную :)
"...Если выпало в Империи родиться,
лучше жить в глухой провинции, у моря..."

Иосиф Бродский
Аватар користувача
Stonehenge
 
Повідомлення: 8606
З нами з: 26 листопада 2007, 16:06
Дякував (ла): 2454 раз.
Подякували: 5659 раз.

Re: Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами

Номер повідомлення:#18


Повідомлення igor » 04 жовтня 2012, 14:58

trew написав:Уважаемые коллеги, где нибудь в Украине выдают вытяги из поземельной книги на НЕ ПРИВАТИЗИРОВАННУЮ землю?
если можно регион напишите.
и делаете ли вы сделки с такой землей без этого вытяга

Дають а Nata77 чи її нотаріус ще й оформляють правочини
igor
 
Повідомлення: 6231
З нами з: 01 вересня 2006, 12:00
Дякував (ла): 983 раз.
Подякували: 3089 раз.

Re: Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами

Номер повідомлення:#19


Повідомлення igor » 04 жовтня 2012, 15:40

trew написав:
Дають а Nata77 чи її нотаріус ще й оформляють правочини

а область или еще лучше город или район?

Мож вам ключи от квартиры в кот день лежат??
igor
 
Повідомлення: 6231
З нами з: 01 вересня 2006, 12:00
Дякував (ла): 983 раз.
Подякували: 3089 раз.

Re: Щодо проблемних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій нотаріусами

Номер повідомлення:#20


Повідомлення Nata77 » 04 жовтня 2012, 15:49

В своєму питанні я мала на увазі неприватизовану землю під житловим будинком, який відчужується, так що гострота тут ні до чого
Nata77
 
Повідомлення: 9
З нами з: 22 серпня 2011, 15:55
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 1 раз.


Повернутись в Загальний Форум

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Yandex [Bot]