Форум

Інформаційний ресурс

Дубликат для Ликвидатора

Дубликат для Ликвидатора

Номер повідомлення:#1


Повідомлення MobyDik » 12 лютого 2013, 11:38

Виникло питання під час перевірки. Прошу поділитись своїми думками з питання чи можна видавати дублікат:

1. Арбитражному управляющему ( дублікат договора купли продажу жилого дома) який не може продати житловий будинок в рахунок погашення боргу оскільки боржник втратив документи і не хоче їх відновлювати .

2. Банку Аваль ( дублікат Договору іпотекиукладений між Сигмабанком і ТОВ Схід») який уклав з Сигмабанком договір про поступку права вимоги по кредитному та іпотечному Договорам.

Перевірка говорить що не можна оскільки вказаних осіб немає в главі 22 і перелік осіб кому можна видавати дублікати вичерпний.

Ваші думки господа.



Глава 22. Видача дубліката документа
«1. Підстави видачі дубліката документа

1.1. У разі втрати або зіпсування документа, посвідченого або виданого нотаріусом, за письмовою заявою осіб, за дорученням яких або щодо яких учинялася нотаріальна дія, нотаріусом видається дублікат утраченого або зіпсованого документа.

1.2. Дублікати документів, посвідчених або виданих нотаріусом, можуть бути видані за письмовою заявою спадкоємців осіб, за дорученням яких або щодо яких вчинялася нотаріальна дія, а також виконавця заповіту та на запит нотаріуса, яким заведено спадкову справу. У цьому разі нотаріусу, крім свідоцтва про смерть таких осіб, подаються документи, які підтверджують їх родинні стосунки (свідоцтво виконавця заповіту).»
MobyDik
 
Повідомлення: 217
З нами з: 21 березня 2007, 15:36
Дякував (ла): 34 раз.
Подякували: 49 раз.

Re: Дубликат для Ликвидатора

Номер повідомлення:#2


Повідомлення Nonna » 13 лютого 2013, 15:40

всё правильно сказали...нельзя...
Аватар користувача
Nonna
 
Повідомлення: 31176
З нами з: 15 грудня 2006, 15:58
Дякував (ла): 30690 раз.
Подякували: 52204 раз.

Re: Дубликат для Ликвидатора

Номер повідомлення:#3


Повідомлення Золотая Рыбка » 13 лютого 2013, 17:01

считаю что перечень-исчерпывающий и никаких "правопреемниуов" не предусматривает. Тем более смотрите ст. 392 ЦК
Аватар користувача
Золотая Рыбка
 
Повідомлення: 10182
З нами з: 19 лютого 2008, 17:40
Дякував (ла): 4161 раз.
Подякували: 8070 раз.

Re: Дубликат для Ликвидатора

Номер повідомлення:#4


Повідомлення Wera » 02 березня 2013, 15:20

только не кидате тапками, но я не понимаю почему мы не выдаем дубликат ликвидаторам?
они не "правопреемни...", а розпорядник майна, да в перечне их нет, но как они будут осуществлеть продажу имущества? или давать отказ, а потом по решению суда (а суд обяжет меня выдать дубликат) выдавать?
Wera
 
Повідомлення: 41
З нами з: 27 червня 2007, 12:26
Дякував (ла): 14 раз.
Подякували: 4 раз.

Re: Дубликат для Ликвидатора

Номер повідомлення:#5


Повідомлення Верона » 03 березня 2013, 21:14

Wera написав:только не кидате тапками, но я не понимаю почему мы не выдаем дубликат ликвидаторам?
они не "правопреемни...", а розпорядник майна, да в перечне их нет, но как они будут осуществлеть продажу имущества? или давать отказ, а потом по решению суда (а суд обяжет меня выдать дубликат) выдавать?
в принцыпе, мысль правильная, но, к сожалению, есть закон, точнее статья, которую мы должны соблюдать дословно.... и только мы, потому что всем остальным можно применять закон на свое "верное" усмотрение!!!
Шампанское, море, мужчины... Ой, о чем это я??? Работа, работа, работа...
Аватар користувача
Верона
 
Повідомлення: 10
З нами з: 03 листопада 2011, 14:43
Дякував (ла): 2 раз.
Подякували: 7 раз.

Re: Дубликат для Ликвидатора

Номер повідомлення:#6


Повідомлення OLNIK » 05 березня 2013, 09:39

А якщо б за дублікатом звернулася сторона, яка отримувала оригінал документа, тобто ЮО в особі свого органу, то ми теж не маємо права видати дублікат?
Якщо ліквідатор належним чином підтвердив свої повноваження, то на період ліквідаційної процедури він і є той орган ЮО, яка знаходиться у процедурі ліквідації.

Із закону Про відновлення платоспроможності...
ст.1
учасники у справі про банкрутство - сторони, забезпечені кредитори, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) суб’єкта підприємницької діяльності – боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство.


Стаття 41. Повноваження ліквідатора та членів ліквідаційної комісії

1. Ліквідатор - фізична особа, яка відповідно до судового рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку.

2. Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:

приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження;

виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;

проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута;

аналізує фінансове становище банкрута;

виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;

очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу;

пред’являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості;

має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута;

з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту;

заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов’язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими;

подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника;

вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб;

передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов’язковому зберіганню;

продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом;

повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство;

у разі провадження банкрутом діяльності, пов’язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу. Для цього за погодженням із Службою безпеки України визначає склад ліквідаційної комісії режимно-секретного органу, яка формується в установленому законодавством порядку;

веде реєстр вимог кредиторів;

здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

3. З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.

4. Ліквідатор (арбітражний керуючий) має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати.

5. Під час здійснення своїх повноважень ліквідатор має право заявити вимоги до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов’язаннями боржника у зв’язку з доведенням його до банкрутства. Розмір зазначених вимог визначається з різниці між сумою вимог кредиторів і ліквідаційною масою.

У разі банкрутства боржника з вини його засновників (учасників, акціонерів) або інших осіб, у тому числі з вини керівника боржника, які мають право давати обов’язкові для боржника вказівки чи мають можливість іншим чином визначати його дії, на засновників (учасників, акціонерів) боржника - юридичної особи або інших осіб у разі недостатності майна боржника може бути покладена субсидіарна відповідальність за його зобов’язаннями.

Стягнені суми включаються до складу ліквідаційної маси і можуть бути використані тільки для задоволення вимог кредиторів у порядку черговості, встановленому цим Законом.

6. Протягом п’ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов’язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов’язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.

7. Під час проведення ліквідаційної процедури ліквідатор зобов’язаний використовувати тільки один рахунок боржника в банківській установі. Інші рахунки, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури, підлягають закриттю ліквідатором. Залишки коштів на цих рахунках перераховуються на основний рахунок боржника.

8. Кошти, які надходять при проведенні ліквідаційної процедури, зараховуються на основний рахунок боржника. З основного рахунка здійснюються виплати кредиторам у порядку черговості, визначеному цим Законом.

З основного рахунка банкрута проводяться виплати кредиторам, виплати поточних платежів та витрат, пов’язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.

9. Ліквідатор не рідше ніж один раз на місяць надає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.

10. Ліквідатор зобов’язаний на вимогу господарського суду та державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.

11. Дії (бездіяльність) ліквідатора (ліквідаційної комісії) можуть бути оскаржені до господарського суду учасниками справи про банкрутство, права яких порушено такими діями (бездіяльністю).

12. У разі невиконання або неналежного виконання ліквідатором своїх обов’язків господарський суд за клопотанням комітету кредиторів або з власної ініціативи може припинити повноваження ліквідатора і призначити нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом.

13. У разі ліквідації підприємства - банкрута, зобов’язаного згідно із законодавством передати територіальній громаді об’єкти житлового фонду, в тому числі гуртожитки, дитячі дошкільні заклади та об’єкти комунальної інфраструктури, арбітражний керуючий (ліквідатор) передає, а орган місцевого самоврядування приймає такі об’єкти без додаткових умов у порядку, встановленому законодавством.
OLNIK
 
Повідомлення: 13905
З нами з: 13 грудня 2008, 15:56
Дякував (ла): 15715 раз.
Подякували: 25378 раз.


Повернутись в Загальний Форум

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Yandex [Bot]