Форум

Інформаційний ресурс

ІСПИТИ (з 28.10.09)

Номер повідомлення:#181


Повідомлення И так бывает » 03 листопада 2009, 01:33

annwell ты прав я недочитала, и решала исходя от того что он умер до смерти наследодателя! Лажа получилась, переучилась совсем!
И так бывает
 

Номер повідомлення:#182


Повідомлення И так бывает » 03 листопада 2009, 01:36

sem но ведь право представления по завещанию не действут ст. 1266 ЦКУ!!!!!!!
И так бывает
 

Номер повідомлення:#183


Повідомлення sem » 03 листопада 2009, 01:43

Обовьязкова доля: на момент відкриття спадщини є шість спадкоємців за законом, тобто кожен би отримав по 1/6 частині, а хто там помер чи відмовився це вже діло інше.
sem
 

Номер повідомлення:#184


Повідомлення sem » 03 листопада 2009, 01:46

А тут і нема представлення, тут спадкова трансмісія , ст.1276 спадкоємець помер [B]після[/B] відкриття спадщини. Анаттолій я так зрозумів помер після спадкодавця
sem
 

Номер повідомлення:#185


Повідомлення И так бывает » 03 листопада 2009, 01:49

С этим согласна, просто правтыкала что он умер после наследодателя, я решала исходя из того что он умер до наследодателя. А так выходит что все верно!
И так бывает
 

Номер повідомлення:#186


Повідомлення Graal » 03 листопада 2009, 02:12

И так бывает меня учили, что нужно учитывать всех возможных наследников по закону не зависимо отказались они или нет, а потом делить на 2 (ст.1241 ЦК)? sem, а у Вас по-моему обязательная доля посчитана с целого, а не с половины принадлежащей умершему квартиры, потому и получается 1/12. Если писать в свидетельстве для родителей: спадкоємцем 1/12 частини спадкового майна...., спадкове майно складається з 1/2 частини картири. Получается ведь 1/24, согласны? Я не знаю как учитывать отказ Марии, когда мы распределяем долю Анатолия. Как она отказалась: только от наследства по завещанию, или от наследства по закону тоже? Если она отказалась от всего, то причитающуюся её долю по закону будем отдавать несовершеннолетним детям?
Graal
 

Номер повідомлення:#187


Повідомлення sem » 03 листопада 2009, 02:33

Graal, да верно. Наследство я брал за единицу, все равно в свидетельстве отдельно нужно указывать часть и какое имущество. 1/12 с 1/2 части квартиры. Часть с целой квартиры получится 1/24. А по закону тут и нет, по идее, никакой части квартиры, только обязательная часть. Хотя нужно смотреть завещание, как там именно написано, если завещаю по 1/3 квартиры, то тогда нужно разделять долю Марии по другому. Хотя в этой задачи много если и она тогда может решатся по другому. Нет полных даных в условии, но это может и лучше, так она решается проще.
sem
 

Номер повідомлення:#188


Повідомлення annwell » 03 листопада 2009, 02:40

[B]И так бывает[/B], [B]значить Анатолій помер після відкриття спадщини?[/B]?? [B]Я тоді застосовую спадкову трансмісію.[/B]Отже, 1/2 квартири дружині (свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя)1/2 - успадковується за заповітом, але в нас є батьки, тому визначаємо обов язкову частку.За законом у нас 6 спадкоємців: Анатолій, Марія та 5-річному Дмитро, дружина Анастасія, 2 батьків.1/2:6=1/12(усім за законом) 1/12 :2=1/24 (по 1/24 кожному з батьків).5/12 - успадковуються за заповітом.5/12:3=5/36.5/36:2=5/72Таким чином, 5-річний Дмитро отримує 5/36Марія відмовляючись на користь дітей, відмовляється взагалі, тому що їй можна відмовитись тільки на користь спадкоємців за заповітом.Дмитро не встиг прийняти спадщину після її відкриття, тому його 5/36 частки переходить за спадковою трансмісією до його спадкоємців - дітей Ганни та Вікторії(по 5/72).Далі, частка Марії (5/36) переходить до спадкоємців за заповітом: Дмитра та Двох дітей померлого Анатолія - 5/36:2=5/72, (ч.1 ст.1275 ЦК)Отже, Маріїна частка розприділяється таким чином:5-річний Дмитро:5/36+5/72=5/24Анатолія діти: 5/36+5/72=5/24:2=5/4
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#189


Повідомлення annwell » 03 листопада 2009, 02:42

[qoute]annwell ты прав я недочитала[qoute] [B]И так бывает[/B], я - дівчинка, а не хлопчик)))))))))))))))
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#190


Повідомлення sem » 03 листопада 2009, 02:45

nosfic, на іспиті і мені попалась задача, коли нотаріусу подана заява на прийняття спадщини, а він відмовляє в її прийняття, оскільки не подано ні свідоцтва про смерть, ні документів підтверджуючих рідство та ін. Вірний варіант, формлювання я не памьятаю, але нотаріус зобовьязаний прийняти таку заяву та завести спадкову справу, оскільки всі ті документи витребовуються при видачі свідоцтв.
sem
 

Номер повідомлення:#191


Повідомлення sem » 03 листопада 2009, 13:44

Проконсультувався сьогодні з нотаріусом з приводу задачі на пост 156, в нього думка така, що все отримає Валентина за заповітом. Пояснив так, що необхідно виконувати волю заповідача, а згідно задачі вона була така, щоб після її смерті все належне їй майно отримали Валентина та Віктор . Оскільки Віктор помер, а заповіт заповідач не змінила, то виходить вона погодилась з тим що все належне їй майно відходить Валентині. Вислови [QUOTE]в рівних частинах [/QUOTE]та [QUOTE]по 1/2 частині кожному[/QUOTE]не є при цих задачах тотожними. Наприклад в задачі на пост 173 ми всі приєднали частку Марії іншим спадкоємцям за заповітом, виконували волю заповідача, що всю квартиру віддати тільки спадкоємцям, які вказані в заповіті і я впевнений, що в самому заповіті повинно б було вказано, що заповідаю в рівних частинах. В задачі п.156 заповідачка своїм заповітом не тільки вказує кому вона б хотіла, щоб дісталось її майно, але й не хоче, щоб хтось інший спадкував. Коли б вона вказала, що кожному по 1/2 частині майна, то нотаріус не міг би приростити частку живої спадкоємиці, а частка померлого спадкувалася б за законом після Ляшенко. Поки не буде врегульовано це питання в законодавстві, то спори будуть виникати і надалі навіть між досвдченими нотаріусами.
sem
 

Номер повідомлення:#192


Повідомлення annwell » 03 листопада 2009, 14:05

Наприклад в задачі на пост 173 ми всі приєднали частку Марії іншим спадкоємцям за заповітом, Хіба ми частку Марії приєднували, вона ж відмовилась на користь спадкоємців не за заповітом, а тоу відмовилась повністю?????????????? Не розумію???Щодо дискусій, то тут, наголошу щк раз, треба звертати увагу на думку мін юсту, оскільки їхні тести. А в них, очевидно, думка інша, ніж та, що описана в пості 192
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#193


Повідомлення sem » 03 листопада 2009, 14:11

Задача: Іванов заповідав квартиру по 1/2 частині синам Петру та Івану. Петро відмовився. Ще є дружина Іванова та ще хтось. Частка Петра відійде Івану.
sem
 

Номер повідомлення:#194


Повідомлення annwell » 03 листопада 2009, 14:31

Частка Петра перейде до Івана. То виходить, що в Задачі 173, частка Марії (5/36) переходить до спадкоємців за заповітом: Дмитра та Двох дітей померлого Анатолія - 5/36:2=5/72,Отже, Маріїна частка розприділяється таким чином:5-річний Дмитро:5/36+5/72=5/24Анатолія діти: 5/36+5/72=5/24:2=5/48.Може ось так.
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#195


Повідомлення И так бывает » 03 листопада 2009, 14:31

annwell извеняюсь за мальчика, не знала :))))))))) Хотела спросить, а вы случайно мысль Минюста не знаете по этому вопросу?Может поделитесь?
И так бывает
 

Номер повідомлення:#196


Повідомлення sem » 03 листопада 2009, 14:33

А можливо вони ще такою логікою керуються.Задача: Іванов заповідав квартиру по 1/3 частині синам Петру, Івану та дружині, більше ніконо не має. Петро відмовився і за законом і за заповітом. Спадкують тільки двоє. Іван та дружина і можливо тут вже тільки важливо, що виконана була воля заповідача, а вже як процесуально це буде оформлено не має значення, чи перший варіант: Петро та дружина по 1/2 за заповітом, чи другий: Петру та дружині по 1/3 за заповітом та по 1/6 за законом. Можливо вірно й те і те. Просто в другому випадку більше мороки, та витрат понесуть спадкоємці.
sem
 

Номер повідомлення:#197


Повідомлення annwell » 03 листопада 2009, 14:35

Така, як у пості 103. І судячи з варіантів відповідей на задачі. Але знову ж таки, треба дивитися на кожну задачу окремо і не особливо ототожнювати її з іншими.Моя думка.
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#198


Повідомлення И так бывает » 03 листопада 2009, 14:37

В этой ситуации будет наследовать все Иван, и если у жены есть обязательная доля, то еще и жена. ПЛЕНУМ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ П О С Т А Н О В А 30.05.2008 N 7 Про судову практику у справах про спадкування 5. [B]За наявності заповіту на все майно правило частини другої статті 1223 ЦК ( 435-15 ) застосовується у разі неприйняття спадщини або відмови від спадщини усіма спадкоємцями за заповітом.[/B] У разі неприйняття спадщини чи відмови від неї одним із спадкоємців за заповітом застосовується норма частини першої статті 1275 ЦК ( 435-15 ), відповідно до якої частка у спадщині, яку він мав право прийняти, переходить до інших спадкоємців за заповітом і розподіляється між ними порівну. У разі недійсності нового заповіту чинність попереднього відновлюється лише у випадках, передбачених статтями 225, 231 ЦК ( 435-15 ). То есть согласно этой постанове, если бы Иван отказался , то тогда к наследованию призывались бы наследники по закону, а так все Ивану.
И так бывает
 

Номер повідомлення:#199


Повідомлення sem » 03 листопада 2009, 14:40

згоден. Є постанова! Навів дурний приклад, раз відмовився то все іншому за заповітом. Мабуть потрібно відпочити, бо все перекрутилось в голові.
sem
 

Номер повідомлення:#200


Повідомлення И так бывает » 03 листопада 2009, 14:52

То есть из поста 103 я поняча, что если умерает наследник по завещанию, а ему наследодатель завещал конкретную долю, то эта доля потом будет наследоваться между наследниками по закону (наследодателя). А если завещается [qoute]обстрактно[qoute] то между наследниками по завещанию, правильно я поняла?А кто такой гр. Троценко? Можно ли придерживаться его точки зрения?
И так бывает
 

Номер повідомлення:#201


Повідомлення annwell » 03 листопада 2009, 14:52

Хочу розібратись, бо я щось заплуталась.Значить так.Є заповіт. Кілька спадкоємців. Частки - порівну. Якщо спадкоємець помирає до відкриття спадщини, то його частка буде неохоплена заповітом і спадкується за законом спадкоємцями спадкодавця (іншими словами - заповідача).Є заповіт. Один з спадкоємців відмовляється повністю від спадщини за заповітом. Його частка ділиться між іншими спадкоємцями за заповітом ч.1 ст.1275ЦК.ТАК????????????????????
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#202


Повідомлення sem » 03 листопада 2009, 15:14

Так то так. Якщо спадкоємець за заповітом відмовився від своєї частки, то вона розділяється між іншими спадкоємцями за заповітом пост. 198. А якщо спадкоємець за заповітом помирає до відкриття спадщини то є два випадки: 1. Спадкодавець чітко вказує частки в заповіті по 1/2, 1/3, одному 1/3 а іншому 2/3. Частка померлого ділиться між спадкоємцями за законом (спадкоємцями особи, яка склала заповіт).2. Спадкодавець заповідає все належне йому майно ( всю належну квартиру, весь належний автомобіль....) на двох чи більше осіб, без визначення часток. Частка померлого ділиться між спадкоємцями за заповітом. Воля спадкодавця цю квартиру хочу, щоб отримали тіто ті, а не 1/2 з цієї квартири хочу, щоб отримав ...... А вислів в рівних частинах, просто повинен бути в заповіті. Я навіть не уявляю собі, як це буде складений заповіт на декількох осіб, а в ньому не буде вказано в рівних частинах, чи конкретно визначених частинах. Не можна ж просто написати наприклад заповідаю всю квартиру Івану та Петру, потрібно дописати чи в рівних частинах, чи кожному по 1/2, чи одному 1/3 іншому 2/3.
sem
 

Номер повідомлення:#203


Повідомлення И так бывает » 03 листопада 2009, 15:21

СЕМ ЭТО МНЕНИЕ МИНЮСТА, А МОЖЕТЕ СКИНУТЬ ССЫЛКУ ГДЕ ЭТО НАПИСАНО!
И так бывает
 

Номер повідомлення:#204


Повідомлення sem » 03 листопада 2009, 15:30

И так бывает, а біс його знає хто він такий, просто я шукав всю інформацію в інтернеті з приводу таких ситуацій і знайшов і таку думку. Такої ж думки і знайомий нотаріус, зі стажем 20 років. Дивлюсь по форуму і ніби одні й ті самі задачі, в одних зараховують правильну відповідь одну, а в інших ідентичних, зовсім іншу. Ті хто складає задачі чим же сь керуються. Ящо можна то скиньте ссилку.
sem
 

Номер повідомлення:#205


Повідомлення MMV » 03 листопада 2009, 16:24

Во время моей стажировки, вопрос: [qoute]куда девать долю наследника по завещанию, который умер до открытия наследства??[qoute] был чуть ли не самым острым и спорным!!!!! После 6-месячных дебатов пришли к выводу, написанному в сообщении №200 [I]если умерает наследник по завещанию, а ему наследодатель завещал конкретную долю, то эта доля потом будет наследоваться между наследниками по закону (наследодателя). А если завещается [qoute]обстрактно[qoute] то между наследниками по завещанию[/I]Такой же подход, помимо постанови пленуму Верховного суду, пропагандируют: С.Я.Фурса - Спадкове право (Нотаріат.Адвокатура. Суд), Київ 2008 и ещё в одной из статей Инна СПАСИБО-ФАТЕЕВА доктор юридических наук, профессор Национальной юридической академии Украиныимени Ярослава Мудрого.Самое интересное - если в завещании указано, что имущество завещается на троих (например) в равных долях, то это считается [qoute]обстрактным[qoute] и оно(имущество) остаётся охваченым завещанием и наследуется наследниками по завещанию!!!!!!!!!А если указано по 1/3 каждому из троих - то это конкретная доля и при смерти кого-либо из наследников до открытия наследства, его доля перейдёт в наследование по закону!!!!!!вот такой вот подход...............
MMV
 

Номер повідомлення:#206


Повідомлення sem » 03 листопада 2009, 16:28

З приводу наведених мною задач знайшов такі розьяснення пленуму ВС, хоч вони й старі, але аналізуючі рішення задач дуже підходять: Частиною 1 ст. 544 Цивільного кодексу ( 1540-06 ) передбачено загальне правило, згідно з яким конкретно визначена у заповіті частка спадкоємця, який відпав, переходить до спадкоємців зазаконом і розподіляється між ними у рівних частках. Якщо ж спадкодавець заповідав все своє майно (без визначення часток) призначеним ним спадкоємцям (спільне закликання до спадкування), відповідно до ч. 2 цієї ж статті частка спадщини, що належала б спадкоємцю, який відпав, переходить до інших спадкоємців за заповітом і розподіляється між ними в рівних частках і в тих випадках, коли є інші спадкоємці за законом.
sem
 

Номер повідомлення:#207


Повідомлення annwell » 03 листопада 2009, 16:40

п.1 частини ІІ Спадкування за законом Методичних рекомендацій - це принаймні вияв позиції САМЕ мін юсту
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#208


Повідомлення annwell » 03 листопада 2009, 16:46

Дорогесенькі ФОРМЧАНИ!!!!! А задача на ПОСТ 173????????????? МИ ТАК І НЕ РОЗВ ЯЗАЛИ!!!!!!!!!!!!Були припущення, але правильна відповідь все-таки!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#209


Повідомлення нюська » 03 листопада 2009, 16:59

0
нюська
 

Номер повідомлення:#210


Повідомлення sem » 03 листопада 2009, 17:00

annwell, на пост 173 моя думка (п.168) така ж як і Ваша, просто в мене визначені частки з спадкового майна (1/2 частини квартири), а в Вас частки з квартири. А тепер, щоб визначити частки з квартири всі мої відповіді потрібно умножити на 1/2 і вийде те ж що і у Вас. Тільки свідоцтво видається на 1/2 частину і все. Погано, що не має варіантів відповідей.
sem
 

Поперед.Далі

Повернутись в Загальний Форум

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів

  cron