Если же частный нотариус не может работать более трех дней - по Закону он должен остановить свою ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ, а помощник нотариуса, даже продолжая по Закону и трудовому контракту выходить на работу, не имеет права ЗАРАБАТЫВАТЬ деньги, беря их с граждан и юридических лиц за составление проектов договоров и выполнение другой технической работы.
Деньги может зарабатывать только сам нотариус.
От і виникає запитання- хто на кого працює?
Помічник не вніс бланки, нотаріус відповідальний, нотаріуса зупиняють, а помічнику положена зарплата.
Та форма трудового договору, яка затверджена мінсоцпраці, не стосується регулювання трудових відносин (трудового контракту),який укладається між нотаріусом і його найманими працівниками.
Ось цитата з цього порядку
ПОРЯДОК
реєстрації трудового договору між працівником
і фізичною особою, яка використовує найману працю
1. Цей Порядок поширюється на фізичних осіб, які
використовують найману працю: фізичних осіб - підприємців та
фізичних осіб, які використовують найману працю, пов'язану з
наданням послуг (кухарі, няньки, водії тощо) (далі - фізична
особа).
Які послуги може надавати помічник нотаріуса чи інший працівник роботодавцю-нотаріусу ? Жодних.
Працівник має виконувати свої обов"язки, які передбаені законом (помічник), та інші , які передбачені укладеним контрактом з урахуванням вимог закону щодо нотаріальної діяльності.
Отже саме в контракті треба передбачати усі випадки, які можуть призвести до неотримання зарплати. Це не порушення прав трудящих. Це просто особлива форма трудового договору на виконання ним роботи, яку він ВИБИРАЄ, або на яку ПОГОДЖУЄТЬСЯ.
Стаття 43. Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб.
Використання примусової праці забороняється. Не вважається примусовою працею військова або альтернативна (невійськова) служба, а також робота чи служба, яка виконується особою за вироком чи іншим рішенням суду або відповідно до законів про воєнний і про надзвичайний стан.
Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.
Використання праці жінок і неповнолітніх на небезпечних для їхнього здоров'я роботах забороняється.
От держава надала можливість в окремих випадках укладати саме трудовий контракт, в якому передбачати все, що потрібно погодити з працівником,умови оплати, строк контракту, обов"язки які мають виконуватися, неоплату за період нероботи, і т.д., навіть
перебування в декретній відпустці. Тим контракт і відрізняється від КЗпП, що ним
погоджені умови регулювання відносин у конкретному випадку, навіть якщо вони КЗпП регулюються не так.