Форум

Інформаційний ресурс

15% за договоа пожизненного содержания???

Номер повідомлення:#1


Повідомлення Александр » 14 лютого 2007, 16:02

10.02.2007. в Киеве, в помещении Укрпрофздравницы семинар при участии УЮ и ДПА. Проозвучало - 15 % за договоа пожизненного содержания. Что это???
Александр
 

Номер повідомлення:#2


Повідомлення Во как... » 14 лютого 2007, 17:48

"""Прозвучати"" може що завгодно, але є закон, в якому про договора довічного утримання взагалі не йдеться. А чому саме 15, я б зрозуміла якби 5?"
Во как...
 
Повідомлення: 2007
З нами з: 14 вересня 2005, 20:11
Дякував (ла): 44 раз.
Подякували: 161 раз.

Номер повідомлення:#3


Повідомлення notaOV » 14 лютого 2007, 20:14

Я этот вопрос задавала своей ОГНИ и они со ссылкой на область также проконсультировали - 15%. В результате люди уже отказываются заключать договора довічного утримання, делаем делаю договора купли-продажи или дарения, с сервитутом (пожизненное проживание).
Аватар користувача
notaOV
 
Повідомлення: 1378
З нами з: 23 січня 2007, 00:31
Дякував (ла): 595 раз.
Подякували: 502 раз.

Номер повідомлення:#4


Повідомлення notaOV » 14 лютого 2007, 20:16

Кстати (или не кстати) - по 15% с обоих сторон!Говорят, что сторона, получающая прибыль в виде содержания на определённую денежную суммуежемесячно (или поквартально - не помню) должна заполнять декларацию и платить.
Аватар користувача
notaOV
 
Повідомлення: 1378
З нами з: 23 січня 2007, 00:31
Дякував (ла): 595 раз.
Подякували: 502 раз.

Номер повідомлення:#5


Повідомлення Олл » 14 лютого 2007, 22:54

"Це є довільне тлумачення норм права, а ми, як нотаріуси, повинні працювати у відповідності до вимог ст.7 З.У. ""Про нотаріат"". Так, при цьому доводиться проявляти професійну мужність. Пам'ятаєте, звідкіля це :"" ...чесно і сумлінно, згідно з законом і совістю, поважати права і законні інтереси громадян ..."" Правда, гарні слова. Моя порада, меньше задавайте питання ГНИ (мовою оригінала). Ми з Вами здійснюємо правозастосовчу діяльність (до речі, так само як і суди), а ГНИ стягує податки. Мета - наповнення бюджету. Іноді, засобами, не передбаченими Законом, як в цьому конкретному випадку. Тому, як казала одна моя добра знайома : ""Плюньте та розітріть..."" "
Олл
 
Повідомлення: 653
З нами з: 31 січня 2007, 21:04
Дякував (ла): 799 раз.
Подякували: 462 раз.

Номер повідомлення:#6


Повідомлення Вирэн » 15 лютого 2007, 13:30

"Ол, если бы ГНА знала о таком договоре только с наших слов.....На сайте ГНА в рубрике ""Ответ-вопрос"" (это частный случай, где сторона юр лицо, но здесь ответ на вопрос что платити тот, кто получает содержание):Який порядок утримання податку з доходів фізичних осіб з грошових сум, які виплачуються юридичною особою за договором довічного утримання фізичній особі? Відповідь:Відповідно до Цивільного кодексу (статті 744 — 758) за договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов’язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно. Обсяги обов’язків набувача встановлюються за згодою сторін у договорі. У договорі довічного утримання (догляду) можуть бути визначені всі види матеріального забезпечення, а також усі види догляду (опікування), якими набувач має забезпечувати відчужувача. Договір довічного утримання (догляду), за яким передається набувачеві у власність нерухоме майно, укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації. Відповідно до наведених законодавчих норм при укладанні договору довічного утримання (догляду) набувач одержує дохід у вигляді вартості нерухомого майна (квартири), а відчужувач одержує дохід у вигляді вартості матеріального забезпечення та послуг з догляду (опікування), визначених у договорі. Згідно із п. 1.2 ст. 1 Закону № 889-IV дохід — це сума будь-яких коштів, вартість матеріального і нематеріального майна, інших активів, що мають вартість, одержаних платником податку у власність або нарахованих на його користь протягом відповідного звітного податкового періоду з різних джерел як на території України, так і за її межами, в тому числі доходи за цивільно-правовими договорами (пп. «ї» п. 1.3 ст. 1 Закону № 889-IV). Законом також встановлено, що податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах ст. 7 Закону № 889-IV (пп. 8.1.1 п. 8.1 ст. 8). Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Таким чином, з грошових сум, які виплачуються за договором довічного утримання фізичній особі, юридична особа — податковий агент повинна утримати і перерахувати до бюджету податок з доходів фізичних осіб за ставкою, встановленою п. 7.1 ст. 7 Закону № 889-IV (13% на період до 2007 р.), та відобразити це у звіті за ф. № 1 ДФ. "
Вирэн
 
Повідомлення: 226
З нами з: 01 лютого 2007, 15:35
Дякував (ла): 2 раз.
Подякували: 61 раз.

Номер повідомлення:#7


Повідомлення Iren » 15 лютого 2007, 18:40

Пока не увидела эту тему, даже не задумалась о налоге при договоре пожизненного содержания.Может, не будем давать налоговой новые темы для размышления?У меня в договоре Набувач вообще денег не получает, а все это в виде продуктов, одежды, медикаментов, оплаты коммунальных услуг. И какой тут доход и налог?
Iren
 
Повідомлення: 673
З нами з: 11 березня 2006, 18:43
Дякував (ла): 6 раз.
Подякували: 0 раз.

Номер повідомлення:#9


Повідомлення Iren » 15 лютого 2007, 19:22

Абсолютно согласна с leha.
Iren
 
Повідомлення: 673
З нами з: 11 березня 2006, 18:43
Дякував (ла): 6 раз.
Подякували: 0 раз.

Номер повідомлення:#10


Повідомлення Александр » 15 лютого 2007, 19:35

"По налоговым агентам понятно, но не хотелось бы вводить людей в заблуждение при удостоверении таких договоров. Это озвучили, а ""дыма без огня не бывает""! Мне даже представлять не хочется, что будет, если кому то насчитают, а Я не разьяснил этого при договоре!!!!!!!!!!"
Александр
 

Номер повідомлення:#11


Повідомлення Олл » 15 лютого 2007, 21:20

"Шановні мої колеги!Знаєте, колись у нас був такий собі начальник обласного управління юстиції, до речі, до цього дня шанована мною людина, так от, він після себе, як начальник управління, залишив сакральну фразу : ""А де це написано?"" Це до того, де в Законі написано про розмір ставки податку з доходу по договорам довічного утримання. Та й в загалі, де в Законі такі слова, як договір довічного утримання? І ще одне. Цитата з статті 19 Конституції : ""...ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством."" А ми тут розмірковуємо чи стягнути з когось на догоду податковій податок. Нас намагаються зробити податківцями, агентами – спроба вже здійснена, а ми з Вами є НОТАРІУСАМИ. З усіх великих букв. Вирэн!Це все коментарі, тлумачення. Ви не гірше за мене знаєте, що вони можуть бути згідно теорії права неофіційними, доктринальними, компетентними, повсякденними... Більше того, я Вам скажу, стаття 4 нашого Закону надає нам право давати консультації правового характеру. Підкреслюю, це Законом надане нам з Вами право. Особисто я, був вже такий випадок, скористався ним і надав безкоштовну письмову консультацію начальнику однієї ""ГНИ"". З однією метою - прочистити мізки від зайвого непотребу. Знаєте, діє. Саме головне, тут зовсім в іншому. НОТАРІУС - один у полі воїн, і це його поле заміноване. В кінці-кінців чи він підірветься, визначить виключно суд (а не чиновники з Мінюсту). Та щоб це не трапилося, треба знати шляхи, як по ньому рухатися. І вони не секретні. Всі ПРОПИСАНІ в чинному законодавстві. Тому висновок. Знання законодавства та особиста відвага і сміливість. Добре якщо до цього долучиться й честь.І на останок ще раз порада. Не бажаєте ""розітріте"" - тоді ""начхайте"". "
Олл
 
Повідомлення: 653
З нами з: 31 січня 2007, 21:04
Дякував (ла): 799 раз.
Подякували: 462 раз.


Повернутись в Загальний Форум

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів