Форум

Інформаційний ресурс

Мировое соглашение

Номер повідомлення:#1


Повідомлення Любовь С. » 24 січня 2009, 22:48

Уважаемые коллеги! Помогите, пожалуйста, разрешить спор.Можно ли мировое соглашение считать сделкой (правочином)?Ст.202 ГКУ: /[qoute]1. Правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.2. Правочини можуть бути односторонніми та дво- чи багатосторонніми (договори).<...>4. Дво- чи багатостороннім правочином є погоджена дія двох або більше сторін./[qoute]Т.е. мировое соглашение, вроде бы, подходит под определение сделки (правочина) - ...спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків, ...погоджена дія двох або більше сторін.В таком случае, к мировому соглашению можно применять положения ГКУ осделках, в т.ч. признание сделки недействительной.А как же тогда быть с тем, что мировое соглашение утверждается судом?Так всё-таки - мировое соглашение - сделка (правочин) или нет..?Вобщем, с огромной радостью :-) выслушаю все аргументы /[qoute]за/[qoute] и /[qoute]против/[qoute]. Особенно интересуют аргументы /[qoute]за/[qoute].
Любовь С.
 

Номер повідомлення:#2


Повідомлення TiGra » 25 січня 2009, 08:36

Якщо мирова угода по банкротству,то це не правочин в розумінні ЦК,тому і затверджується судом.А взгалі сама назва [qoute]мирова[qoute] то не значить [qoute]класна,сильна[qoute],а то значить, що був спір,а потім сторони миром намагаються врегулювати його, тому і прив[qoute]язка до суду.Питання Ваше не зовсім зросуміле - насамперед потрібно знати мету, а потім застосовувати відповідний закон,він же дишло, як повернешь....
TiGra
 

Номер повідомлення:#3


Повідомлення Любовь С. » 25 січня 2009, 22:17

Що таке [qoute]мирова угода[qoute], мені відоме, дякую :-)Я маю на увазі мирову угоду у розумінні ст. 175 ЦПК. З банкрутством не пов'язано.Так, був спір, сторони уклали мирову угоду, суд постановив ухвалу про визнання мирової угоди та закрив провадження у справі.А тепер виник правовий спір (не пов'язаний з розглядом справи у суді, просто між колегами) - чи можно вважати мирову угоду правочином? Якщо мирова угода таки правочин, тоді до мирової угоди можно застосовувати положення цивільного законодавства про правочини, зокрема про визнання правочину недійсним.Ось так приблизно. Цікавлять всі аргументи за і против того, що мирова угода - це правочин.
Любовь С.
 

Номер повідомлення:#4


Повідомлення Patrick » 25 січня 2009, 22:45

Однозначно не сделка. Мировое соглашение, а вернее Решение, которым утверждается мировое соглашение - процессуальный документ, который подлежит обязательному исполнению, в то время как сделка может по соглашению сторон не исполняться, изменить условия выполнения обязательств. Мировое соглашение, утвержденное Решением суда может быть изменено только судом (новым решением) на основании иска одной из сторон об изменении исполнения и т.п. в отдельном судопроизводстве.
Patrick
 

Номер повідомлення:#5


Повідомлення 666 » 28 січня 2009, 12:37

Очень напоминает: немножко ежь немножко черепаха, но не фраер это точно. Согласен с Patrickom
666
 


Повернутись в Обговорення судової практики

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів