Форум

Інформаційний ресурс

ІСПИТИ (з 28.10.09)

Номер повідомлення:#151


Повідомлення И так бывает » 02 листопада 2009, 18:58

сори ошиблась 580 834 226
И так бывает
 

Номер повідомлення:#152


Повідомлення Васса » 02 листопада 2009, 18:59

Я так і не знаю яку відповідь вони вважають за вірну.
Васса
 

Номер повідомлення:#153


Повідомлення sem » 02 листопада 2009, 19:06

Знову знаходжу на одному форумів цей клятий тест:34. Виконавчий напис, за яким стягувачем [B]або[/B] боржником є громадянин, може бути пред'явлено до примусового виконання протягом: в ключі б)а) трьох років з моменту вчинення виконавчого напису ст.91 ЗУ « Про нотаріат»[B]б) одного року з моменту вчинення виконавчого напису[/B]в) п’яти років з моменту вчинення виконавчого напису.Тут вже стоїть або, а відповідь б)? В формах скрізь 1 рік, в законі три, на форумі кажуть по ключу один. Що з ним робити, якщо попадеться? Хто як буде відповідати?
sem
 

Номер повідомлення:#154


Повідомлення И так бывает » 02 листопада 2009, 19:08

sem извени за фразу : А х... его знает, что с ним делать!
И так бывает
 

Номер повідомлення:#155


Повідомлення нюська » 02 листопада 2009, 19:25

[B]sem[/B] у моєї подруги цей тест був на іспиті, вона відповила б) і ій зарахували як вірний.
нюська
 

Номер повідомлення:#156


Повідомлення И так бывает » 02 листопада 2009, 19:27

Задача № 87. 16.09.2007 померла Ляшенко О.Д., яка 30.07.1996 склала заповіт, відповідно до якого все своє майно спадкодавиця в рівних частинах заповідала дітям Віктору та Валентині. Спадкове майно складається з житлового будинку. Син спадкодавиці Віктор помер 07.03.2006 до відкриття спадщини, тобто до 16.09.2007. До нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину (на житловий будинок) звернулася Валентина.Померлий Віктор має сина.Яким чином буде видана спадщина?Варіанти відповідей:На весь житловий будинок буде видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом Валентині На 1/2 частини житлового будинку буде видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом Валентині, а на 1/2 частину буде видано свідоцтво про право на спадщину сину Віктора На 1/2 частини житлового будинку буде видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом Валентині, на 1/4 частину житлового будинку буде видано свідоцтво про право на спадщину за законом Валентині та на 1/4 частину буде видано свідоцтво про право на спадщину за законом сину Віктора. Я считаю что правильный ответ 2, у кого какие мысли?
И так бывает
 

Номер повідомлення:#157


Повідомлення sem » 02 листопада 2009, 19:37

по задачі згоден. Третя відповідь вірна. Вона вже здається не раз була на форумі. Оскільки заповідала в частинах, то частка померлого ділиться по закону, а якщо б на все майно, то все б отримала Валентина за заповітом.
sem
 

Номер повідомлення:#158


Повідомлення annwell » 02 листопада 2009, 19:52

[B]sem,[/B] на пост 149.Обговорювали це питання з адвокатом - викладачем. Думка така. ст. 349 ЦПК Рішення і ухвала суду касаційної інстанції набирають законної сили з моменту їх оголошення. ст.347ЦПК Про прийняте рішення (ухвалу) суд касаційної інстанції [B]у судовому засіданні оголошує особам[/B], які беруть участь у справі.ст.317 ЦПК Рішення та ухвали апеляційного суду [B]проголошуються за правилами, встановленими статтею 218 цього Кодексу[/B]Стаття 218. Проголошення рішення суду 1. Рішення суду або його вступна та резолютивна частини проголошуються негайно після закінчення судового розгляду і прилюдно, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Головуючий роз'яснює зміст рішення, порядок і строк його оскарження.( [B] У разі проголошення у судовому засіданні тільки вступної та резолютивної частин судового рішення суд повідомляє, коли особи, які беруть участь у справі, зможуть ознайомитися з повним рішенням суду. [/B]) - це не використовується в касації. Приблизно так.Хоча Конституційний Суд роз яснює що [qoute]проголошення[qoute] - це офіційне оголошення......СЕ ЛЯ ВІ
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#159


Повідомлення И так бывает » 02 листопада 2009, 19:55

но ведь в условии задаче все имущество было по завещанию, я хочу ваш принцип понять, я по другому принципу пришла к этому ответу.
И так бывает
 

Номер повідомлення:#160


Повідомлення annwell » 02 листопада 2009, 19:56

Васса,а яку з варіантів ви вибрали у своєсу питанні тесту??????
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#161


Повідомлення annwell » 02 листопада 2009, 20:13

Щодо задачі.Моя думка така виходячи з позиції посту 103.Вікторова частка (в задачі чітко визначена [qoute][B]половина[/B][qoute] -в рівних частках) буде спадкуватись за законом. Спадкоємцями за законом(до майна Ляшенко О.Д., а не до майна Віктора) є Валентина і син Віктора (внук - ст.1266ЦК) 1/2 розподіляється між двома по 1/4 1/2 Валентині по заповіту.
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#162


Повідомлення grenouille » 02 листопада 2009, 20:24

Остання інформація про екзамени у м. Києві, в управі сказали щоб орієнтувалися на середину грудня місяця.
Аватар користувача
grenouille
 
Повідомлення: 492
З нами з: 15 липня 2009, 13:59
Дякував (ла): 392 раз.
Подякували: 62 раз.

Номер повідомлення:#163


Повідомлення vesta » 02 листопада 2009, 20:25

Доброго дня всім!annwell, по задачі з вами згодна. Виходячі з посту 156, правильна відповідь - 3.
Аватар користувача
vesta
 
Повідомлення: 147
З нами з: 01 червня 2009, 20:13
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Номер повідомлення:#164


Повідомлення И так бывает » 02 листопада 2009, 20:28

annwell Вы правы согласна с вами!!!!!!!!!!!!!
И так бывает
 

Номер повідомлення:#165


Повідомлення sem » 02 листопада 2009, 20:39

По задачі, не побачив, що є ще одна сама перша відповідь. Вірна відповідь третяНа 1/2 частини житлового будинку буде видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом Валентині, на 1/4 частину житлового будинку буде видано свідоцтво про право на спадщину за законом Валентині та на 1/4 частину буде видано свідоцтво про право на спадщину за законом сину Віктора.
sem
 

Номер повідомлення:#166


Повідомлення annwell » 02 листопада 2009, 20:45

sem, Ви готуєтесь до КК чи ВКК???Якщо не секрет, звідки Ви???
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#167


Повідомлення И так бывает » 02 листопада 2009, 21:03

До нотаріальної контори звернулися сини померлого гр. Еременка Б.П., Петро та Олександр, та дружина померлого – Ганна, з заявами про видачу свідоцтва про право на спадщину на наступне майно, що залишилось після смерті їхнього батька:земельна ділянка, право померлого на яку підтверджується свідоцтвом про право на спадщину на земельну ділянку, видане померлому після смерті його матерігрошовий вклад у банкумайнові права що витікають з авторських прав померлого на художні та аудіовізуальні твори, що не були опубліковані та оприлюднені.Вирішити задачу.У кого какие мысли, является ли вклад общей сов. собственностью и как будут выдаваться свидет. на имущественные права, насколько я знаю эти права нельзя поделить!
И так бывает
 

Номер повідомлення:#168


Повідомлення sem » 02 листопада 2009, 21:51

annwell, готуюсь до КК. судячи з умов задачі: Всі отримують по 1/3 частини спадкового майна за законом. Кожному по два свідоцтва, по землі окремо, все інше окремо, також потрібно подати і держ. акт на землю, нотаріус зробить там відмітку, а потім свідоцтва на землю та акт віднести в зем. ресурси, там кожному виготовлять свій акт (п.1.6 розділу 3 методичних рекомендацій) Чи є спільною власністю вклад? Потрібно зьясувати: що за вклад, коли вступили в шлюб і коли був вклад. Чи що тут розписувати, куди нотаріус направляє запити? До речі в мене десь є ця та інші задачі вже з розписаними відповідями (варіантів не має). Можу прикріпипи, якщо комусь потрібно.
sem
 

Номер повідомлення:#169


Повідомлення Graal » 02 листопада 2009, 22:17

На задачу (пост 156) я вибрала відповідь 2 тому що 1/2 - за заповітом Валентині, а 1/2 належала б Віктору, яка оформляється за законом. Після Віктора у нас є спадкоємець першої черги син Віктора та спадкоємець другої черги Валентина (тому що вона сестра померлому Віктору). 1/2 спадкує спадкоємець першої черги - син Віктора. На 1/2 частину житлового будинку буде видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом Валентині, а на 1/2 частину буде видано свідоцтво про право на спадщину за законом сину Віктора ст. 1266 ЦК не підходить, тому що внуки спадкують ту частину спадщини, яка належала б [B]за законом [/B] ...... Я згодна з И так бывает. А чому Ви змінили свою думку? Давайте ще раз вирішемо цю задачку.
Graal
 

Номер повідомлення:#170


Повідомлення Graal » 02 листопада 2009, 22:17

Graal
 

Номер повідомлення:#171


Повідомлення annwell » 02 листопада 2009, 23:03

Graal, Вікторова частка не може успадковуватись його спадкоємцями, тому що мати Ляшенко О.Д, що заповіла майно Віктору, ще була на той час жива, і тільки після смерті матері частка Віктора буде за законом успадковуватись [B]спадкоємцями першої черги Ляшенко О.Д[/B], а не Віктора.
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#172


Повідомлення И так бывает » 02 листопада 2009, 23:03

Graal я вначале тоже так думала, но правильный ответ действительно 3, потому что это имущество еще не стало его, поскольку он не принял наследство, и право представление не действует по завещанию. Тогда эта доля наследуется между наследниками по закону (НАСЛЕДОДАТЕЛЯ), а ими есть син умершего (ТУТ УЖЕ ВСТУПАЕТ ПРАВО ПРЕДСТАВЛЕНИЯ) и сестра.
И так бывает
 

Номер повідомлення:#173


Повідомлення И так бывает » 02 листопада 2009, 23:42

Ребята еще одна уникаллльная задача, чем-то похожа на предедущии но , болие усложненная!Після смерті батька – Сергія, який заповів квартиру своїм дітям – Анатолію, Марії та 5-річному Дмитру. Через місяць помирає Анатолій, не встигнувши прийняти спадщину за батьком, Марія відмовляється від своєї частки на користь неповнолітніх дітей Анатолія Ганни та Вікторії. На спадщину претендують дружина померлого Анастасія, його батьки (90 років). Квартира Сергія та Анастасії знаходиться на праві спільною сумісної власності.Вирішити задачу. Мой овет таков:по 1/10 (8/80 +8/80) родителям (обязательная доля)2/10 ( 16/80), доля умершего сына, которая распределяеться по закону между наследниками наследодателя - СЕРГЕЯ( 4/80 (АНАТОЛИЙ)+4/80(МАРИЯ)+4/80(ДМИТРО)+4/80 (АНАСТАСИЯ) ДМИТРО 6/10 ПО ЗАВЕЩАНИЮ1/10+1/10+2/10+6/10= 1Конечно цыфры большие, но у меня получилось именно так. Вариантов ответов нет!
И так бывает
 

Номер повідомлення:#174


Повідомлення Graal » 02 листопада 2009, 23:53

Спасибо, теперь понятно. А вторая задачка? Свидетельство о праве на наследство после умершей матери на землю на сегодняшний день, я так понимаю, - это правоустанавливающий документ или всё же нужно получать держакт? Земля получается личная собственность умершего. Вклад в банке может быть и собственностью супругов (например, продали дом, а деньги положили в банк), а вот с майновыми правами... да ещё не опубликованными... Согласно п.4 ст. 442 ЦК опубликовать могут и наследники. Майнови права - это личная собственность или собственность супругов?
Graal
 

Номер повідомлення:#175


Повідомлення Енисей » 03 листопада 2009, 00:04

"моя задача с ККГромадянин К звернувся до нотаріуса з проханням передати заяву на усиновлення в інше місто. Нотаріус виконав прохання. Через місяць К просить відмінити його заяву та зупинити передачу її. Дії нотаріуса:1) Відмовляє (оскільки заява вже пішла поштою)2) Відмовляє (оскільки немає такої нотаріальної дії, як скасування передачі заяви згідно ст.34 ЗУ «Про нотаріат»)3) Вчиняє4) Відмовляє, але роз»яснює ст……..ЦК, ст. 223 СК , та пропонує засвідчити заяву про відкликання заяви на усиновлення, та знову передати цю заяву.5) Не пам»ятаюОбрав 4 варіант, задача вирішена вірно.+ деякі стажисти вказували, що їм попадались подібні задачі, тільки щодо заяви на прийняття спадщини, відповідь ідентична, тільки статті ЦК інші."
Енисей
 

Номер повідомлення:#176


Повідомлення Graal » 03 листопада 2009, 00:21

И так бывает, давайте определимся с наследниками и посчитаем обязательную долю. Я насчитала 6: дети-Анатолий, Мария, Дмитрий + жена Анастасия + родители (2). Обязательная доля по 1/12 от 1/2 т.е. по 1/24 родителям. У Вас обязательная доля по 1/10. Как так?
Graal
 

Номер повідомлення:#177


Повідомлення annwell » 03 листопада 2009, 00:47

[B]Щодо задачі пост 167.[/B]1)Свідоцтво - правовстановлюючий документ (акт додаток після змін).Земельна ділянка - особиста приватна власність свідоцтво про право на спадщину після померлого видається окремо(нерухоме майно).2)Грошовий вклад - спільна власність, оскільки в задачі нічого не сказано, що підтведжує той факт, що це особиста власність, призюмуємо спільну власність.3) майнові права успадковуються, вони не можуть бути спільною власність, оскільки Гл7,8 СК України передбачено тільки МАЙНО, але не майнові права.Постанова Пленуму ВСУ 14. До складу спадщини входять майнові права інтелектуальної власності, чинні на час відкриття спадщини (право на отримання винагороди за використання твору, право на відтворення, опублікування і розповсюдження авторських творів, право на оформлення винаходу, корисної моделі тощо).[B]Щодо задачі по посту 173.[/B]Уточніть, будь ласка, [U]Анатолій помер після відкриття спадщини і не встигає прийняти(тоді трансмісія) чи він помер до відкриття спадщини - це суттєво впливає на задачу.[/U] І я погоджуюсь з думкою Graal, тут 6 спадкоємців за законом (1/24 - кожному з батьків). Далі уточніть задачу, будемо розв язувати!!!!!!!!!!!!
annwell
 
Повідомлення: 171
З нами з: 02 вересня 2008, 18:50
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 23 раз.

Номер повідомлення:#178


Повідомлення Graal » 03 листопада 2009, 01:23

На пост 1731/2 частка у спільному майні подружжя Анастасії1/24 та 1/24 - обов[qoute]язкова доля батькамтак як Марія відмовилась, то відмовилась від осього, тому Дмитру за заповітом 10/36. Далі складно і в мене получаються великі дроби. Але частина Анатолія складає 5/36, яку необхідно поділити на спадкоємців за законом: на батьків Сергія (2), його дружину Анастасію, сина Дмитра з Марією мені не зрозуміло + Ганна+Віктор (2в1). Приблизно так. Але всеж такі в мене також вийшло непогано: 1/2+1/24+1/24+10/36+ 5/36=1 Мені ще прийшло на думку,якщо батькам 90 років, нехай дружина буде не пенсійного віку )))
Graal
 

Номер повідомлення:#179


Повідомлення И так бывает » 03 листопада 2009, 01:28

Graal, решала так:По завещанию наследует только Дмитро, посколько Анатолий умер, а Мария отказалась в пользу двоих детей анатолия ( она могла ведь отказаться только в пользу наследников по завещанию), то есть ее доля отпадает и не учитывается прирасчете обязательной доли. Выходит что доля умершего наследника наследуется между наследниками наследодателя. А это: жена, Мария, умерший Анатолий, Дмитро та родители. То есть изначально мы наследство делим на 5 а не 6 частей. А уже 1/5 высчитывает обязательную долю. Более мение понятно? Я то я сама ели подсчитала! Может конечно я не права, но вот так вот у меня и получилось!
И так бывает
 

Номер повідомлення:#180


Повідомлення sem » 03 листопада 2009, 01:33

Анастасія - 1/2 свідоцтво про право власностібатьки по 1/12 кожен - обовьязкова доля (2/12)10/12 - буде ділитися між Дмитром та Анатолієвими дітьми: 5/12 - Дмитру, і по 5/24 - дітям, кожному,Марія не може відмовитись на користь дітей - вони не вказані в заповіті, а тому вважається, що вона відмовилась взагалі. Якщо вона це знатиме, то вона згідно закону відкличе свою заяву протягом строку (хоча на практиці чомусь заяви з відмовою на користь не відкликаються), то отримає 5/18, як і Дмитро , а діти по 5/36 В свідоцтві буде вказано, що наприклад для Дмитра: спадкоємцем 5/12 частин спадкового майна................, спадкове майно складається: з 1/2 частини квартири. Моя думка така.
sem
 

Поперед.Далі

Повернутись в Загальний Форум

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів