Форум

Інформаційний ресурс

У громадянина є приватизована земельна ділянка. Частину цієї ділянки він хоче подарувати своєму родичу. Питання, які документи і хто повинен видати (виготовити) для визначення розміру частини відчужуванної ділянки та чи досить того щоб в цих документах б

Номер повідомлення:#4


Повідомлення victoria » 06 жовтня 2005, 20:22

А если земля перешла в собственность путём приватизации или по наследству, а не по договору купли-продажи , то согласие на отчуждение мужа или жены тоже нужно?
Аватар користувача
victoria
 
Повідомлення: 540
З нами з: 12 серпня 2005, 02:27
Дякував (ла): 63 раз.
Подякували: 48 раз.

Номер повідомлення:#6


Повідомлення victoria » 17 жовтня 2005, 20:57

"Но ведь согласно листа Минюста от 16.04.1994 года № 8-90-203 : ""На правовідносини по відчуженню та успадкуванню квартир(будинків), безоплатно переданих громадянам, правила ст. 22 КпШС України не поширюються"". И согласно Положения о порядке передачи квартир .... в собственность граждан, передача совершается бесплатно, так же и земельные участки - передаются в собственность бесплатно. А как же можно требовать согласие супруга на отчуждение приватизорованной земли, если это личное право гражданина , даже независимо от целевого назначения участка? Мы не говорим о том, когда уже что-то построено в период брака, здесь ст. 65 СК - есть, а в случае с приватизацией, моё мнение, право общей совместной собственности не возникает. У кого какое мнение по этому поводу? "
Аватар користувача
victoria
 
Повідомлення: 540
З нами з: 12 серпня 2005, 02:27
Дякував (ла): 63 раз.
Подякували: 48 раз.

Номер повідомлення:#7


Повідомлення nota » 20 жовтня 2005, 13:27

Если земельный участок выдается на семью, то и приватизироваться он должен семьей. Соответственно в решении о передаче безоплатно в собственность зем. участка должно содержаться, что он передается в общую совместную собственность семье, исходя из этого право собственности на этот участок должны были бы иметь и дети, которые таже относятся к членам семьи. Значит и в документе о праве собственности на земельный участок должно быть указанно, что он передан гр. ___ и членам его семьи (по аналогии с квартирами). Но на практике - это совсем не так. И приватизация мужем зем. участка не лишает права на приватизацию зем. участка с таким же целевым назначением женой. Я думаю, что вести речь в этом случае о совместной собственности супругов неуместно. Что касается объекта недвижимости, возведенного на этом участке, то он безусловно попадает в совместную собственность супругов, если возведен за общие средства.
nota
 
Повідомлення: 2153
З нами з: 07 вересня 2005, 13:45
Дякував (ла): 601 раз.
Подякували: 1643 раз.

Номер повідомлення:#9


Повідомлення andy » 23 січня 2006, 14:30

"Оформлення відчуження частини земельної ділянки роблю наступним чином:- вимагаю від сторін окрім оригіналу держакту на землю його копію, на якій землевпорядним органом виділено (заштриховано) частину ділянки, що відчужується, з визначенням відрізків в метрах- в залежності від відчужуваної площі вираховую частку ділянки, як того вимагає інструкція, що відчужується (3/10, 266/1000 тощо)- в договорі відчуження зазначаю окремим пунктом:""Сторони домовились, що за цим договором відчужується частина земельної ділянки, що прилягає до земель гр. Іванова (від літ. „А” до літ. „Б” – довжиною 40,00 метрів), земель запасу сільської ради (від літ. „Б” в бік літ. „В” – довжиною 13,00 метрів), та земель загального користування (від літ. „А” в бік літ. „Г” – довжиною 13,00 метрів).""Проблем ще ніколи не було, і спори відносно того, що ж конкретно було відчужено, відсутні.На держакті роблю відмітку. Набувач отримує новий держакт на відчужувану частину ділянки, як на цілу ділянку. Ніякої спільної власності.Що ж до згоди другого подружжя на відчуження приватизованої одним з подружжя земельної ділянки зазначу:Підстава набуття земельної ділянки не дозволяє віднести таку земельну ділянку до спільної сумісної власності подружжя, оскільки на її придбання не витрачались спільні кошти подружжя.В даному випадку йде мова про БЕЗКОШТОВНУ приватизацію земельної ділянки відповідно до норм безоплатної передачі земельних ділянок у власність громадян в порядку, встановленому статтею 121 Земельного кодексу України, яка так і називається „Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам”. Тобто це є ніщо інше, як договір дарування земельної ділянки органом місцевого самоврядування (територіальною громадою) на ім’я особи, що зазначена в держакті, оскільки ніякі кошти на придбання земельної ділянки не витрачались. Тільки у випадку оплатного набуття земельної ділянки її власником під час шлюбу дана земельна ділянка становила б спільну сумісну власність подружжя, і для її відчуження необхідно було б отримання письмової, нотаріально засвідченої, згоди другого з подружжя.Керуючись сказаним вище, нотаріусами України оформляються договори відчуження приватизованих одним з подружжя земельних ділянок (а також квартир) без згоди другого з подружжя на таке відчуження, оскільки це не є спільна сумісна власність подружжя. Отже немає підстав для визнання договору відчуження недійсним за нормами сімейного законодавства."
andy
 
Повідомлення: 1261
З нами з: 31 січня 2007, 14:21
Дякував (ла): 62 раз.
Подякували: 290 раз.

Номер повідомлення:#10


Повідомлення Таня » 25 січня 2006, 23:45

Відчужується не частина майна а частка в праві власності!!!!! на одиницю (на все майно), тому ви не маєте права писати ні метраж ні межі частини ділянки яка відчужується. Потрібно описувати всю ділянку.Так мо аналогії можна і кімнату в квартирі продати з описом її площі та меж.!! Після укладення договору відчуження частки земельна ділянка буде перебувати в часткові власності. А наступний етап це поділ земельної ділянки, якщо такий можливо буде зробити на підставі відповідного висновку, адже в злежності від цільового призначення існують певні норми щодо розміщення будівель та відстаней між ними. Тільки співвласники можуть зробити поділ ділянки. Якщо набувач не отриав акт на частку земельної ділянки чи маємо право ми нотаріуси автоматично своїм договором сторювати новий об'єкт права власності, нову одиницю.
Таня
 
Повідомлення: 7219
З нами з: 09 грудня 2005, 12:05
Дякував (ла): 21399 раз.
Подякували: 6258 раз.

Номер повідомлення:#11


Повідомлення andy » 26 січня 2006, 17:30

Не можу погодитись з Вами, Таня. Адже кожен вправі розпорядитись своєю власністю так, як бажає. Якщо на ділянці 20 сотин є будинок з одного боку, а власник бажає відчужити другу частину, без будинку, то чому ми не вправі це зробити, навіщо власнику часткова власність на ділянку з ким-небудь (новий співвласник може в такому випадку виставити претензію, що його частина знаходиться під будинком, і до чого це призведе?). Це називається відчуженням майна в натурі, але як частки цілого. Якщо, наприклад, власник має намір відчужити частину великого магазину, а набувач має намір цю частину купити (є розділ долей від БТІ, можливість зробити окремий вхід тощо), то чому ця частка магазину має становити спільну часткову власність? У мене були випадки, коли такий магазин був проданий по часткам різним власникам в натурі, БТІ зареєструвало майно кожного з них як окрему одиницю, кожний має окремий електронний номер, один з одним не пов'язані і вправі кожен окремо розпоряджатися (відчуження, іпотека) своїм маленьким магазинчиком.
andy
 
Повідомлення: 1261
З нами з: 31 січня 2007, 14:21
Дякував (ла): 62 раз.
Подякували: 290 раз.

Номер повідомлення:#12


Повідомлення Таня » 26 січня 2006, 18:52

Немає такого відчуження: майно в натурі як частка цілого. Навіть заставити частку можна тільки після виділення в натурі. коли припиняється спільна власність. Відчужується або ціла одиниця (визначене майно або частка в праві власності на одиницю)
Таня
 
Повідомлення: 7219
З нами з: 09 грудня 2005, 12:05
Дякував (ла): 21399 раз.
Подякували: 6258 раз.

Номер повідомлення:#13


Повідомлення andy » 26 січня 2006, 19:53

"З приводу іпотеки - це коли спільна часткова власність (декілька співвласників). Тобто треба спочатку зробити договір поділу (або виділу) а вже потім, після реєстрації окремої одиниці - робити іпотеку.А коли власник один? Він що, повинен укласти договір поділу сам з собою? Або піти в місцеву раду і просити їх скасувати державний акт на ділянку, а взамін видати два акти на дві ділянки? Ніхто таке робити не погодиться, да і в місцевій раді скажуть, що вони не знають що це таке. Спільна часткова власність з незнайомою особою на ділянку власника не влаштовує.В нашому випадку навіть договір виділу не підходить - виділ також можливий між співвласниками (тобто коли один з них виділяється зі своєю часткою). За Вами виходить - що нотаріуси на мають право своїм договором створювати новий об'єкт права власності, нову одиницю - а коли договір поділу, чи виділу - це що, порушення з боку нотаріуса? Адже така одиниця в цьому випадку створюється. Де ви вичитали таку заборону?Ви кажете немає такого відчуження - частки майна, а є частка в праві власності. Читаємо нашу Інструкцію: ""п.56. У тексті договору про відчуження ЧАСТКИ МАЙНА вказуються арифметичні (у простих дробах) частини. Так що ж відчужується? Прив'язка до арифметичних частин - це тільки вимога інструкції, щоб особа знала, скільки майна вона відчужує. По Вашій логіці виходить - ніхто не вправі зробити відчуження частини одного цілого (будівля, земельна ділянка), так, щоб набувач став власником конкретної частини. Яким же чином тоді власнику великого будинку, який поділений ним самим у натурі (два входи і т.п.) зробити відчуження необхідної йому частини? "
andy
 
Повідомлення: 1261
З нами з: 31 січня 2007, 14:21
Дякував (ла): 62 раз.
Подякували: 290 раз.

Номер повідомлення:#14


Повідомлення Таня » 27 січня 2006, 13:20

Вживається термін-частка майна але по терії цивільного права- це частка в праві власності на майно. Читайте підручники цивільного права. А у вашому прикладі, якщо власник один- то треба спочатку зробити договір відчуження частки. зареєструвати А потім робити виділ або поділ
Таня
 
Повідомлення: 7219
З нами з: 09 грудня 2005, 12:05
Дякував (ла): 21399 раз.
Подякували: 6258 раз.

Номер повідомлення:#16


Повідомлення Таня » 27 січня 2006, 23:33

Вам вирішувати під чим ставити свій підпис та печатку. Цивільним кодексом передбачено, що учасники спільної часткової власності можуть укласти договір про поділ або виділ майна. А ви як нотаріуси зобов'язані перевірити належність їм майна та його відповідну реєстрацію. А перескакувати етапи може тільки суд. А нотаріус працює тільки на підставі правовстановлюючих документів, а не досліджує обставини. БТІ Вам напише що захочете а земельні ресурси намалюють що захочете а відповідальність Ваша. Деякі об'єкти в Києві з такими документами нуляють по всьому Києві, і ніхто за них береться, тому що це спірні документи, і всі відправляють до тих самих нотаріусів які заварили цю кашу. Бо не зрозуміло, чи це спільна часткова власність, бо зазначена частка та дається опис всієї будівлі ( яне говорю про земельну ділянку, а про великі нежитлові будівлі) чи це окреме майно, бо продовжується опис конкретних приміщень. Банки не беруть ці документи для застави, вимагають укладення договорів поділу.
Таня
 
Повідомлення: 7219
З нами з: 09 грудня 2005, 12:05
Дякував (ла): 21399 раз.
Подякували: 6258 раз.

Номер повідомлення:#17


Повідомлення Таня » 27 січня 2006, 23:39

Я не кажу, що ми неможемо створювати при поділі або виділі нові об'єкти права власності. Але поділ або виділ можливий тільки учасниками спільної часткової власності.Якщо громадянин хоче відчужувати зразу конкретну частину як одиницю, то поввинен Вам принести Акт на цю одиницю.Можливо теорія права це-ніщо, після того як є печатка!? Але якщо потрібно буде адвокату зіпсувати нерви, то він прочитає не тільки Інструкцію
Таня
 
Повідомлення: 7219
З нами з: 09 грудня 2005, 12:05
Дякував (ла): 21399 раз.
Подякували: 6258 раз.


Повернутись в Загальний Форум

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів