Форум

Інформаційний ресурс

Питання по спадковому договору та договору довічного утримання

Номер повідомлення:#1


Повідомлення Русалка » 21 червня 2010, 17:59

Чи можно в спадковому договорі зобов/[qoute]язати НАБУВАЧА серед інших розпоряджень, зробити виплату визначеної грошової суми на користь третьої особи?Чи можно у договорі довічного утримання, крім надання утримання ВІДЧУЖУВАЧУ, зобов/[qoute]язати набувача виплатити визначену суму на користь третьої особи? Дуже цікавить Ваша думка з цього питання.Дякую.
Аватар користувача
Русалка
 
Повідомлення: 408
З нами з: 20 липня 2009, 20:23
Дякував (ла): 10 раз.
Подякували: 5 раз.

Номер повідомлення:#2


Повідомлення Русалка » 21 червня 2010, 18:09

І ще питання по довічному утриманню.Згідно ст751 ЦК України:Оцінка матеріального забезпечення, передбачена цим договором, підлягає індексації в порядку, встановленому законом. В цьому випадку який порядок застосовується? [qoute]порядок індексації грошових доходів населення[qoute] цей чи інший? і в яких випадках індексація проводиться?
Аватар користувача
Русалка
 
Повідомлення: 408
З нами з: 20 липня 2009, 20:23
Дякував (ла): 10 раз.
Подякували: 5 раз.

Номер повідомлення:#3


Повідомлення Marysia. » 21 червня 2010, 18:14

вообще то это по сути договор отчуждения.(но не дарения)Ю поэтомй ставить условия в пользу кого либо не запрещено. Ловите у меня есть с сайта МЮ разъяснения, может вам поможет.
Никогда не говори "никогда"!
Аватар користувача
Marysia.
 
Повідомлення: 15207
З нами з: 20 вересня 2007, 19:32
Дякував (ла): 55736 раз.
Подякували: 26655 раз.

Номер повідомлення:#4


Повідомлення Ынотио » 21 червня 2010, 18:31

[QUOTE]І ще питання по довічному утриманню.Згідно ст751 ЦК України:Оцінка матеріального забезпечення, передбачена цим договором, підлягає індексації в порядку, встановленому законом. В цьому випадку який порядок застосовується? [qoute]порядок індексації грошових доходів населення[qoute] цей чи інший? і в яких випадках індексація проводиться?[/QUOTE] В разі зміни встановленого законом розміру прожиткового мінімуму доходів громадян для відповідної категорії громадян - ця сума пропорційно змінюється.
Ынотио
 
Повідомлення: 5281
З нами з: 04 лютого 2008, 15:03
Дякував (ла): 415 раз.
Подякували: 244 раз.

Номер повідомлення:#5


Повідомлення Русалка » 21 червня 2010, 18:35

В кодексе ведь не сказано, что, например, материальное содержание по договору пожизненного содержания должно быть не менее 1 прожиточного минимума, а сумма просто определяется сторонами. Я не пойму на основании чего тогда нужно проводить индексацию.
Аватар користувача
Русалка
 
Повідомлення: 408
З нами з: 20 липня 2009, 20:23
Дякував (ла): 10 раз.
Подякували: 5 раз.

Номер повідомлення:#6


Повідомлення Ынотио » 21 червня 2010, 18:42

Істотні умови та особливості договору довічного утримання У тексті договору довічного утримання (догляду) обов’язково зазначається, що набувач майна зобов’язаний [QUOTE]надавати відчужувачеві довічно матеріальне забезпечення, а також усі види догляду (опікування) з їх конкретизуванням або без такого та визначається грошова оцінка матеріального забезпечення, яка встановлюється за згодою сторін. [/QUOTE]У разі зобов’язання набувача забезпечити відчужувача або третю особу житлом у будинку (квартирі), який йому переданий за договором довічного утримання (догляду), у тексті договору зазначається конкретно визначена частина помешкання, у якій відчужувач або третя особа має право проживати. Щодо місця виконання договору довічного утримання слід зазначити, що згідно статті 532 Кодексу місце виконання зобов’язання встановлюється у договорі, якщо ж місце виконання зобов’язання не встановлено у договорі, то виконання провадиться (за зобов’язаннями про передавання нерухомого майна) за місцезнаходженням такого майна. Відповідно до статті 754 Кодексу набувач не має права до смерті відчужувача продавати, дарувати, міняти майно, передане за договором довічного утримання (догляду), укладати щодо нього договір застави, передавати його у власність іншій особі на підставі іншого правочину. У тексті договору доцільно передбачати обов’язок набувача у разі смерті відчужувача поховати його. Якщо частина майна відчужувача перейшла до його спадкоємців, витрати на його поховання мають бути справедливо розподілені між ними та набувачем. У разі неможливості подальшого виконання фізичною особою обов’язків набувача за договором довічного утримання (догляду) з підстав, що мають істотне значення, обов’язки набувача можуть бути передані за згодою відчужувача члену сім`ї набувача або іншій особі за їх згодою. Відмова відчужувача у наданні такої згоди може бути оскаржена до суду. Договір довічного утримання припиняється у разі смерті відчужувача (за винятком обов’язку набувача поховати відчужувача). У разі смерті набувача його права та обов’язки переходять до його спадкоємців. Якщо спадкоємець за заповітом відмовився від прийняття майна, що було передано відчужувачем, право власності на це майно може перейти до спадкоємця за законом. Якщо у набувача немає спадкоємців або вони відмовилися від прийняття майна, переданого відчужувачем, відчужувач набуває право власності на це майно. У цьому разі договір припиняєтьсяНа мою думку:[QUOTE]В разі зміни встановленого законом розміру прожиткового мінімуму доходів громадян для відповідної категорії громадян - ця сума пропорційно змінюється. [/QUOTE] - оце так сторони домовились і це є правильним
Ынотио
 
Повідомлення: 5281
З нами з: 04 лютого 2008, 15:03
Дякував (ла): 415 раз.
Подякували: 244 раз.

Номер повідомлення:#7


Повідомлення Ынотио » 21 червня 2010, 18:49

Можете прописати так:Матеріальне забезпечення з утримання (догляду), яке щомісячно має надаватись Відчужувачу, оцінюється сторонами у розмірі встановленої законодавством України в місяці виплати мінімальної заробітної плати, але не менш ніж 900 (гривень) гривень на місяць.Зараз у нас розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму одинаковий.
Ынотио
 
Повідомлення: 5281
З нами з: 04 лютого 2008, 15:03
Дякував (ла): 415 раз.
Подякували: 244 раз.


Повернутись в Загальний Форум

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів