Форум

Інформаційний ресурс

Спадщина не охоплена заповітом при спадкуванні за законом і заз аповітом.

Номер повідомлення:#1


Повідомлення internet » 28 липня 2010, 03:40

Здрастуйте.Допоможіть будь ласка з питанням.Якщо особа, що спадкує по заповіту є одночасно і спадкоємцем по закону.Чи враховуєтсья частина майна, отримана ним по заповіту при підрахунку його частки по закону?Наприклад. Спадкодавец заповідав 1/3 одному з синів, але до смерти його частка збільшилася, стала 1/2.Залишається 1/6 неохоплена заповітом. Як вона ділитемиться? Порівну між обома синами, чи переходить тому, на якого не складено заповіт? (Першому синові уже дісталося більше половини майна по заповіту)Вважається, що майно на яке складено заповіт не входить до складу спадщини за законом. Але у підручнику за авторством Фурси зутрічав думку, що треба враховувати майно, яке вже дісталося спадкоємцям по заповіту.Якщо так, то ситуація взагалі ускладнюється, якщо окрім одного об’єкта є ще инше майно. Як тоді враховувати частки, виходячи з грошового еквіваленту всіх об’єктів?
internet
 

Номер повідомлення:#2


Повідомлення internet » 28 липня 2010, 03:47

У постанові пленуму маємо: [qoute]Частина спадщини, що не охоплена заповітом, спадкується на загальних підставах спадкоємцями за законом, до їх числа входять і ті спадкоємці відповідної черги за законом, яким інша частина спадщини була передана за заповітом.[qoute]Що на мою думку не вносить ясности, адже все одно не сказано в якій частині. Також воля заповідача в цьому випадку не є очевидною.
internet
 

Номер повідомлення:#3


Повідомлення Веселунка » 28 липня 2010, 11:59

[QUOTE]Наприклад. Спадкодавец заповідав 1/3 одному з синів, але до смерти його частка збільшилася, стала 1/2.Залишається 1/6 неохоплена заповітом.[/QUOTE]Вибачте, але дебет з кредитом не сходиться..... майна більше ніж 1 виходить..... Тут ще потрібно уточнити, чому 1/6 залишилась не охоплена? Спадкодавець свідомо не склав на неї заповіт, чи хтось зі спадкоємців за заповітом помер до відкриття спадщини. Чи є у спадкодавця спадкоємці на обов[qoute]язкову частку у спадщині?
Веселунка
 

Номер повідомлення:#4


Повідомлення internet » 28 липня 2010, 14:02

Трохи не так.Частка спадкодавця [B][I][U]стала[/U][/I][/B] 1/2, a не збільшилася на 1/2.Тобто в умовах є тільки:1/2+1/6=2/31/3 ні до чого не додається, це просто скільки в спадкодавця було раніше і на що він склав заповіт.Статися таке могло різними способами, наприклад є два сини і один проживав з бітьками в квартирі, а инший ні.Той, що проживав фактично прийняв спадщину після смерти матері. У них з батьком вийшло по половині квартири на кожного. І є заповіт, по якому батько заповів 1/3 частину квартири синові, який не жив з ними.Тепер, коли батько помер є 1/6 неохоплена заповітом. Як її поділити? Між синами порівну? Чи тільки синові, на якого нема заповіту, бо инший уже отримав більше частини передбаченої законом.Можна спростити. Уявімо, що квартири дві й одну заповідали одному синові, а иншу нікому не заповідали.Як ділиться незаповідана квартира? Порівну між двома спадкоємцями? Чи на другу квартиру спадкоємець із заповітом матиме право лише в тій частині в якій її вартість буде більша за половину загальної вартости всього майна (обох квартир).Наприклад КвартираА коштує - 100, КвартираБ-200.100+200=300300/2=150200-150=5050 - це і є та вартість пропорційно до якої син із заповітом успадкує частину КвартириБ. тобто 1/4Чи все таки КвартираБ просто ділиться порівну незважаючи на те, що вже хтось має по заповіту.
internet
 

Номер повідомлення:#5


Повідомлення Katafeyka » 28 липня 2010, 14:15

Стаття 1245. Спадкування частини спадщини, що не охоплена заповітом 1. Частина спадщини, що не охоплена заповітом, спадкується спадкоємцями за законом на загальних підставах. [U]До числа цих спадкоємців входять також спадкоємці за законом, яким інша частина спадщини була передана за заповітом. [/U]то, что неохвачено завещанием наследуется наследниками по закону поровну, независимо от того, что кто-то из них получил еще что-то по завещанию
Аватар користувача
Katafeyka
 
Повідомлення: 2222
З нами з: 20 грудня 2008, 14:58
Дякував (ла): 114 раз.
Подякували: 447 раз.

Номер повідомлення:#6


Повідомлення internet » 28 липня 2010, 17:49

Так, ця стаття говорить про те, що ті, хто спадкує за заповітом, спадкують і за законом.Ясно хто спадкує, але питання В ЯКІЙ МІРІ.Що означає [qoute]на загальних підставах[qoute]?По-моєму з цього не випливає очевидність того, що отримане по заповіту майно не береться в загальний розрахунок.Инша справа, що можливо уже склалася певна практика і традиція трактування таких ситуацій. Цікаво дізнатися.Можливо хтось чув таке питання на семінарах, чи стикався практично.
internet
 

Номер повідомлення:#7


Повідомлення Веселунка » 28 липня 2010, 17:56

[B]internet[/B], а Ви пересічний громадянин, чи маєте юридичну освіту???
Веселунка
 

Номер повідомлення:#8


Повідомлення internet » 28 липня 2010, 18:39

Пересічний громадянин з юридичною освітою.
internet
 

Номер повідомлення:#9


Повідомлення Веселунка » 28 липня 2010, 23:04

[QUOTE]юридичною освітою[/QUOTE]ну тоді повинні були вчити цивільне і спадкове право. Скажу Вам так, читайте кодекс........ [QUOTE]але питання В ЯКІЙ МІРІ.Що означає [qoute]на загальних підставах[qoute]?[/QUOTE]дивно, що у юриста виникає таке питання.....
Веселунка
 


Повернутись в Загальний Форум

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів