Форум

Інформаційний ресурс

Чи обовязково видавати Свідоцтво на частку в спільному майні подружжя?

Номер повідомлення:#31


Повідомлення GUSSI :) » 03 лютого 2011, 17:49

[B]Semiramida [/B]+100
GUSSI :)
 

Номер повідомлення:#32


Повідомлення Анна » 03 лютого 2011, 17:51

GUSSI :), це Ви про змішаний договір з елементами договору про зміну правового режиму майна та договору дарування? А чи зареєструє такий договір БТІ?
Анна
 

Номер повідомлення:#33


Повідомлення GUSSI :) » 03 лютого 2011, 17:54

мои клиенты все зарегистрировали. БТИ принимает их к регистрации, проблем не было.
GUSSI :)
 

Номер повідомлення:#34


Повідомлення irsipa » 03 лютого 2011, 17:57

На №34. Вот когда авторы СК розберуться со значением термина [qoute]виділ[qoute], тогда эта норма перестанет быть для меня [qoute]мертвой[qoute]. Поскольку Договір поділу спільного нерухомого майна подружжя в данном случае -это банальное визначення часток в спільному майні подружжя - после консультаций с БТИ, наверное так бы и назвала этот договор. Во всяком случае так бы было правильно (называть вещи своими именами). В этом случае подшила бы к основному договору.
Аватар користувача
irsipa
 
Повідомлення: 5259
З нами з: 07 листопада 2008, 22:43
Дякував (ла): 4116 раз.
Подякували: 5593 раз.

Номер повідомлення:#35


Повідомлення irsipa » 03 лютого 2011, 18:13

На №35. То, что БТИ зарегистрировало - это еще не все. Для меня такой смешаный договор более уязвим с точки зрения возможности расторжения, чем вариант из №32 с поправкой из №39.
Аватар користувача
irsipa
 
Повідомлення: 5259
З нами з: 07 листопада 2008, 22:43
Дякував (ла): 4116 раз.
Подякували: 5593 раз.

Номер повідомлення:#36


Повідомлення kontora » 04 лютого 2011, 00:06

Анна! Вважаю за необхідне в Вашому випадку видати пережившому подружжю свідоцтво про право власності на частку в спільному сумісному майні подружжя, а на іншу половину спадкового майна- свідоцтво про право на спадщину. Таким чином нотаріус правильно визначить саме спадкову частину в майні, що є предметом провадження по спадковій справі. Не виключайте можливості оскарження в судовому порядку по підставам, що мужуть бути законним, відмов дітей, в тому числі визнання безадресної відмови на користь іншого спадкоємця, або звернення до суду інших спадкоємців цієї ж черги з позовом про продоження строку для приняття спадщини, за умови, що вони не прийняли спадщину своєчасно. І в такому разі предметом оскарження буде не право на весь будинок, а на 1/2 його частку. Інша річ, коли переживше подружжя має право особистої власності на половину в спадкому майні, але визначити його в безспірному порядку нотаріус не має змоги за відсутністю документів, що дають підставу це зробити, можна прийняти заяву про наявність такого права та небажання визначати його в судовому порядку та бажання отримати все майно як спадок.
kontora
 

Номер повідомлення:#37


Повідомлення irsipa » 04 лютого 2011, 12:22

[QUOTE]нша річ, коли переживше подружжя має право особистої власності на половину в спадкому майні, але визначити його в безспірному порядку нотаріус не має змоги за відсутністю документів, що дають підставу це зробити, можна прийняти заяву про наявність такого права та небажання визначати його в судовому порядку та бажання отримати все майно як спадок.[/QUOTE]???????
Аватар користувача
irsipa
 
Повідомлення: 5259
З нами з: 07 листопада 2008, 22:43
Дякував (ла): 4116 раз.
Подякували: 5593 раз.

Номер повідомлення:#38


Повідомлення LLL » 04 квітня 2011, 18:46

п.241 Інструкції про порядок вчинення: [qoute]У разі смерті одного з подружжя свідоцтво про право власності на частку в їх спільному майні видається нотаріусом на підставі письмової заяви другого з подружжя з наступним повідомленням спадкоємців померлого, які прийняли спадщину.[qoute] Тількі по заяві, без заяви я не видаю. Цікаво, ви повідомляєте письмово якщо спадкоємець і є особою, якій видали свідоцтво про право власності?
LLL
 

Номер повідомлення:#39


Повідомлення Marysia. » 04 квітня 2011, 19:08

Методичка МЮ по оформлению спадковых справРозділ 4. Видача свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя1. У разі смерті одного з подружжя нотаріус видає свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя. Для видачі такого свідоцтва необхідні дві умови: перебування подружжя в зареєстрованому шлюбі та придбання майна під час шлюбу на ім’я того з подружжя, який помер. 2. Свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з них видається нотаріусом за місцем відкриття спадщини. При оформленні спадщини як за законом, так і за заповітом нотаріус повинен з’ясувати, чи є у спадкодавця той з подружжя, який пережив, і який має право на одержання свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя. Нотаріус роз’яснює такій особі її право на подання заяви про видачу свідоцтва та порядок його видачі . Та обставина, що той з подружжя, який пережив, є одночасно і єдиним спадкоємцем, не може бути підставою для відмови у видачі йому свідоцтва про право власності. 3. Одержання частки у спільному майні є правом того із подружжя, хто є живим. Той із подружжя, хто є живим, має право подати заяву про те, що він не претендує на одержання свідоцтва про право власності на частку у спільному майні подружжя, оскільки майно є особистою приватною власністю спадкодавця. Така заява подається нотаріусу у письмовій формі як особисто, так і через представника, якщо останньому надано такі повноваження. Не має права відмовитись від своєї частки у спільному майні той із подружжя, який пережив, на користь інших спадкоємців, оскільки його частка не входить до складу спадкового майна. 4. На відміну від порядку, встановленого для подачі заяви про прийняття спадщини, той з подружжя, який є живим не має права подати заяву про видачу на його ім’я свідоцтва про право власності, а потім відмовитись від його одержання.
Никогда не говори "никогда"!
Аватар користувача
Marysia.
 
Повідомлення: 15207
З нами з: 20 вересня 2007, 19:32
Дякував (ла): 55736 раз.
Подякували: 26655 раз.

Поперед.

Повернутись в Загальний Форум

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів