Форум

Інформаційний ресурс

Хто і як знімає заборону!!!

Номер повідомлення:#1


Повідомлення OV » 19 лютого 2011, 14:40

Колеги! Яким чином хто і як здійснює нотаріальну дію - зняття заборони. Я коли знімаю заборону беру: 1) від Іпотекодавця (юр. особи) та Іпотекодержателя спільну заяву про виконання зобов'язань боржником по кред. договору і у зв'язку з чим про припинення договору іпотеки, 2)перевіряю справжність нот. бланків-примірників договорів іпотеки сторін, про що видається інформ.довідки 3)роблю копії з всіх поданих для цієї дії документів: паспортів сторін, дог. іпотеки, викладених на бланках, ідент. номерів сторін тощо 4)роблю посвідчувальний напис про зняття заборони на білому аркуші - для себе та по 1-му примірнику на нот. бланку для сторін (їх примірники підшиваю до примірників дог. іпотеки, а свій залишаю для підкладання в наряд дог. іпотеки відповідного року)5)вилучаю запис про обтяження нерух. майна в ЄРЗ, про що видаю 1 примірник витягу-для себе, т.к. я, як нотаріус, який посвідчила договір іпотеки, вносила запис про обтяження - відповідно я і повинна внести запис про вилучення у зв'язку із зверненням сторін про припинення договору іпотеки і залишити у себе витяг про це 6)за повідомленням іпотекодержателя вилучаю запис про обтяження нерух. майна іпотекою, про що роблю 3 примірники витягу - по одному для сторін та 1 для себе. І тепер питання: куди хто все це кладе, у який наряд 02-32 чи 02-07? Є іще 1 варіант-повідомлення про виключення запису про іпотеку та витяги про це до нараду 01-09?? Будь-ласка надайте відповідь і скажіть в якому ви регіоні працюєте, тобто щоб знати це думка архіву якого регіону. Наш, Харківський, наприклад, має думку, що все це підкладається до 02-07, але я в цьому дуже сумніваюсь виходячи із /[qoute]целесообразности/[qoute] всього цього та відповідності типовій номенклатурі. Адже почитайте назву наряду 01-09 і її строк зберігання, та подумайте про підкладання чисельної стопки документів до 02-07!
OV
 

Номер повідомлення:#2


Повідомлення стрелец » 19 лютого 2011, 15:35

Я кладу в наряд 02-32. Честно говоря, даже мысли не было спрашивать в архиве, куда ложить. Летом будет проверка - посмотрим, что скажет управление.А почему вы берете совместное заявление? Я беру письмо банка с печатью о том, что обязательство полностью исполнено и повідомлення про про вилучення записів з реєстрів іпотек та заборон. Від боржника беру заяву про зняття заборони, його ж записую в реєстр нот.дій. Копії знимаю з його паспорта і кода. Перевіряю бланки тих договорів, які надаються мені (чаще всего банки свои договора не дают). Посвідчувальні написи роблю на саміх договорах - своєму та клієнта (банка). Вилучаю записи з реєстрів, надсилаю банку лист та додаю до нього два витяга. Якщо просить клієнт - даю витяги йому.Лист банка, повідомлення та заяву боржника реєструю у вхідній.Усі документи кладу в один наряд 02-32.Я теж з Харкова.
Аватар користувача
стрелец
 
Повідомлення: 296
З нами з: 16 серпня 2010, 01:44
Дякував (ла): 400 раз.
Подякували: 241 раз.

Номер повідомлення:#3


Повідомлення стрелец » 19 лютого 2011, 15:40

Можливо, перевіряти треба усі бланки договорів?Навіщо знімати копії з договорів?
Аватар користувача
стрелец
 
Повідомлення: 296
З нами з: 16 серпня 2010, 01:44
Дякував (ла): 400 раз.
Подякували: 241 раз.

Номер повідомлення:#4


Повідомлення OV » 19 лютого 2011, 18:52

Шановний [qoute]стрелец[qoute]! Подивиться, будь-ласка, уважно абз. 1 п.п. 1) та 2) та абз. 2 і 3 п. 253 Інструкції про порядок вчинення нот. дій. А також п. 22-1 та абз. 1 п. 27 Інструкції. А потім прошу ще Ваших аргументовних відповідей. З повагою.
OV
 

Номер повідомлення:#5


Повідомлення OV » 19 лютого 2011, 18:56

А ще до вас питання у світлі того, що було Вами сказано, [qoute]Стрелец[qoute]! Наш архів вважає, що 02-32 це для тих заявників, які просять зняти заборону по договорам, які ви НЕ посвідчували. Тому і питаю, Ви кладете в 02-32 док-ти по Вашим договорам чи ні?
OV
 

Номер повідомлення:#6


Повідомлення стрелец » 19 лютого 2011, 22:29

ст.253. Нотаріус знімає заборону щодо відчуження нерухомого майна (майнових прав на нерухоме майно) і транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації, за заявою: банку, іншої юридичної особи про погашення позики (кредиту) заставодавця (іпотекодавця) та заставодержателя (іпотекодержателя) про припинення договору застави (іпотеки) [B][U]або лише заставодавця (іпотекодавця) у разі подання ним безспірних доказів виконання зобов'язання[/U][/B][/BЛист банку про повне виконання зобов`язання можна вважати безспірним доказом? Я вважаю, що так. Тому приймаю лист банку та іпотекодавця.Що стосується абз.2 п.253 та п.22-1 - дійсно, потрібно перевіряти усі бланки. Але, якщо банк не надає свій екземпляр договору?.. Ви завжди вимагаєте усі екземпляри договорів? Якщо у банка вже немає цього договору - що робити?
Аватар користувача
стрелец
 
Повідомлення: 296
З нами з: 16 серпня 2010, 01:44
Дякував (ла): 400 раз.
Подякували: 241 раз.

Номер повідомлення:#7


Повідомлення Ex lege » 20 лютого 2011, 00:24

Стрелец, делаю так же как и Вы. Если договор не мой, а коллеги (один нотариус у меня в округе умер, а один - уехал работать в Киев), то требую хотя бы один екземпляр договора. А иначе на чем я должна сделать удостоверительную надпись? Обязательно проверяю бланки поданого мне договора, ксерю договор с уже сделанной удостоверительной (убедительная рекомендация нашей управы при проверках). Обязательно посылаю письмо в архив о снятом запрете с копиями документов. Как правило снимаю только по заявлению ипотекодателя. Если это разрешено нашей инструкцией, то зачем усложнять клиенту жизнь. Клиент приносит мне письмо банка на фирменном бланке с печатью (образец я сама им составила). Обязательно (на всякий случай) перезваниваю в банк для подтверждения.
Аватар користувача
Ex lege
 
Повідомлення: 1706
З нами з: 24 травня 2006, 17:20
Дякував (ла): 933 раз.
Подякували: 846 раз.

Номер повідомлення:#8


Повідомлення Ынотио » 20 лютого 2011, 13:34

[B]OV[/B] Вы написали инструкцию по применению, я дополню:- доверенность на представителя с конкретикой снять запрет и проверка её по РНБ и ЕРДЭти документы независимо кем удостоверялся сам договор залога имущества в дело 02-32 для этого его сделали придав стутус снятия запретов - нотариальное действие, где им срок хранения 75 , кроме повідомлення про виключення запису про іпотеку (акцентирую - запису) этим документам срок хранения 3 года и для них есть место [qoute]Документи (запити, вимоги, заяви, витяги, інформаційні довідки тощо) щодо внесення відомостей до Єдиних та Державних реєстрів інформаційної системи Міністерства юстиції України та надання інформації за даними Єдиних та Державних реєстрів[qoute]OV на № 7 непристойно
Ынотио
 
Повідомлення: 5281
З нами з: 04 лютого 2008, 15:03
Дякував (ла): 415 раз.
Подякували: 244 раз.

Номер повідомлення:#9


Повідомлення OV » 21 лютого 2011, 16:08

Скажите, пожалуйста, Ынотио и Ex lege! У вас давно были проверки и каково мнение проверяющих по тому, куда вы складываете ваши документы по снятию запретов и по удалению записей об ипотеке? Я просто хочу хоть какого-то официального разъяснение по этому поводу. Повторю, мнение нашего архива-класть все в 02-07.И что вы кладете в 02-07, ведь удостоверит. надпись о снятии запрета должна быть на всех экземплярах договора ипотеки??
OV
 

Номер повідомлення:#10


Повідомлення OV » 21 лютого 2011, 16:15

Еще на №253. [QUOTE]Лист банку про повне виконання зобов`язання можна вважати безспірним доказом? Я вважаю, що так. Тому приймаю лист банку та іпотекодавця.[/QUOTE]Я все же беру заяву, т.к. лист- это вроде как уведомление, и, поэтому, согласно п.п.8.9 Правил вед-я нот. деловод-ва должен регистрироваться во входящую, если он [qoute]надійшли поштою або подані нотаріусом кур'єром до дня вчинення нотаріальної дії[qoute].
OV
 

Номер повідомлення:#11


Повідомлення Marysia. » 21 лютого 2011, 16:45

"МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇУКРАЇНИУкраїна,, м. Київ Державна іпотечна установапул. Городецького, 13 Тел./факс: (38-044) 278-37-2307.08.2009 № 8462-0-4-09-31Міністерством юстиції України розглянуто ваше звернення і в межах компетенції повідомляється наступне.1 жовтня 2008 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про нотаріат». Вказаним Законом, зокрема, внесено зміни до статті 34 Закону України «Про нотаріат» та визначено перелік нотаріальних дій, що вчиняють нотаріуси України. Відповідно до вказаної норми нотаріуси, серед іншого, накладають та знімають заборону щодо відчуження нерухомого майна (майнових прав на нерухоме майно) і транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації.Порядок вчинення нотаріальних дій врегульовано, зокрема, Інструкцією про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженою наказом Міністерства юстиції України від 3 березня 2004 року № 20/5. З метою приведення цієї Інструкції до вимог вищезазначеного Закону 15 червня 2009 року за № 1062/5 Міністерством юстиції було видано наказ «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України», який набрав чинності 3 липня 2009 року.Порядок зняття заборони щодо відчуження нерухомого майна (майнових прав на нерухоме майно) і транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації визначено пунктом 253 вказаної інструкції.Так, нотаріус знімає заборону щодо відчуження за заявою: банку, іншої юридичної особи про погашення позики (кредиту) заставодавця (іпотекодавця) та заставодержателя (іпотекодержателя) про припинення договору застави (іпотеки) або лише заставодавця іпотекодавця) у разі подання ним безспірних доказів виконання зобов'язання заставодавця (іпотекодавця) у разі визнання рішенням суду договору застави (іпотеки) недійсним заставодержателя (іпотекодержателя) у зв'язку з відкриттям виконавчого провадження про звернення стягнення на предмет застави (іпотеки) на підставі виконавчого напису нотаріуса набувача у разі смерті відчужувача за договором довічного утримання (догляду), спадковим договором відчужувача за спадковим договором у разі смерті набувача набувача або відчужувача на підставі рішення суду про розірвання договору довічного утримання (догляду) або спадкового договору чи визнання їх недійснимифізичної особи, щодо якої скасовано рішення суду про оголошення її померлою, або за заявою спадкоємців після закінчення п'ятирічного строку з часу відкриття спадщини після особи, оголошеної померлою спадкоємця про смерть другого з подружжя, що склали спільний заповіт.До заяви додаються примірники правочинів, свідоцтв, що містять запис про накладені заборони щодо відчуження.На примірниках документів, що містять запис про накладання заборони щодо відчуження, нотаріусом вчиняється напис про зняття заборони відповідно до встановленої форми.[[U]B]Слід зазначити, що ненадання сторонами іпотечного договору всіх його примірників (втрата, знищення, з інших причин) не є підставою для відмови у вчиненні цієї нотаріальної дії. Напис про зняття заборони вчиняється на примірнику, що зберігається в справах нотаріуса (державної нотаріальної контори) та поданих (поданому) сторонами (стороною) примірнику (примірниках[/U]).[/B]Заступник Міністра Л.В. Єфімеико"
Никогда не говори "никогда"!
Аватар користувача
Marysia.
 
Повідомлення: 15207
З нами з: 20 вересня 2007, 19:32
Дякував (ла): 55736 раз.
Подякували: 26655 раз.

Номер повідомлення:#12


Повідомлення акква » 21 лютого 2011, 16:53

[QUOTE][B]ненадання[/B] сторонами іпотечного договору [QUOTE]всіх[/QUOTE] його примірників (втрата, знищення, з інших причин) не є підставою для відмови у вчиненні цієї нотаріальної дії. Напис про зняття заборони [B]вчиняється на примірнику, що зберігається в справах нотаріуса [/B](державної нотаріальної контори) [QUOTE]та поданих (поданому) сторонами (стороною[/QUOTE]) примірнику (примірниках).[/QUOTE]Кто как понимает? А если стороны не предоставили нотариусу [B]ни одного [/B]примирника , а есть только тот, что в архиве нотариуса?
Аватар користувача
акква
 
Повідомлення: 4965
З нами з: 14 жовтня 2009, 19:11
Дякував (ла): 6101 раз.
Подякували: 6803 раз.

Номер повідомлення:#13


Повідомлення OV » 21 лютого 2011, 16:53

А що Ви, Marysia, керуєтесь у своїй нот. діяльності листами Міністерств і відомств, які не є НПА?! Тільки без образ))
OV
 

Номер повідомлення:#14


Повідомлення Ынотио » 21 лютого 2011, 16:57

OV мой № 11 всё правильно - мне поверьте и сделайте так!
Ынотио
 
Повідомлення: 5281
З нами з: 04 лютого 2008, 15:03
Дякував (ла): 415 раз.
Подякували: 244 раз.

Номер повідомлення:#15


Повідомлення Ынотио » 21 лютого 2011, 17:04

[QUOTE]Кто как понимает? А если стороны не предоставили нотариусу ни одного примирника , а есть только тот, что в архиве нотариуса?[/QUOTE]всё просто - Вы не вправе отказать в этом случае - в Вашем архиве экземпляр договора - точка!
Ынотио
 
Повідомлення: 5281
З нами з: 04 лютого 2008, 15:03
Дякував (ла): 415 раз.
Подякували: 244 раз.

Номер повідомлення:#16


Повідомлення Marysia. » 21 лютого 2011, 17:36

я руководствуюсмь законами, но в такой ситуации , считаю что такое действие имеет право на жизнь. Ну скажите на милость, в чем загвоздка? ну нет у сторон их оригинальных договоров, потеряли? что заборону не снимать, если есть достоверные ,документально подтвержденные сведения о исполнении долга и письмо банка с заявами и прочая? Чем аргументировать будем? Ну хотите- выдайте им дубликаты, зарегистрируйте это действие и сделайте надпись на дубликатах и вручите под роспись в реестре? Вы этого хотите? ну конечно с практической стороны- вернее с экономической стороны- действие стоит денег. при этом прийдется брать 2 заявы- от двух сторон, убедиться как положено в дее.. и право..(можно ведь это сделать 2 раза- сегодня за заявами ), а завтра - при снятии- опять же деньги. Я не обижаюсь. Я не вижу смысла. А когда это небыло нотариальным действием? приносили письмо, мы снимали заборону и никто никого не напрягал.
Никогда не говори "никогда"!
Аватар користувача
Marysia.
 
Повідомлення: 15207
З нами з: 20 вересня 2007, 19:32
Дякував (ла): 55736 раз.
Подякували: 26655 раз.

Номер повідомлення:#17


Повідомлення OV » 21 лютого 2011, 17:46

В том то и дело, что Вы теперь делаете нот. действие!!! Ответственность, конечно, индивидуальная. И Ваше право доказывать Вас проверяющим, что Вы не ...Ведь нарушение Инструкции и Правил налицо!! ИМХО
OV
 

Номер повідомлення:#18


Повідомлення OV » 21 лютого 2011, 17:49

Можно, конечно, стать на сторону всех клиентов, к-е потом сядут Вам же на голову, и быть альтруистом!! Но мы же нотариусы! Или я не права?!
OV
 

Номер повідомлення:#19


Повідомлення Ынотио » 21 лютого 2011, 17:51

решать Вам - удалю сообщение, дабы не вызвать напасть
Ынотио
 
Повідомлення: 5281
З нами з: 04 лютого 2008, 15:03
Дякував (ла): 415 раз.
Подякували: 244 раз.

Номер повідомлення:#20


Повідомлення OV » 21 лютого 2011, 18:11

Ынотио, без обид, ведь мы здесь общаемся именно для обмена мнениями и правильного применения ответов собеседников из сделанных нами выводов.
OV
 

Номер повідомлення:#21


Повідомлення Ынотио » 21 лютого 2011, 18:17

OV почитайте мой № 11 - он правильный и проверенный - этот вопрос меня волновал с лета 2009 и что делать когда в номенклатура есть 02-32, а нот.действие с 06 месяца, и куда прикладывать документы по снятию до вступления этого
Ынотио
 
Повідомлення: 5281
З нами з: 04 лютого 2008, 15:03
Дякував (ла): 415 раз.
Подякували: 244 раз.

Номер повідомлення:#22


Повідомлення Marysia. » 21 лютого 2011, 18:20

я так поняла вам було надо опитати як нотарі вчиняють дію у випадку як що немає всіх примірників іпотеки. Чи вам посперечатися хотілося? будь ласка, тоді не задавайте питання. Я вам відповіла. Про те що Ми та ви, нотаріуси - мені невідомо, бо бачу вас я на загальному форумі. Щодо перевіряючих - а що вас перевіряючи допитували щодо надпису на інших екземплярах договору? і що воно дає? а в чому порушення Інструкції? Альтруістом?- навіщо. Кожна дія має цуіну. Я встановлюю факти, перевіряю законність та безспірність, а тоді вчиняю , а ви як? Щодо мене: особисто я вчиняю зняття заборонив присутності всіх осіб. Примірники договорів вимагаю, завжди приносять. Як що в когось з них не буде екземпляру(щодо банків - мене беруть сімніви що таке може статися взагалі)- зниму з дорогою душею відповідно вчинивши всі попередні дії та отримавши всі докази.мовчу, бо ви ще не дай бо почнете мене лаяти та не дай бо приписувати мені порушення закону.Вчиняйте як знаєте. А Як що знаєте відповідь- не питайте.
Никогда не говори "никогда"!
Аватар користувача
Marysia.
 
Повідомлення: 15207
З нами з: 20 вересня 2007, 19:32
Дякував (ла): 55736 раз.
Подякували: 26655 раз.

Номер повідомлення:#23


Повідомлення OV » 21 лютого 2011, 19:06

Marysia, ну, навіщо Ви так? Я, насамперед, хочу щоб ми, нотарі, хоча б самі порозумілися як все це робити, адже практика у всіх різна. І це питання всіх нас турубує тому, що потім здавати все це в архів, а у архіва точка зору змінюється кожного разу коли туда їздеш. А в спорі, як відомо, народжується істина!Я дуже прошу всіх небайдужих приєднатися до обговорення цієї теми.В мене, особисто, є знайома дівчина, яка займається підготовкою архіву та описів справ для затвердження (у приватному порядку звісно) протягом вже 3 років і вона каже, що наш архів дуже бажає, а з ним сперечатися дуже важко, щоб все це було в наряді договорів іпотеки. Якщо породити погану практику, то всі постраждають, розумієте? В мене, наприклад, справи 02-07 та 02-32 за 2009 та 2010 роки непрошиті тому, що незнаю що робити. У 2009 році архів казав, що це 02-32, а зараз, як бачите, зовсім інше.
OV
 

Номер повідомлення:#24


Повідомлення Marysia. » 21 лютого 2011, 20:54

Я не образилася і навіть вас не мала наміру образити( так...-( ємоційна дуже). а що ваш архів бажає?. Бачити заборони в нарядах про іпотеку? так він там їх і так побачить, коли відкриє ваш іпотечний договір, а на ньому- так гарненько буде вашою дорогенькою рученькою написЯно напис про зняття заборони! Нехай вчитується! І щє, я теж в цьому році вже договорилася з архівом про підготовку документів дло перевірки.Мої документи всі зшиті мною за попередні роки аж до 2009 року включно. 2010 буду прошивати в них. Побачимо.
Никогда не говори "никогда"!
Аватар користувача
Marysia.
 
Повідомлення: 15207
З нами з: 20 вересня 2007, 19:32
Дякував (ла): 55736 раз.
Подякували: 26655 раз.

Номер повідомлення:#25


Повідомлення Дашенька » 23 лютого 2011, 14:49

И все-таки, в том случае, если банк или клиент не дает свой экземпляр договора (а я в этом случае снимаю запрет) - нужно ли проверять ВСЕ бланки договоров?
Дашенька
 

Номер повідомлення:#26


Повідомлення Дашенька » 23 лютого 2011, 15:05

Ынотио на №11Получается, вы документы по одному нотариальному действию кладете в разные дела?А разве повидомлення про вилучення по ипотеке и забороне не относятся к документам по снятию запрета?02-32 так и называется [qoute]Документи (постанови, ухвали, [U]повідомлення[/U] тощо) по накладенню ....[qoute]Я все документы ложу в 02-32 - письмо банка, 2 повидомлення, заяву ипотекодателя, витяги и письмо банку о снятии запрета. Первые 4 документа провожу по входящей.Единственное - ни снимаю копию с договора (нужно? не нужно?)
Дашенька
 

Номер повідомлення:#27


Повідомлення Ынотио » 23 лютого 2011, 15:14

Дашенька по два раза по два раза - я читать не хочу не умею но могу спросить а скажите почему, ведь иначе не могу)))
Ынотио
 
Повідомлення: 5281
З нами з: 04 лютого 2008, 15:03
Дякував (ла): 415 раз.
Подякували: 244 раз.

Номер повідомлення:#28


Повідомлення Інна* » 09 квітня 2011, 13:04

Шановні колеги, перечитала усі теми на сайті з цього приводу, проте так і не можу визначитись з процедурою зняття заборони. В нашому регіоні знімають хто як хоче. Тривалий період вимагали всі документи від банку та іпотекодавця та обов/[qoute]язкову явку їх обох. Тепер знімають за заявою Іпотекодавця, який пред/[qoute]являє лист з банку про повне виконання зобов/[qoute]язань. В принципі в цьому є раціональне зерно, але що ми будемо робити у випадку, якщо лист з банку виявиться підробний. Можливо саме визнанням зняття заборони нотаріальною дією /[qoute]законодавець/[qoute] намагався застерегти від таких випадків. До сьогодні я вимагала обов/[qoute]язкової явки для зняття заборони дві сторони. Проте вже ледь витримую тиск банків з закидами на мою некваліфікованість. Прошу допоможіть розібратися.
Інна*
 

Номер повідомлення:#29


Повідомлення Інна* » 09 квітня 2011, 13:06

Я розумію кожного нотаріуса, який старається не втратити клієнта сьогодні, оскільки важко щось заробити, але все ж, як правильно?
Інна*
 

Номер повідомлення:#30


Повідомлення Кэрри » 09 квітня 2011, 13:39

знімаю за заявою Іпотекодавця, який пред[qoute]являє лист з банку про повне виконання зобов[qoute]язань
Кэрри
 
Повідомлення: 850
З нами з: 12 грудня 2009, 13:38
Дякував (ла): 2976 раз.
Подякували: 1505 раз.

Далі

Повернутись в Загальний Форум

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів