notars написав:Я нашла статейку на эту тему. Верховна Рада скасувала свідоцтва про держреєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців
Ухвалений парламентом документ спрощує та здешевлює започаткування та ведення бізнесу в Україні.
Верховна Рада скасувала свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця. Відповідний закон напередодні був ухвалений у другому читані та в цілому. За нього проголосували 240 народних депутатів.
Закон запроваджує принцип здійснення діяльності юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців без свідоцтва про державну реєстрацію. Така норма спростить та здешевить започаткування і ведення бізнесу в Україні.
Згідно із ухваленим законом, одночасно із внесенням до Єдиного державного реєстру запису про зміну відомостей про юридичну особу, які зазначаються у виписці з Єдиного державного реєстру, державний реєстратор повинен видати або надіслати поштовим відправленням з описом вкладення заявнику виписку з Єдиного державного реєстру.
Також скасована вимога нотаріально засвідчувати копію документа, що підтверджує факт державної реєстрації, оскільки кримінальна відповідальність за достовірність відомостей покладається на особу, що їх подала.
Крім того, відтепер не стягуватиметься плата за одержання виписки з Єдиного державного реєстру при проведенні державної реєстрації: юридичної особи; фізичної особи підприємця; змін до установчих документів юрособи; змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі; припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за судовим рішенням щодо визнання ФОП банкрутом, а також при внесенні до Єдиного державного реєстру судового рішення щодо скасування державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Водночас не пізніше наступного робочого дня з дати проведення реєстраційних дій державний реєстратор має видавати засновнику юридичної особи, а також фізичній особі-підприємцю один примірник виписки з Єдиного державного реєстру.
З огляду на те, що виписка засвідчує факти (відомості щодо особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), які існують на певну дату, то виписка буде безстроковою. Обмеження терміну дії лише призводило до необхідності постійно проходити зайву та обтяжливу процедуру отримання "нової" виписки, витрачаючи на це час та гроші.Предприятия смогут создаваться и работать на основании модельного устава
Это предусмотрено проектом Закона "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно внедрения принципа государственной регистрации юридических лиц на основании модельного устава", который в ближайшее время будет внесен на рассмотрение парламента.
Суть данных изменений в том, что в случае принятия данного закона, для юридических лиц любой организационно-правовой формы будет разработан типовой модельный устав.
Модельный устав - это нормативно-правовой акт, утвержденный Кабинетом Министров Украины, для создания и деятельности юридических лиц, соответствующих организационно-правовых форм, регламентирующий и закрепляет установленные законом правила, регулирующие правовой статус, права, обязанности и отношения, связанные с созданием, управлением и хозяйственной деятельностью соответствующих юридических лиц.
Сами учредители предприятия будут принимать решение о том, осуществлять деятельность на основании соответствующего модельного устава или разрабатывать для себя индивидуальный. Одновременно при использовании модельного устава учредители смогут сэкономить деньги на разработке устава, ведь отпадет потребность обращаться с этой целью в юридические компании.
Также "БУХГАЛТЕР & ЗАКОН" обращает внимание на то, что модельный устав не потребует нотариального удостоверения, что позволит сэкономить деньги и на услугах нотариусов.
Модельный устав не нужно будет подавать при регистрации юридического лица, поскольку он не является учредительным документом. Это значительно облегчит работу государственного регистратора по проверке устава на соответствие действующему законодательству, а значит, будет и экономить время на проведение регистрационных действий.
Так что теперь и подпись на уставе заверять не будем . И так работы не много, а теперь и доверенности на управление отменили и уставы не заверяем да еще и выписка бессрочная... Ужас!
5. Установчі документи юридичної особи, а також зміни до них,
викладаються письмово, прошиваються, пронумеровуються та
підписуються засновниками (учасниками) або уповноваженими особами,
якщо законом не встановлено інший порядок їх затвердження.
Справжність підписів засновників (учасників) або уповноважених
осіб на установчих документах повинні бути нотаріально засвідчені,
а засновницькі договори - нотаріально посвідчені. У випадках, які
передбачені законом, установчі документи повинні бути погоджені з
відповідними органами державної влади. { Абзац перший частини
п'ятої статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законами N 3575-IV
( 3575-15 ) від 16.03.2006, N 809-VI ( 809-17 ) від 25.12.2008 }
кажется здесь пока без изменений так что без паники подписи ещё наши))))
а копии выписки заверять не обязательно но.... если надо то можно)))