Форум

Інформаційний ресурс

Видача д.а. на землю з архіву

Видача д.а. на землю з архіву

Номер повідомлення:#1


Повідомлення шоколадка » 14 червня 2011, 16:30

Пам"ятаю, що на старому форумі неодноразово обговорювалась ця тема, проте не можу знайти потрібного.
Договір купівлі-продажу земельної ділянки посвідчувався в 2003 році. Сьогодні покупець просить видати з архіву оригінал Державного акту про право власності на землю, оскільки не отримав д.а. на своє ім"я своєчасно.
1. Чи вправі видавати д.а.?
2. Чи робиться на д.а. відмітка? Дякую.
шоколадка
 

Re: Видача д.а. на землю з архіву

Номер повідомлення:#2


Повідомлення SELLA » 14 червня 2011, 17:43

[url]Інформаційний лист
щодо вилучення державного акту на право власності на земельну ділянку зі справ державної нотаріальної контори або приватного нотаріуса

[/url] Не можу прикріпити цей лист, подивіться його, там є повна інформація стосовно вашого питання
Три золотых правила языка:
— Думай, что говоришь.
— Не говори того, чего не думаешь.
— Не всё, что думаешь, говори.
Аватар користувача
SELLA
 
Повідомлення: 1286
З нами з: 13 вересня 2010, 15:35
Дякував (ла): 3836 раз.
Подякували: 2686 раз.

Re: Видача д.а. на землю з архіву

Номер повідомлення:#3


Повідомлення SELLA » 14 червня 2011, 17:50

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням Методичної ради з питань нотаріату при Головному управлінні юстиції
у Київській області
Протокол № 3 від 15.03.2010



Інформаційний лист
щодо вилучення державного акту на право власності на земельну ділянку зі справ державної нотаріальної контори або приватного нотаріуса


1 травня 2009 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об’єднання земельних ділянок»» від 5 березня 2009 року №1066-VI (далі – «Закон №1066»). Цим законом внесено зміни до Земельного кодексу України (далі – «ЗК»), Законів України «Про землеустрій» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень».
З 15 травня 2009 року діє порядок здійснення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку (далі – «Порядок»), затверджений постановою Кабінету Міністрів України «Про деякі питання посвідчення права власності на земельну ділянку» від 6 травня 2006 року №439.
Закон №1066 змінює порядок цивільно-правового обігу земельних ділянок, набутих у власність із земель приватної власності без зміни меж і цільового призначення.
Частина 2 статті 126 ЗК встановлює, що право власності на такі земельні ділянки посвідчується: а) цивільно-правовою угодою щодо відчуження земельної ділянки, укладеною в порядку, встановленому законом, у разі набуття права власності на земельну ділянку за такою угодою; б) свідоцтвом про право на спадщину. Тобто, отримувати новий державний акт на право власності на земельну ділянку набувачеві таких земельних ділянок не потрібно.
Відповідно до частини 6 статті 126 ЗК при набутті права власності на земельну ділянку на підставі документів, визначених частиною другою цієї статті, державний акт на право власності на земельну ділянку, що відчужується, долучається до документа, на підставі якого відбувся перехід права власності на земельну ділянку, в кожному такому випадку відчуження земельної ділянки. На державному акті про право власності на земельну ділянку нотаріус, який посвідчує (видає) документ, та орган, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень, роблять відмітку про відчуження земельної ділянки із зазначенням документа, на підставі якого відбулося відчуження.
Пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону визначено, що його положення щодо посвідчення права власності на земельні ділянки документами, зазначеними у частині другій статті 126 Земельного кодексу України, поширюються також на випадки, коли зазначені документи були укладені (видані) до набрання ним чинності, але державні акти на право власності на земельні ділянки видані не були. У такому випадку нотаріус, який посвідчив (видав) відповідний документ, звертається з письмовим запитом до органу, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, про підтвердження того, що державний акт на право власності на землю (земельну ділянку) не виданий новому власнику земельної ділянки. Після надходження до нотаріуса письмового підтвердження такого факту, державний акт на право власності на землю (земельну ділянку) вилучається нотаріусом із його справ та після здійснення відмітки про перехід права власності на неї долучається до відповідного документа, зазначеного у частині другій статті 126 Земельного кодексу України.
Пункт 2 Порядку затвердженого Кабінетом Міністрів встановлює, що відмітка про перехід права власності на земельну ділянку здійснюється на сторінках державного акта, де знаходиться план зовнішніх меж земельної ділянки, план меж земельної ділянки, починаючи з верхнього лівого кута зверху вниз, зліва направо.
Відповідно до пункту 3 Порядку нотаріус у разі посвідчення цивільно-правового договору про відчуження земельної ділянки, видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, а також вилучення державного акта у передбачених законом випадках із своїх справ за наявності витягу з державного реєстру земель проставляє на державному акті відмітку про перехід права власності на земельну ділянку такого змісту:

"Мною, ___________________________________________
(прізвище та ініціали)
(державним або приватним) нотаріусом ________________
(найменування
___________________________________________________
нотаріальної контори, назва нотаріального округу)
____________________ за реєстровим N ________________
(дата)
посвідчено (видано) _________________________________,
(назва документа)
на підставі якого право власності на цю земельну
ділянку переходить до _______________________________
(прізвище, ім'я, по батькові набувача)
Нотаріус підпис
(печатка)".

Згідно зі статтею 202 ЗК державна реєстрація земельних ділянок здійснюється у складі державного реєстру земель, який складається з двох частин: а) книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок; б) Поземельної книги, яка містить відомості про земельну ділянку.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 №1088 «Про створення єдиної системи державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі державного земельного кадастру», Тимчасовим порядком ведення державного реєстру земель, затвердженим наказом Держкомзему України від 2 липня 2003 року №174, зареєстрованим в Мін’юсті України 27 липня 2003 року за №641/7962 (далі – Тимчасовий порядок) передбачено, що Центр ДЗК в особі його відокремлених підрозділів – регіональних, Київської та Севастопольської міських філій, СВП «Київський обласний реєстраційний центр» Центру ДЗК і їх районних (міських відділів), здійснює реєстрацію земельних ділянок та прав на них шляхом внесення записів про реєстрацію земельних ділянок та прав на них до бази даних державного реєстру земель.
Враховуючи наведене, інформація про те, що державний акт на право власності на земельну ділянку новому власнику земельної ділянки не видавався, надається відповідним відокремленим структурним підрозділом Центру ДЗК за місцем знаходження земельної ділянки. Вказана інформація засвідчується підписом керівника відокремленого структурного підрозділу Центру ДЗК та його печаткою.
Відповідно до Тимчасового порядку відомості з державного реєстру земель видаються у формі витягу. Порядок надання витягів з державного реєстру земель врегульовано розділом 13 Тимчасового порядку.
Пункт 13.1 Тимчасового порядку визначає, що право на отримання витягів з державного реєстру земель мають: власник (користувач) земельної ділянки, його спадкоємці, правонаступники юридичних осіб, уповноважені ними особи; суд, органи внутрішніх справ, органи прокуратури, органи державної податкової служби, державні виконавці, нотаріуси, органи Служби безпеки України та інші органи державної влади (посадові особи), якщо запит зроблено у зв'язку із здійсненням покладених на них повноважень.
Згідно з пунктом 13.6 Тимчасового порядку відомості про зміст державного акта на право власності на земельну ділянку, державного акта на право постійного користування земельною ділянкою, договору оренди землі, особливі умови угод та інші відомості, які торкаються прав особи, надаються лише власникам (користувачам) земельних ділянок та уповноваженим ними особам, судовим, слідчим органам, які мають у впровадженні справи, пов'язані з земельними ділянками та/або їх власниками (користувачами).
Необхідно звернути увагу нотаріусів на вимоги наказу Державного комітету України із земельних ресурсів від 22 червня 2009 року №326, пунктом 2 якого встановлено, що кадастровий номер, у разі його відсутності, присвоюється земельній ділянці до проставлення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку, після відновлення її меж в натурі (на місцевості) та закріплення їх довгостроковими межовими знаками встановленого зразка за відповідною затвердженою технічною документацією та внесення відомостей про земельну ділянку до автоматизованої системи державного земельного кадастру.
Враховуючи вищевикладене, при зверненні особи, відповідно до положень Закону України від 05 березня 2009 року № 1066-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об'єднання земельних ділянок", з проханням повернути державний акт на право власності за земельну ділянку рекомендуємо нотаріусам дотримуватися наступного алгоритму дій:
Особа (далі – «Заявник»), відповідно до положень Закону України від 05 березня 2009 року № 1066-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об'єднання земельних ділянок" звертається до нотаріуса в письмовій формі (див. додаток 1) з проханням повернути державний акт на право власності за земельну ділянку.
Нотаріус перевіряє чи присвоєний кадастровий номер земельній ділянці акт на право власності якої просить повернути заявник.
Якщо кадастровий номер присвоєний , то нотаріус готує та видає особі запит (див. додаток 2) до відповідної філії Державного земельного кадастру з проханням надати витяг з бази даних автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру про те чи видавався державний акт на право власності на земельну ділянку заявнику.
Заявник надає нотаріусу витяг з бази даних автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру про те що державний акт на право власності на земельну ділянку йому не видавався.
Нотаріус вилучає державний акт на право власності на земельну ділянку зі своїх справ *:
1. Оскільки витяг з бази даних автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру не має визначеного терміну чи стоку дії, просимо заявника зазначити на заяві поданій нотаріусу про повернення акту те, що станом на день вилучення акту зі справ нотаріуса заявник акт на своє ім’я не отримував.
2. Розшиваємо справу, вилучаємо державний акт на право власності на земельну ділянку, робимо для себе копію цього акту.
3. На вилученому акті проставляємо відмітку про перехід права власності на земельну ділянку, відповідно до пункту 3 Порядку здійснення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку, і робимо для себе копію акта з відміткою.
4. Долучаємо до справи документи на підставі яких здійснено вилучення, а саме: належним чином зареєстровану нотаріусом в журналі реєстрації вхідних документів заяву особи про повернення акту, копію відповідного документу про присвоєння кадастрового номеру (якщо на момент подачі заяви особою кадастровий номер ділянці не був присвоєний), витяг з бази даних автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру про те що державний акт на право власності на земельну ділянку йому не видавався, копію акту з відміткою про перехід права власності на земельну ділянку.


* Необхідно відмітити, що питання вилучення документів, зокрема державного акту на право власності на земельну ділянку, зі справ нотаріуса на підставі заяви особи не врегульовано нормами Правил ведення нотаріального діловодства, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 31 грудня 2008 р. № 2368/5 (далі – «Правила ведення нотаріального діловодства»).
Згідно пункту 8.18 Правил ведення нотаріального діловодства вилучення і видача будь-яких документів зі справ (нарядів), як правило, не дозволяються.
Відповідно до підпункту 8.18.1 Правил ведення нотаріального діловодства у виняткових випадках за наявності передбаченого та належним чином оформленого процесуального документа суду, органу прокуратури чи досудового слідства таке вилучення провадиться з відома завідувача контори, архіву, приватного нотаріуса з обов'язковим залишенням у справі засвідченої копії документа, який вилучено, і процесуального документа, на підставі якого здійснено вилучення.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про нотаріат» від 2 вересня 1993 року № 3425-XII нотаріуси або посадові особи, які вчиняють нотаріальні дії, у своїй діяльності керуються законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, а на території Республіки Крим, крім того, - законодавством Республіки Крим, наказами Міністра юстиції України, нормативними актами обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
Так, керуючись положеннями Закону України від 05 березня 2009 року № 1066-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об'єднання земельних ділянок", а саме пунктом 2 прикінцевих та перехідних положень даного закону, нотаріуси, після надходження письмового підтвердження того, що державний акт на право власності на землю (земельну ділянку) не виданий новому власнику земельної ділянки, вилучають із своїх справ державний акт на право власності на землю (земельну ділянку).
Таке вилучення здійснюється нотаріусами з дотриманням вимог Правил ведення нотаріального діловодства. Зокрема підпункту 8.18.1 та підпункту 8.11.7 Правил ведення нотаріального діловодства.
Відповідно до підпункту 8.11.7 Правил ведення нотаріального діловодства у разі долучення (вилучення) документів справа розшивається і після здійснення долучення (вилучення) повторно прошивається після документа. Долучений документ нумерується тим самим порядковим номером, що і остання сторінка документа. При цьому до номера сторінки додається літера згідно з чинним українським алфавітом. Відомості про дату долучення (вилучення) документа вказуються у внутрішньому описі в графі "Примітки".














ДОДАТОК 1

Приватному нотаріусу Вишгородського районного нотаріального округу
Київської області
Левчук О.Б.

Гончаренка Петра Ілліча,
ідентифікаційний номер 1557902312,
зареєстрований за адресою: місто Київ,
провулок Приладний, будинок №6, кв.55

З А Я В А

Відповідно до положень Закону України від 05 березня 2009 року № 1066-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об'єднання земельних ділянок", прошу повернути мені, ГОНЧАРЕНКУ ПЕТРУ ІЛЛІЧУ, Державний акт про право власності на земельну ділянку серії ХХ №123456, виданий Управлінням земельних ресурсів у Вишгородському районі Київської області 01.01.2008 року згідно договору купівлі-продажу земельної ділянки від 01.01.2007 року за №111 та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №12345678910, кадастровий номер земельної ділянки 32 218 816 01 31 030 0151, надану для будівництва та обслуговування житлового будинку, що знаходиться на території села Вища Дубечня, вулиця Леніна Вишгородського району Київської області, яка набута мною на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого приватним нотаріусом Вишгородського районного нотаріального округу Київської області Левчук О.Б. 07.07.2008 року за №1234.
Державний акт про право власності на земельну ділянку, виданий на ім’я КИСЕЛЬОВОЇ ОЛЕНИ АНАНІЇВНИ.

«____»__________2010 року

Підпис:_______________________________________
підпис заявника та розшифровка його підпису












ДОДАТОК 2

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Вишгородський районний нотаріальний округ
Приватний нотаріус

07300, місто Вишгород, проспект І.Мазепи, 2,
тел./факс (045-96)25110


Київська обласна філія
Державне підприємство
«Центр Державного земельного кадастру»
м. Київ, вулиця Народного
Ополчення, буд.3

Запит щодо надання витягу з державного
реєстру земель на земельну ділянку

Відповідно до положень Закону України від 05 березня 2009 року № 1066-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об'єднання земельних ділянок", п.13.1.2 Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель, затвердженого наказом Держкомзему від 02 липня 2003 року №174, прошу надати витяг з державного реєстру земель на земельну ділянку:
площею – 0,0083 гектара,
кадастровий номер – 3221288801:01:042:0006,
розташована – Вишгородський район, с. Семиполки, вул. Красуцького, б/н.
Витяг необхідний для отримання інформації чи не видався державний акт на право власності на зазначену земельну ділянку Мамай Світлані Орестівні на підставі посвідченого мною 29 вересня 2004 року за р.№1234 договору купівлі-продажу земельної ділянки.
Витяг прошу видати на руки Мамай Світлані Орестівні.


Приватний нотаріус
підпис ПІБ__________
Три золотых правила языка:
— Думай, что говоришь.
— Не говори того, чего не думаешь.
— Не всё, что думаешь, говори.
Аватар користувача
SELLA
 
Повідомлення: 1286
З нами з: 13 вересня 2010, 15:35
Дякував (ла): 3836 раз.
Подякували: 2686 раз.

Re: Видача д.а. на землю з архіву

Номер повідомлення:#4


Повідомлення шоколадка » 14 червня 2011, 23:00

Дякую.
шоколадка
 

Re: Видача д.а. на землю з архіву

Номер повідомлення:#5


Повідомлення A.net. » 15 червня 2011, 10:43

Это всё, конечно, хорошо, НО закон обратной силы не имеет и если внимательно почитать договор купли - продажи того времени, то право собственности возникало с момента получения покупателем госакта на своё имя. Поэтому ни одного акта из архива не выдавала и не выдам.
В тёмные времена хорошо видно светлых людей. Э. М. Ремарк
Аватар користувача
A.net.
 
Повідомлення: 3271
З нами з: 01 квітня 2007, 13:17
Дякував (ла): 5884 раз.
Подякували: 9302 раз.

Re: Видача д.а. на землю з архіву

Номер повідомлення:#6


Повідомлення Вето » 15 червня 2011, 13:41

Если бы нотариусы приняли единую позицию по этому вопросу и не выдавали бы акты, то быстренько приняли бы изменения в закон. А так с легкой подачи нотариусов, которые с пониманием относятся, и тянется эта ерунда. Ко мне пришли с требованиями и угрозами, зараннее уже настроены, что я не выдам. И письмо минюста и еще всякий хлам. А как грамотно выдать? НИКАК!!!
Вето
 
Повідомлення: 740
З нами з: 16 квітня 2008, 18:37
Дякував (ла): 85 раз.
Подякували: 486 раз.

Re: Видача д.а. на землю з архіву

Номер повідомлення:#7


Повідомлення notarnota » 15 червня 2011, 18:03

А у нашій області з ініціативи методичної ради було прийнято рішення ДА не видавати. Видано лише кілька штук на область ну дуже вредним клієнтам, яких було попереджено, що в роботу їх у майбутньому ніхто не візьме.
notarnota
 
Повідомлення: 289
З нами з: 13 травня 2011, 18:09
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 206 раз.

Re: Видача д.а. на землю з архіву

Номер повідомлення:#8


Повідомлення шоколадка » 16 червня 2011, 09:54

А яка у вас область?
шоколадка
 

Re: Видача д.а. на землю з архіву

Номер повідомлення:#9


Повідомлення шоколадка » 16 червня 2011, 15:24

Дякую всім за реагування. Я чемно вивчила всі за і проти. Після того як я вручила стороні запит, для звернення до земельників виявилось, що їм потрібна проста нотаріально посвідчена копія з д.а. що є у мене в архіві.
шоколадка
 


Повернутись в Загальний Форум

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Yandex [Bot]