Номер повідомлення:#2
KASKAD
» 23 вересня 2011, 14:15
Нашла на форуме:
Договір СУПЕРФІЦІЯ
м. Івано-Франківськ _______________________року
Н ., що діє від імені
та в інтересах Міністерства на підставі Довіреності від , надалі іменований „ Суперфіціар", з одного боку, та в особі
Директора , що діє на підставі Статуту, надалі іменований
„ Суперфіціарій", з другого боку, разом пойменовані Сторони, а кожна окремо -Сторона, уклали цей Договір про нижченаведене:
1. Предмет Договору
1.1. Суперфіціар надає, а Суперфіціарій приймає в строкове платне користування Земельну ділянку, яка знаходиться на території __________________________за адресою:__________________(надалі - Земельна ділянка) для будівництва та експлуатації на ньому будинків і споруд, необхідних Суперфіціарію для здійснення своєї господарської діяльності, передбаченої статутом.
1.2. Метою надання в користування Земельної ділянки є здійснення Суперфіціарієм будівництва та подальшої експлуатації об'єктів нерухомості, інших господарських споруд, необхідних для їх обслуговування (надалі - Об'єкти нерухомості), згідно затвердженого проекту будівництва, з дотриманням цільового призначення наданої в користування Земельної ділянки.
1.3. Цільове призначення Земельної ділянки – реалізація дослідних і навчальних цілей, пропаганда передового досвіду ведення сільського господарства.
1.4. Земельна ділянка надається в межах адміністративно-господарської зони, відповідно до Проекту організації територій Н, затвердженого Розпорядженням М (надалі - Проект організації територій Н), а також Положення про Н, затвердженого 1 серпня 2000 року Міністерством екології та природних ресурсів. Адміністративно-господарська зона включає в себе селітебну територію, господарську зону, дослідно-виробничі розсадники, дороги загального користування, пляжну сугу.
2. Об'єкт Договору Та Умови Користування Земельною Ділянкою
2.1. Загальна площа наданої в користування Земельної ділянки _________________________, кадастровий номер ________________________________.
2.2. Згідно з витягом з технічної документації № _____________________від . _____р. нормативна грошова оцінка Земельної ділянки становить (________) гривень. Експертна оцінка Земельної ділянки становить (________) гривень відповідно до ________________________.
2.3. Земельна ділянка передається в користування Суперфіціарію для здійснення будівництва Об'єктів нерухомості, інших господарських споруд, необхідних для їх обслуговування та реконструкції існуючих будівель і споруд. Будівництво, реконструкція, обслуговування та експлуатація Об'єктів нерухомості відповідає цільовому призначенню Земельної ділянки.
2.4. Земельна ділянка не вилучається з постійного користування Н, а Суперфіціарій отримує лише право на користування нею для реконструкції, будівництва, експлуатації та обслуговування Об'єктів нерухомості. Площа та межі Земельної ділянки залишаються без змін.
2.5. Діяльність Суперфіціарія щодо будівництва, експлуатації та обслуговування Об'єктів нерухомості не повинна негативно впливати на стан Земельної ділянки.
2.6. Дотримання правил охорони зелених насаджень, які ростуть на Земельній ділянці відповідно до акта інвентаризації, є обов'язковим. У разі потреби зелені насадження можуть бути знесені з компенсацією Суперфіціару їх вартості у встановленому законодавством порядку.
2.7. Об'єкт користування має використовуватися Суперфіціарієм відповідно до його цільового призначення. Суперфіціарій має право здійснювати будівництво на території Земельної ділянки відповідно до Проекту організації територій Н та затвердженого проекту будівництва, погодженого із Суперфіціаром.
2.8. На Земельній ділянці розташований цілісний майновий комплекс, який знаходиться у власності Суперфіціарія. Перелік рухомого та нерухомого майна, розташованого на території Земельної ділянки перелічений у Додатку № 1 до цього Договору.
2.9. В разі необхідності вказані об'єкти нерухомого майна можуть бути знесені Суперфіціарієм в порядку і на умовах, погоджених Сторонами Договору, з дотриманням вимог законодавства України для здійснення будівництва нових об'єктів та планування території.
2.10. Право користування Земельною ділянкою, наданою для забудови, може бути відчужене Суперфіціарієм без отримання попередньої згоди Суперфіціара, але з наступним повідомленням про це Суперфіціара в письмовій формі не пізніше одного місяця з дати такого відчуження.
3. Строк Дії Договору
3.1. Договір укладено на ______________років.
3.2. Після закінчення строку Договору Суперфіціарій має переважне право укладання цього Договору на новий строк.
3.3. Суперфіціарій продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення терміну дії Договору і Договір вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, якщо Суперфіціар за 30 календарних днів до закінчення терміну дії Договору не повідомить письмово Суперфіціарія про закінчення договірних відносин.
4. Плата За Користування
4.1. Річна плата за користування Земельною ділянкою встановлюється у розмірі ( ) відсотків від нормативної грошової оцінки Земельної ділянки і складає ___________ грн. на рік.
4.2. Плата за користування Земельною ділянкою вноситься Суперфіціарієм у грошовій формі. Плата за користування Земельною ділянкою за домовленістю Сторін може бути здійснена в іншій відмінній від грошової формі.
4.3. Плата за користування Земельною ділянкою вноситься Суперфіціарієм за податковий (звітний) період, який дорівнює кварталу, щоквартально, але не пізніше 15 числа місяця наступного за звітним періодом шляхом перерахування Суперфіціарієм грошових коштів у національній валюті України на поточний рахунок Суперфіціара.
4.4. Якщо Земельна ділянка перебуває у користуванні Суперфіціарія згідно цього Договору протягом частини податкового (звітного) періоду, розмір плати за користування нею, що підлягає сплаті Суперфіціарієм за відповідний податковий (звітний) період, розраховується пропорційно кількості днів цього періоду, протягом яких Земельна ділянка перебувала у користуванні Суперфіціарія.
4.5. Нарахування плати за користування Земельною ділянкою починається з дати підписання Сторонами Акту приймання-передачі Земельної ділянки.
4.6. Обчислення розміру плати за користування землею здійснюється з урахуванням індексів інфляції.
4.7. Зміна форми плати за користування Земельною ділянкою оформляється шляхом підписання Сторонами додаткової угоди до цього Договору. Передача продукції та надання послуг в рахунок плати за користування землею оформляється відповідними актами.
4.8. Розмір плати переглядається за домовленістю Сторін, але не рідше ніж один раз у п'ять років. Підставами для перегляду плати за користування Земельною ділянкою можуть бути:
зміна розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції;
погіршення стану наданої в користування Земельної ділянки не з вини Суперфіціарія, що підтверджено відповідними документами;
в інших випадках, передбачених законом.
У разі припинення або розірвання Договору внесена на майбутнє плата за користування Земельною ділянкою повертається Суперфіціарію протягом одного місяця з дати припинення або розірвання Договору шляхом перерахування зайво сплачених коштів на рахунок Суперфіціарія.
4.9. Невнесення Суперфіціарієм плати за користування Земельною ділянкою більш З (трьох) місяців підряд є підставою припинення дії цього Договору.
4.10. У випадку зміни банківських реквізитів Суперфіціара він зобов'язаний протягом 20 (двадцяти) робочих днів письмово повідомити про це Суперфіціарія.
4.11. Якщо Суперфіціар не повідомить Суперфіціарія про зміну банківських реквізитів у встановлений абзацом першим цього пункту строк, Суперфіціарій звільняється від відповідальності за несплату або несвоєчасне внесення плати за користування Земельною ділянкою, що сталася внаслідок зміни банківських реквізитів Суперфіціара.
5. Умови І Строки Передачі Земельної Ділянки В Користування
5.1. Передача Земельної ділянки в користування здійснюється без розроблення проекту її відведення. Сторони при встановлені меж Земельної ділянки в натурі керуються Проектом організації територій Н.
5.2. Передача Земельної ділянки в користування Суперфіціарію здійснюється у 5-ти денний строк після державної реєстрації цього Договору.
5.3. В момент передачі Земельної ділянки в користування Суперфіціарію Сторони підписують Акт приймання-передачі Земельної ділянки.
5.4. Право на використання Земельної ділянки відповідно до даного Договору виникає після державної реєстрації цього Договору у встановленому законодавством порядку.
5.5. Укладений між Сторонами Договір підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
6. Умови Повернення Земельної Ділянки
6.1. У разі припинення права користування Земельною ділянкою, на якій споруджені Об'єкти нерухомості, Сторони визначають правові наслідки такого припинення за взаємною згодою.
6.2. Земельна ділянка повертається Суперфіціару за Актом приймання-передачі Земельної ділянки протягом 20 (двадцяти) робочих днів з дати припинення дії Договору у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому Суперфіціарій одержав її в користування, з урахуванням змін, що сталися внаслідок будівництва, експлуатації та обслуговування Об'єктів нерухомості.
6.3. Після припинення дії цього Договору, якщо жодна із Сторін за цим Договором не виявила бажання подовжити його дію, Суперфіціарій повертає Суперфіціару Земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в строкове користування, з урахуванням змін, що сталися внаслідок будівництва, експлуатації та обслуговування Об'єктів нерухомості.
6.4. Суперфіціар у разі погіршення корисних властивостей Земельної ділянки, пов'язаних із зміною її стану, окрім змін внаслідок будівництва, експлуатації та обслуговування Об'єктів нерухомості на цій Земельній ділянці, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному за домовленістю Сторін. Якщо Сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв'язується у судовому порядку.
6.5. Поліпшення Земельної ділянки, крім збудованих об'єктів нерухомості, проведені Суперфіціарієм за письмовою згодою з Суперфіціаром, підлягають відшкодуванню Суперфіціаром. Умови, обсяги і строки відшкодування Суперфіціарію витрат за проведені ним поліпшення Земельної ділянки визначаються окремою угодою Сторін.
6.6. Відповідно до умов законодавства України, Суперфіціарій може викупити Земельну ділянку, на якій розміщені Об'єкти нерухомості. Суперфіціар може викупити Об'єкти нерухомості, або визначити умови користування Земельною ділянкою Суперфіціарієм на новий строк.
6.7. Суперфіціарій має право на відшкодування збитків, заподіяних внаслідок невиконання Суперфіціаром зобов'язань, передбачених цим Договором.
6.7.1. Збитками вважаються:
фактичні втрати, яких Суперфіціарій зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору Суперфіціаром, а також витрати, які Суперфіціарій здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
доходи, які Суперфіціарій міг би реально отримати в разі належного виконання Суперфіціаром умов договору.
6.7.2. Розмір фактичних витрат Суперфіціарія визначається на підставі документально підтверджених даних.
6.8. Після припинення дії цього Договору Суперфіціарій зберігає право власності на будівлі (споруди), споруджені на Земельній ділянці, переданій йому для забудови.
6.9. Суперфіціар має право володіти, користуватися Земельною ділянкою в обсязі, встановленому цим Договором та діючим законодавством України.
7. ОБМЕЖЕННЯ (Обтяження) Щодо Використання Земельної Ділянки
7.1. Суперфіціар підтверджує, що на момент укладення даного Договору Земельна ділянка та розташовані на ній об'єкти нерухомого майна не перебувають під арештом чи забороною відчуження, не заставлені, у податковій заставі не перебувають, відносно них не укладено будь-яких договорів відчуження з іншими особами. Треті особи не мають прав на Земельну ділянку та розташовані на ній об'єкти нерухомого майна. Обмеження та сервітути щодо Земельної ділянки на день підписання цього Договору відсутні.
7.2. 7.2. Укладення відносно Земельної ділянки Договору суперфіцію не припиняє права власності та права постійного користування нею. Суперфіціар вправі реалізовувати свої повноваження щодо розпорядження Земельною ділянкою у повному обсязі, але при цьому він повинен попередити Суперфіціарія про права третіх осіб на неї.
8. Права Та Обов'язки Сторін
Права та обов'язки Суперфіціара:
8.1. Суперфіціар має право:
8.1.1. Володіти, користуватися та розпоряджатися Земельною ділянкою, наданою під забудову в обсязі, який не перешкоджатиме здійсненню будівельних робіт та вводу об'єкта в експлуатацію Суперфіціарієм.
8.1.2. Одержувати від Суперфіціарія платежі за користування Земельною ділянкою в порядку та строки, передбачені розділом 4 цього Договору.
8.1.3. Вимагати від Суперфіціарія використання Земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з цим Договором.
8.1.4. Вимагати від Суперфіціарія при здійсненні будівництва на Земельній ділянці, наданій у користування, додержання державних стандартів, норм і правил, у тому числі місцевих правил забудови населених пунктів.
8.1.5. Вимагати від Суперфіціарія дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються.
8.1.6. Вимагати відшкодування понесених збитків у разі погіршення корисних властивостей Земельної ділянки, пов'язаних із зміною її стану, окрім змін внаслідок будівництва, експлуатації та обслуговування Об'єктів нерухомості на Земельній ділянці.
8.1.7. По закінченню терміну дії цього Договору, якщо Сторони не домовляться про
його подовження на новий строк, прийняти від Суперфіціарія по Акту приймання-
передачі Земельну ділянку у стані, що відповідає умовам даного Договору.
8.2. Суперфіціар зобов'язаний:
8.2.1. Передати Земельну ділянку у користування Суперфіціарія у відповідності до Акта приймання-передачі у строк, передбачений п. 5.2. цього Договору, у стані, що відповідає умовам цього Договору.
8.2.2. Не вчиняти дій які можуть перешкодити Суперфіціарію користуватися Земельною ділянкою та здійснювати будівництво, якщо такі дії Суперфіціарія є законними та не суперечать умовам Договору та законодавства України.
8.2.3. Попередити Суперфіціарія про особливі властивості та недоліки Земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об'єкта Договору суперфіція.
8.2.4. Відшкодувати Суперфіціарію капітальні витрати, пов'язані з поліпшенням стану об'єкта землекористування, яке проводилося Суперфіціарієм за згодою Суперфіціара.
8.2.5. Письмово, в місячний термін, повідомити Суперфіціарія про намір змінити власника Земельної ділянки із зазначенням суттєвих умов переходу права власності до іншої особи.
8.2.6. Подовжити на вимогу Суперфіціарія дію цього Договору на новий строк в порядку встановленому Договором та законодавством.
Права та обов'язки Суперфіціарія:
8.3. Суперфіціарій має право:
8.3.1. Вимагати від Суперфіціара надання в користування Земельної ділянки після
підписання даного Договору, його нотаріального посвідчення та державної реєстрації, Акту приймання-передачі Земельної ділянки.
8.3.2. Достроково наперед вносити плату за користування Земельною ділянкою.
8.3.3. Самостійно господарювати на Земельній ділянці з дотриманням умов Договору суперфіція.
8.3.4. Одержувати доходи від проведення діяльності, передбаченої даним Договором.
8.3.5. Залучати на свій власний розсуд для виконання зобов'язань за даним Договором та для досягнення мети цього Договору треті організації.
8.3.6. Переважного перед третіми особами придбання у користування або у власність Земельної ділянки.
8.3.7. Вимагати подовження строку дії цього Договору.
8.3.8. Відчужувати право користування Земельною ділянкою, яке надано йому за цим Договором за попередньою згодою Суперфіціара.
8.3.9. За згодою Суперфіціара проводити поліпшення Земельної ділянки без зміни її цільового призначення, про що Сторонами укладається додаткова угода до даного Договору, яка є його невід'ємною частиною.
8.3.10. Вимагати від Суперфіціара відповідного зменшення розміру плати за користування Земельною ділянкою, якщо її стан погіршиться не внаслідок дій чи бездіяльності Суперфіціарія та/або у випадках, коли в процесі використання Земельної ділянки виявились не обумовлені Суперфіціаром у даному Договорі недоліки та особливості Земельної ділянки, які суттєво перешкоджають використанню Суперфіціарієм Земельної ділянки відповідно до мети цього Договору.
8.3.11. Компенсувати понесені Суперфіціарієм витрати на усунення недоліків Земельної ділянки, які не були обумовлені Суперфіціаром у Договорі та суттєво перешкоджають використанню Суперфіціарієм Земельної ділянки згідно Договору.
8.3.12. Вимагати дострокового розірвання Договору в разі виявлення не обумовлених Суперфіціаром у Договорі недоліків Земельної ділянки, які істотно перешкоджають Суперфіціарію використовувати Земельну ділянку.
8.3.13. Користуватися на умовах і в порядку, обумовлених Сторонами, інженерними комунікаціями Суперфіціара з метою забезпечення належної господарської діяльності Суперфіціарія на Земельній ділянці.
8.3.14. Вимагати відшкодування понесених збитків, в тому числі нестриманих доходів, відповідно до законодавства України.
8.3.15. Зводити з дотриманням технічної документації жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження, відповідно до умов цього Договору.
8.3.16. Здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою Суперфіціара будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.
8.4. Суперфіціарій зобов'язаний:
8.4.1. Використовувати Земельну ділянку відповідно до її цільового призначення та діючого Проекту організації територій Н.
8.4.2. Приступити до використання Земельної ділянки в строки, встановлені цим Договором, зареєстрованим в установленому законом порядку та після підписання Акту приймання-передачі Земельної ділянки.8.4.3. Розпочати реконструкцію та будівництво Об'єктів нерухомості протягом трьох років з дати набрання чинності даним Договором.
8.4.3. При використанні Земельної ділянки додержуватись природоохоронних та екологічних норм, санітарних та протипожежних норм та правил.
8.4.4. Своєчасно вносити плату за користування Земельною ділянкою в порядку та строки, передбачені розділом 4 цього Договору.
8.4.5. Погодити із Суперфіціаром проект будівництва на Земельній ділянці.
8.4.6. Повернути Земельну ділянку Суперфіціару у стані, придатному для її подальшого використання після припинення дії цього Договору, на умовах і в порядку, встановлених даним Договором.
8.4.7. Відшкодувати понесені Суперфіціаром збитки відповідно до законодавства України у разі погіршення корисних властивостей Земельної ділянки, пов'язаних із зміною її стану, окрім змін внаслідок будівництва, експлуатації та обслуговування Об'єктів нерухомості на цій Земельній ділянці та втратою зелених насаджень.
9. Право Власності На Об'єкти Нерухомості
9.1. Право власності на зведені Суперфіціарієм Об'єкти нерухомості на Земельній ділянці, відповідно до цього Договору, належить Суперфіціарію. Суперфіціарій має право володіти, користуватися і розпоряджатися зведеними ним будівлями та спорудами.
9.2. В разі продажу Суперфіціарієм Об'єктів нерухомості, до його покупця – нового власника, за домовленістю із Суперфіціаром, може перейти право користування Земельною ділянкою на тих же умовах і в тому ж обсязі, які були визначені в даному Договорі.
9.3. Ризик випадкового знищення або пошкодження Земельної ділянки, наданої в користування Суперфіціарію чи її частини несе Суперфіціарій.
10. Зміна Умов Договору І Припинення Його Дії
10.1. Зміни та доповнення, додатки до цього Договору є його невід'ємною частиною і мають юридичну силу у разі, якщо вони викладені у письмовій формі та підписані уповноваженими на те представниками Сторін. У разі недосягнення згоди щодо внесення змін до Договору спір розв'язується у судовому порядку.
10.2. У разі продовження дії Договору на новий строк, його умови можуть бути переглянуті та змінені за взаємною згодою Сторін.
10.3. Дія цього Договору припиняється у разі:
10.3.1. Поєднання в одній особі Суперфіціара та Суперфіціарія;
10.3.2. Спливу строку цього Договору;
10.3.3. Відмови Суперфіціарія від права користування Земельною ділянкою;
10.3.4. Невикористання Земельної ділянки для забудови протягом трьох років підряд;
10.3.5. В інших випадках, передбачених законодавством.
10.4. Договір може бути достроково розірваний:
10.4.1. За взаємною згодою Сторін;
10.4.2. У разі виявлення не обумовлених Суперфіціаром у Договорі недоліків Земельної ділянки, які істотно перешкоджають Суперфіціарію використовувати Земельну ділянку;
10.4.3. За рішенням суду.
10.5. Розірвання цього Договору в односторонньому порядку не допускається.
10.6. Припинення або розірвання Договору не звільняє Сторони від виконання своїх зобов'язань за цим Договором, не виконаних до його припинення або розірвання, а також від відповідальності за невиконання або неналежне виконання Сторонами своїх зобов'язань за Договором чи інше порушення умов даного Договору.
10.7. Перехід права власності на Земельну ділянку до третьої особи не є підставою для зміни умов або розірвання Договору, не припиняє його дії і не впливає на обсяг прав
Суперфіціарія щодо користування Земельною ділянкою відповідно до умов даного
Договору. Новий власник даної Земельної ділянки, обтяженої суперфіцієм, не може на власний розсуд обмежити, змінити чи припинити цей Договір.
10.8. У разі ліквідації або реорганізації Суперфіціарія положення цього Договору зберігають свою чинність для його правонаступника.
11. Відповідальність Сторін
11.1. У випадку порушення своїх зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність, визначену цим Договором та законодавством України. Порушенням зобов'язання є невиконання або неналежне виконання зобов'язань, тобто виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання.
11.2. Збитки, завдані Стороні невиконанням або неналежним виконанням цього Договору іншою Стороною, підлягають відшкодуванню останньою, у разі наявності її вини (винних дій чи бездіяльності), у повному обсязі.
11.3. В разі несвоєчасного виконання Суперфіціарієм п.п. 4.1. - 4.4. цього Договору, або виконання не в повному обсязі, Суперфіціарій сплачує на користь Суперфіціара неустойку (пеню) в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від суми заборгованості за кожний день прострочення сплати.
11.4. При достроковому розірванні цього Договору з ініціативи Суперфіціара до моменту його виконання в повному обсязі, останній відшкодовує Суперфіціарію збитки, що є наслідками такого розірвання, в розмірі коштів, витрачених на підготовку до виконання договірних обов'язків та доходів, які Суперфіціарій міг би реально одержати за звичайних обставин, якби Договір не було достроково розірвано.
11.5. Сторони не несуть відповідальності за порушення своїх зобов'язань за цим Договором, якщо воно сталося не з їх вини. Сторона вважається невинною, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів для належного виконання зобов'язання.
11.6. Усі спори, що пов'язані з виконанням цього Договору вирішуються шляхом переговорів між Сторонами. Якщо спір неможливо вирішити шляхом переговорів, він вирішується в судовому порядку за встановленою підвідомчістю та підсудністю такого спору у порядку, визначеному законодавством України.
12. Форс-Мажорні Обставини
12.1. Сторони не несуть відповідальності за невиконання або неналежне
виконання умов цього Договору у разі виникнення особливих обставин з об'єктивних причин (форс-мажорних обставин), які Сторони не могли передбачити і які перешкоджають Сторонам виконати свої обов'язки за цим Договором.
12.2. Сторони також не несуть відповідальності за шкідливі наслідки, що виникли в результаті неналежного виконання або невиконання умов цього Договору через вищезазначені обставини, що перешкодили Сторонам виконати свої обов'язки за цим Договором.
12.3. До форс-мажорних обставин Сторони відносять:
стихійні лиха (бурі, циклони, повені, землетруси та інші природні та кліматичні явища);
війну і воєнні дії, заколот, блокаду, масові заворушення, страйки, безпорядки та інші протиправні дії;
технологічні фактори (відсутність електроенергії; злочинні або шкідливі дії третіх осіб, які призвели до аварії на виробництві);
дії або акти державних органів, виконавчих органів влади та місцевого самоврядування, спрямовані на припинення або призупинення виконання робіт за предметом цього Договору, та які перешкоджають нормальній діяльності Сторін, в тому числі, зміни в нормативній та законодавчій базі, яка регулює правовідносини Сторін цього Договору;
припинення або заборона виконання будівельних та інших робіт підрядним організаціям;
зруйнування внаслідок дії вибухових пристроїв, які знаходяться у землі, радіаційна, хімічна зараженість, ударні хвилі, що виникають при польоті літаків або інших літальних апаратів зі звуковими та надзвуковими швидкостями, інші подібні обставини.
12.4. Сторона, яка не може виконати умов цього Договору, повинна повідомити про це у письмовій формі іншу Сторону протягом 10 (десяти) календарних днів з моменту виникнення вищезазначених форс-мажорних обставин.
12.5. Початок та період дії форс-мажорних обставин підтверджують документом, що виданий Торгово-промисловою палатою України або іншим компетентним незацікавленим органом чи відповідною державною установою.
12.6. У разі виникнення форс-мажорних обставин, які впливають на термін виконання зобов'язань між Сторонами, виконання Договору подовжується на термін, необхідний для усунення відповідних форс-мажорних обставин.
13. Інші Умови Договору
13.1. Цей Договір укладено у чотирьох примірниках, кожний з яких має однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в Суперфіціара, другий - в Суперфіціарія, третій залишається у нотаріуса четвертий - в органі, який здійснює його державну реєстрацію, а саме_________________:
13.2. Після підписання даного Договору всі попередні переговори за ним, листування, попередні угоди та протоколи про наміри з питань, що так чи інакше стосуються даного Договору, втрачають юридичну силу.
13.3. Сторони в період дії Договору вживають усіх необхідних заходів для забезпечення конфіденційності отриманої від іншої Сторони технологічної, фінансової, комерційної і іншої інформації та документації. Сторони вживають усіх необхідних заходів для нерозголошення отриманої інформації і документації.
13.4. Усі правовідносини, що виникають у зв'язку з виконанням умов цього Договору і не врегульовані ним, регламентуються нормами законодавства України.
13.5. Суперфіціарій є платником податку на прибуток на загальних умовах, передбачених Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств».
13.6. Суперфіціар є платником податку на прибуток на загальних умовах, передбачених Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств».
14. Невід'ємні Частини Договору
14.1. Невід'ємними частинами договору є:
14.1.1. Додаток № 1. Перелік об'єктів рухомого та нерухомого майна, що входять до складу цілісного майнового комплексу.
14.1.2. Додаток № 2. План земельної ділянки.
14.1.3. Додаток № 3. Кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її використанні та встановлених земельних сервітутів.
14.1.4. Додаток № 4. Проект організації територій Н.
14.1.5. Додаток № 5. Акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
14.1.6. Додаток № 6. Акт приймання-передачі об'єкта Договору суперфіція.
15. Реквізити Сторін
Підписи сторін
Суперфіціар: Суперфіціарій:
Роз'яснення Держкомзему України щодо можливості укладання договорів суперфіцію (забудови чужої земельної ділянки)
Рескомзем АР Крим, головним
управлінням земельних ресурсів в областях,
містах Києві та Севастополі
На чисельні звернення органів місцевого самоврядування та з метою однозначного застосування норм чинного законодавства стосовно можливості укладання договорів суперфіцію (забудови чужої земельної ділянки) Держкомземом України повідомляється наступне.
Відповідно до глави 34 Цивільного кодексу України та статті 102' Земельного кодексу України власник земельної ділянки має право надати її в користування іншій особі для будівництва промислових, побутових, соціально-культурних, житлових та інших споруд і будівель (суперфіпій). Таке право виникає на підставі договору або заповіту на визначений або на невизначений строк і може бути відчужене землекористувачем або передаватися у порядку спадкування.
Стороною договору суперфіцію може бути будь-яка особа яка є власником земельної ділянки або виступає від його імені та особа, яка бажає отримати земельну ділянку під будівництво. При цьому, органи місцевого самоврядування та органи виконавчої влади в межах своїх повноважень теж можуть бути сторонами такого договор відповідно до п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України.
Власник згідно зі статтею 414 Цивільного кодексу України маг право на отримання плати за користування його земельною ділянкою землекористувачем (суперфіціарієм), а також .на відчуження своєї земельної ділянки, при ньому перехід права власності на земельну ділянку до іншої особи не впливає на обсяг права забудовника (сеперфіціарія) або власника будівлі (споруди) щодо користування земельною ділянкою.
Що стосується землекористувача (суперфіціарія), то він має право користуватися земельною ділянкою в обсязі, встановленому договором, будувати на цій земельній ділянці будівлі та/або споруди. При цьому будівлі та/або споруди мають відповідати цільовому призначенню земельної ділянки. Невикористання земельної ділянки для забудови протягом трьох років підряд є підставою для припинення права користування земельною ділянкою для забудови.
Землекористувач і суперфіпіарій зобов’язаний вносити плату за користування земельною ділянкою державної та комунальної власності наданою йому для забудови, а також інші платежі встановлені, законом.
Плата за користування земельною ділянкою встановлюється за домовленістю сторін. Однак, мінімальний розмір плати за користування землею державної (комунальної власності) не може бути меншим розміру земельного податку.
При цьому, максимального розміру плати за користування землею на такому праві законом не передбачено.
У відповідності до Закону України «Про реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень», реєстрація таких договорів проводиться ДП «Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України».
Крім того зауважуємо, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для надання її під забудову (суперфіцій) виконується в тому ж порядку, який передбачений для оренди земельної ділянки.
Враховуючи вищенаведене, у випадку укладання договорів суперфіцію між органами місцевого самоврядування та забудовниками, слід враховувати наступне:
1. Земельні ділянки мають надаватися виключно під забудову відповідно до генеральних планів населених пунктів або іншої містобудівної документації.
2. Підписання таких договорів має базуватися на проекті землеустрою щодо відведення земельної ділянки для забудови.
3. До розробки взірцевого договору суперфіцію бажано нотаріально посвідчувати такі договори.
4. Плата за користування земельною ділянкою під забудову державної власності не може бути меншою від земельного податку.
5. У випадку прийняття органами місцевого самоврядування рішень про продаж права забудови на конкурентних засадах (аукціони, конкурси) такі аукціони або конкурси можуть проводитися згідно затверджених тимчасових порядків продажу такого майнового права.
Голова Держкомзему
В.В.Воєводін
лист від 02.07.08 №14-25-7/7030
М. П. П.