Номер повідомлення:#6
Marysia.
» 25 травня 2012, 17:02
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства юстиції
№660/5
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
стосовно визначення нерухомого майна, що знаходиться на земельних ділянках, право власності на які підлягає державній реєстрації
І. Загальні положення
1.2. Деякі акценти державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
II. Окремі об'єкти, щодо яких на сьогодні виникає найбільше питань
2.8. Пірс.
Слід констатувати, що законодавчі акти не містять визначення поняття пірсу та не визначають його правовий статус, що ускладнює визначення його належності до нерухомих або рухомих речей. Таким чином, при віднесенні пірсу до нерухомих об’єктів слід виходити з його технічних характеристик, призначення та функціонального значення, а також проаналізувати чи підпадають його характеристики до ознак нерухомої речі.
Тобто, якщо характеристики пірсу підпадають під ознаки нерухомої речі і він є самостійним за функціональним призначенням об’єктом, то право власності на нього підлягає державній реєстрації.
Водночас, слід ураховувати, що якщо характеристики пірсу і підпадають під ознаки нерухомої речі, то він може бути приналежною річчю до іншого нерухомого об’єкту в розумінні статті 186 Кодексу.
У цьому випадку підлягає державній реєстрації право власності на головну річ, а у витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно інформація про приналежну річ, зокрема, пірс, зазначається у розділі “опис нерухомого майна”.
Пірс також може бути складовою частиною іншого нерухомого об’єкту в розумінні статті 187 Кодексу. За цією статтею складовою частиною речі є все те, що не може бути відокремлене від речі без її пошкодження або істотного знецінення. При переході права на річ її складові частини не підлягають відокремленню.
У цьому випадку, підлягає державній реєстрації право власності на складну річ, а у витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно інформація про складову частину речі, зокрема, пірс, зазначається у розділі “опис нерухомого майна”.
Никогда не говори "никогда"!