Номер повідомлення:#34
Hornet
» 28 липня 2011, 13:52
Для начала, Вы должны четко уяснить, является ли отчуждаемая часть частью жилого дома (выделенной в натуре и соответственно отдельным объектом права собственности), либо отчуждается часть в праве собственности, то есть без возникновения отдельного объекта права собственности.
Если в Вашем случае отчуждается часть в праве собственности на жилой дом, то можно воспользоваться Методрекомендациями МЮУ.
Если следовать методическим рекомендациям Консультативно-методического совета при Департаменте нотариата МЮУ от 26.11.2010 года, то:
2.Застосування вимог статей 120 Земельного кодексу України та 377 Цивільного кодексу України при посвідченні:
2.2.Договорів відчуження частки у праві спільної часткової власності на нерухоме майно та приміщень у житлових будинках, будівлях.
Статтями 377 ЦК України та 120 ЗК України визначено перелік об’єктів нерухомого майна, у випадку відчуження яких істотною умовою договору є розмір та кадастровий номер земельної ділянки. Такими об’єктами є житлові будинку (крім багатоквартирних), будівлі і споруди. До зазначеного переліку не віднесено такий об’єкт, як частка у праві спільної часткової власності.
Згідно з пунктом 5 ст.5 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” від 1 липня 2004р. №1952-IV приміщення, як частини внутрішнього об'єму житлових будинків, будівель, обмежені будівельними елементами, є самостійними об’єктами нерухомого майна, право власності на які підлягає державній реєстрації.
Отже, вимоги ст.ст.377 ЦК України та 120 ЗК України при посвідченні договорів відчуження частки у спільній частковій власності на нерухоме майно, приміщень у житлових будинках, будівлях не застосовуються, крім випадків переходу права власності на частину будинку за договором довічного утримання (частина 3 статті 120 Земельного Кодексу України).
Хотя многию нотариусы плюются от этих методрекомендаций и не применяют их в практике.