Стаття 366. Звернення стягнення на частку у майні, що є у спільній частковій власності
1. Кредитор співвласника майна, що є у спільній частковій власності, у разі недостатності у нього іншого майна, на яке може бути звернене стягнення, може пред'явити позов про виділ частки із спільного майна в натурі для звернення стягнення на неї.
Якщо виділ в натурі частки із спільного майна має наслідком зміну його призначення або проти цього заперечують інші співвласники, спір вирішується судом.
2. У разі неможливості виділу в натурі частки із спільного майна або заперечення інших співвласників проти такого виділу кредитор має право вимагати продажу боржником своєї частки у праві спільної часткової власності з направленням суми виторгу на погашення боргу.
У разі відмови боржника від продажу своєї частки у праві спільної часткової власності або відмови інших співвласників від придбання частки боржника кредитор має право вимагати продажу цієї частки з публічних торгів або переведення на нього прав та обов'язків співвласника-боржника, з проведенням відповідного перерахунку.
Hostname написав:Дякую за відповідь. Якщо на практиці таке відбудеться, то нам з мамою прийдеться віддавати частину, на яку претендує брат, або продавати квартиру?
і ще: якщо знаєте, на практиці таке часто буває, щоб суд постановив продаж квартири?
Оцінка квартири ведеться БТІ?
Повернутись в Обговорення юридичної практики
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів