Доктор ZAZ написав:Льолік
Ну шо, понеслась в который раз?
Или лучше попирая правила форума в трынделку развернуть?
Вытяг при наличии доверенности я тоже беру, но исключительно для экономии нервов при проверках.
А так с Тортилой согласный я.
Да и ни как ты правильно проверить правоспособность банка не сможешь. Сам понимаешь почему. И неужели ты под каждую ипотеку ВЕСЬ пакет банковских учредительных и лицензий кладёшь? Так зачем вид делать?
Еще где то слышал, что с новыми ГУ и ХК у юрлич общая правоспоосбность счас.
Раньше была специальная.
акква написав:И что, все серьезно думают,что у нотариуса нет обязанности при удостовереннии договора, помимо проверки полномочий представителя ЮО , проверять право- и дееспособность ЮО? Заранее прошу прощения, отстала от жизни
VITAminka написав:п.с. Льолик Ваше мнение я уже знаю
Доктор ZAZ написав:Льолік
Ты не хуже меня знаешь, что двух одинаковых сделок не бывает.
Отсюда и объем истребуемых документоф.
Прошлый раз я тебе свою точку изложил примерно так:
1. есть проверка право... и дее...
2. есть проверка полномочий представителя.
И если речь вести о право и дее, так это проверяет удостоверивший доверенность.
Если речь вести о проверке полномочий, вот тут ты вправе требовать помимо доверки то, о чём пишешь: устав (хош орыгинал, хочешь в копии заверенной), протокол и пр. И именно в этом случае закон даёт тебе право требовать эти документы для обоснованности и бесспорности сделки. И перечень этих истребуемых документов определяется по мере докопистости каждого.
Так шо требуют все одинаково, только называют это по разному.
Доктор ZAZ написав:Вопрос был по банкам, так? Вот при них и писал
Ни прикалывайся. Если учредительные банка ксерить, пачка бумаги под каждую сделку. Ну или как минимум пол пачки. Но это ладно, а оригиналы этих учредительных откуда?Льолік написав:Всё. Я же написал.
Глава 5. Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи, перевірка повноважень представника юридичної особи
1. Цивільна правоздатність та дієздатність юридичної особи, від імені якої діє уповноважений орган та/або посадова особа, перевіряється нотаріусом на підставі установчих документів, що підтверджується інформацією відповідних державних реєстрів та документами, що підтверджують повноваження органів та/або посадових осіб. Нотаріус перевіряє, чи відповідає нотаріальна дія, яка вчинюється, обсягу її цивільної правоздатності та дієздатності.
2. У разі наявності у нотаріуса сумнівів щодо поданих документів він може витребувати від цієї юридичної особи, державного реєстратора, органів державної податкової служби, інших органів, установ та фізичних осіб додаткові відомості або документи.
3. Додаткові дані для вивчення особи, яка звернулась для вчинення нотаріальної дії, також можуть бути одержані від цієї особи або з інших джерел, якщо така інформація є публічною (відкритою) відповідно до Закону України „Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму”.
4. Перевірка повноважень представника юридичної особи та дійсності його довіреності здійснюється у порядку, визначеному главою 4 розділу І цього Порядку.
5. Перевірка повноважень представників осіб за довіреністю або за законом здійснюється за довіреністю або документом, що підтверджує повноваження законного представника.
Нотаріус при посвідченні правочинів, вчиненні інших нотаріальних дій за участю уповноваженого представника встановлює його особу відповідно до вимог статті 43 Закону, а також перевіряє його дієздатність та обсяг наданих йому повноважень.
Зараз переглядають цей форум: Yandex [Bot]