И вообще .. не Вы ли меня спровоцировали поменять свою некогда принципиальную и устойчивую позицию по этому поводу
viewtopic.php?f=87&t=21429
Там же ж ситуация "наоборот".
Изначальный договор был удостоверен нотариально, а договор об изменении или договор о расторжении может быть заключен без нотариального удостоверения, что не повлечёт недействительности таких договоров.
к обсуждаемой тут ситуации
48. Договір сторін про зміну або розірвання нотаріально
посвідченого договору оформляється шляхом складання окремого договору. Договір про зміну або розірвання договору підписується сторонами і посвідчується нотаріусом. На всіх примірниках основного договору робиться відмітка про його зміну або розірвання, у якій зазначаються номер за реєстром та дата посвідчення договору про зміну або розірвання. Відмітка підписується нотаріусом і скріплюється його печаткою. Про зміну або розірвання договору робиться запис у реєстрі для реєстрації нотаріальних дій, де зареєстровано основний договір. { Абзац перший пункту 48 розділу 1 глави III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції N 884/5 ( z0386-11 ) від 23.03.2011 }
Якщо нотаріус, який посвідчив договір, позбавлений можливості посвідчити договір про його зміну або розірвання (у разі смерті, заміщення приватного нотаріуса у разі неможливості виконання нимсвоїх обов'язків, призупинення здійснення приватним нотаріусом своєї діяльності, передачі документів до державного нотаріального архіву тощо), договір про зміну або розірвання основного договору може бути посвідчений іншим нотаріусом. При цьому таким нотаріусом складається додатковий примірник договору, який направляється ним за місцем зберігання договору, що змінюється або розривається, для долучення до нього.
наша Инструкция регулирует наши действия только по удостоверению договоров о внесении изменений или о расторжении нотариально удостоверенных договоров.
ЗУ "О нотариате"
Стаття 39. Порядок вчинення нотаріальних дій
Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами та посадовими особами органів місцевого самоврядування встановлюється цим Законом та іншими актами законодавства України.
Сами себе порядок совершения такого нот. действия как "удостоверение договора о внесении изменений в договор заключенный в письменной форме без нотариального уднстоверения" устанавливать мы не можем.
Чем руководствоваться? Общими правилами удостоверения договоров?
Пункт 4 ст. 639 читаем - та вроде бы ж и можно...
Тут, панимаеш ли, стороны договорились, а мы им препятствуем в заключнии договора.
Если рассматривать договор о внесении изменений как самостоятельный договор (правочин), то можно его удостоверять по общим правилам.
Вопрос в другом: чем обосновать, почему мы не будем этого делать?