Внутрішній (загально цивільний) звичайний паспорт в Україні, є посвідченням особи та підтверджує громадянство!
Подібне, два в одному, існує тільки в комуністичних країнах – Росії, Китаї, Північній Кореї… Якщо звичайним паспортом підтверджується громадянство, то повинен мабуть бути першочерговий документ про надання або встановлення громадянства. Де той документ?
В країнах Європи (Словаччина, Чехія, Угорщина, Франція…) посвідчення особи видається в формі пластикової карточки з повною ідентифікацією особи, (цифр. фото, місце проживання, штрих-кодом …) і дійсне 10 років.
Паспорт, в буквальному розумінні, є реєстраційним посвідченням держави, про Громадянство власника. Паспорт має певний стандарт для використання у всьому світі. Сьогодні до таких вклеюють біометричними чіпи, на яких фотографія в двохметровий зріст, кажуть, що навіть дає можливість відслідковувати пересування особи. Як бачите, в основному, Паспорт про громадянство і Посвідчення особи існують, як роздільні документи. Можливо й правильно. Білорусь не беріть до уваги.
В Україні забобони. Що паспорт громадянина України для тимчасових поїздок за кордон, що внутрішній паспорт, є незрозуміло чим за технікою виконання і змістом. Внутрішній, подібний на шпаргалку, уже не регулює міграційні процеси, як було задумано. В сьогоднішньому вигляді такий паспорт давно себе віджив. Зовнішній, не відповідає євро стандарту і скоро не буде прийматися багатьма країнами.
До того, Мінюст офіційно вважає, що закордонний (зовнішній) паспорт, як і водійські права тощо, не посвідчують особу його власника. Використовувати такі та інші публічні документи, для вчинення нотдій, як додаткову ідентифікацію особи, в т.ч. при завчасно не вклеєній фотографії, в Україні заборонено. Парадокс. Таки прав, Азаров…
Як підсумок теми про паспорт, з вашого дозволу:-)
. Приймаючи звичайний паспорт без вчасно вклеєного фото не можна бути винуватим за законом (див. судову практику). Кому бардак на руку?